2009.11.24 Piłkarze Wisły Kraków z wizytą w Szkole imienia Jana Kochanowskiego w Witanowicach

Z Historia Wisły

Wiślacy u Kochanowskiego

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 24-11-2009 20:13


Piłkarze Wisły Kraków odwiedzili młodzież w Witanowicach, w szkole imienia Jana Kochanowskiego.

Dzisiaj większość zawodników miała dzień wolny, dlatego wielu z nich poświęciło go na odnowę biologiczną oraz ćwiczenia na siłowni. Trzech piłkarzy udało się także na cotygodniową wizytę do jednej z małopolskich szkół. Do Witanowic, położonych niedaleko Wadowic, przybyli: Ilie Cebanu, Pablo Alvarez oraz Wojciech Łobodziński. Ku zaskoczeniu Wiślaków oprócz zgromadzonej młodzieży czekał na nich także Wiślacki Smok.


Największą niespodzianką dla młodych fanów było przybycie Pablo, który odpowiadał na pytania w swoim ojczystym języku, uczniowie wszystko rozumieli dzięki… obecności pani tłumacz. Piłkarze musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami, nie obyło się bowiem bez dociekań o powód przegranej w ostatnich Derbach Krakowa. Odpowiadający Wojciech Łobodziński przyznał, że piłkarzom jest wstyd za takie rozstrzygnięcie tego meczu…


Niezrażone dzieciaki, mimo ostatnich niepowodzeń Białej Gwiazdy, prześcigały się w wymyślaniu nowych przyśpiewek dopingujących Wiślaków – i tak od grupy młodych dziewczynek mogliśmy usłyszeć:

„Fajne gacie macie, Ale z Wisłą i tak przegracie”

Po części oficjalnej nastąpiło rozdawanie autografów oraz wspólne pozowanie do zdjęć.


Biuro Prasowe Wisły Kraków


Źródło: wisla.krakow.pl