2010.05.15-16, Puchar Polski Seniorek i Seniorów - II runda, Opole

Z Historia Wisły

Wyniki

Judocy na medal

17 maja 2010

Na kim jak na kim, ale na judokach Białej Gwiazdy można polegać. Podczas II rundy Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w Opolu nasi zawodnicy spisali się doskonale. Trzy medale zdobyły kobiety, dwa wywalczyli mężczyźni.

Wśród pań wielką formą błysnęła Paulina Węglarz w kategorii do 63 kg. Bardzo spokojnie wygrała wszystkie swoje walki, w finale pokonując Monikę Chruścicką z AZS Gdańsk na ippon. W tej samej kategorii trzecią lokatę zajęła Barbara Mirus (w walce o brąz stoczyła najszybszy pojedynek zawodów, pokonując po 24 sekundach Iwonę Kusior z UKS Lipno).

Absolutnym hitem zawodów była druga lokata w kategorii 57 kg Izabeli Mirus, która poprzestawiała hierarchię w tej kategorii. Nasza zawodniczka, startująca dopiero pierwszy rok wśród juniorek, poczynała sobie fantastycznie z seniorkami. Pokonała trzy zdecydowanie bardziej doświadczone przeciwniczki - Ewę Kniołę z AZS Gliwice (6 lat starsza), Magdalenę Korfanty z Czarnych Bytom (4 lata starsza) i Paulinę Zawadzką z AZS UW Warszawa (7 lat starsza). Dopiero w finale musiała uznać wyższość o 3 lata starszej Agaty Perenc (Polonia Rybnik).

Wśród panów bardzo udanie wystąpił Krzysztof Węglarz. Nie chcąc najwyraźniej być gorszym od swej małżonki Pauliny, zdecydowanie pokonał wszystkich rywali, a szczególnie smakować musiało zwycięstwo w finale z Łukaszem Koleśnikiem, któremu trzy lata temu, w kontrowersyjnych okolicznościach, uległ w walce o tytuł mistrza Polski.

Z pozostałych wiślaków najlepiej spisał się Rafał Filek, który w kategorii do 100 kg był trzeci (w tej samej wadze siódmy był Kajetan Pintal).

Występ mężczyzn mógł być jeszcze lepszy, gdyż w walkach o brązowe medale zarówno Antoni Maciołowski w wadze do 66 kg (najbardziej "zapracowany"; wiślak w Opolu - stoczył aż 6 walk), jak i Bartłomiej Garbacik w kategorii do 60 kg, byli bliscy wygranych, lecz po bardzo dobrym rozpoczęciu swoich pojedynków, nie udało im się dowieźć zwycięstw do końca, w efekcie czego musieli zadowolić się piątymi miejscami.

W łącznej klasyfikacji medalowej Wisła zajęła trzecie miejsce, przy czym kobiety były trzecie, mężczyźni ex aequo na pozycjach 2-4. W klasyfikacji punktowej Biała Gwiazda, zdobywając 46 punktów, zajęła łącznie trzecie miejsce (kobiety były trzecie, mężczyźni także na trzecim miejscu, zdobycze punktowe identyczne - po 23).

Źródło: tswisla.pl