2009.10.02-04, Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Opole

Z Historia Wisły

Wyniki

Judocy w brązie

3 października 2009

Dwa brązowe medale zdobyli judocy Wisły podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski seniorów, które odbywają się w Opolu. Wywalczyli je Rafał Filek w wadze do 100 kg oraz Paweł Pytliński w wadze powyżej 100 kg.

Filek po dwóch wygranych, nie sprostał w półfinale utytułowanemu Przemysławowi Matyjaszkowi z Czarnych Bytom. W walce o brąz zwyciężył Patryka Janika ze Śląska Wrocław.

Paweł Pytliński, po porażce w pierwszej walce z Maciejem Sarnackim (AZS AWF Warszawa), do medalu musiał przebijać się przez repasaże. Uczynił to w imponującym stylu, wszystkie trzy walki kończąc przed czasem. W pojedynku decydującym o miejscu na podium postanowił pójść za ciosem i nie dał szans Piotrowi Deka (Gwardia Łódź), pokonując go przez ippon.

Niewiele brakowało, a wiślacy zdobyliby jeszcze jeden krążek, jednakże po raz kolejny zdrowie odmówiło posłuszeństwa Krzysztofowi Węglarzowi (waga do 90 kg). Po trzech zwycięstwach kontuzja uniemożliwiła mu normalne prowadzenie pojedynków, stąd dwie kolejne porażki i piąte miejsce w zawodach.

TS Wisła