2009.05.16-17, Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Opole

Z Historia Wisły

Wyniki

Judocy punktują

20 maja 2009

Trwa dobra passa wiślackich judoków.

Na odbytej w Opolu drugiej turze Pucharu Polski, które to zawody były zaliczane do punktacji Ligi Seniorów (drużynowe mistrzostwa Polski), zawodnicy Białej Gwiazdy wywalczyli 17,5 pkt., co dało im ex aequo 3. miejsce w turnieju. Na wynik ten złożyło się:

2. miejsce Antoniego Maciołowskiego w wadze do 60 kg,

3. miejsce Pawła Pytlińskiego w wadze powyżej 100 kg,

5. miejsce Krzysztofa Węglarza w wadze do 90 kg,

7. miejsce Roberta Zaczkiewicza w wadze do 73 kg.

Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, choć nie obyło się bez przykrej niespodzianki, za jaką należy uznać piąte miejsce Krzysztofa Węglarza. Krzysiek nie przegrał, co prawda, na macie żadnej walki, jednak przed pojedynkiem półfinałowym trener Tabaszewski był zmuszony wycofać go z zawodów ze względu na uraz pleców.

Po dwóch turach Ligi, wiślacy z dorobkiem 33,5 pkt. znajdują się na trzecim miejscu w tabeli, i jeśli tylko nie będą prześladować ich kontuzje (oprócz Węglarza w trakcie leczenia znajduje się obecnie Artur Kłys), kto wie, może na koniec roku uda im się stanąć na podium drużynowych mistrzostw Polski.

Wśród pań Anna Osajda, startująca wśród seniorek nasza juniorka, wygrała w kategorii do 78 kg dwie walki i poniosła dwie porażki, zajmując siódme miejsce.


Źródło: tswisla.pl