2010.06.06, Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Opole

Z Historia Wisły

Wyniki

Relacja

Nie ma praktycznie tygodnia, w którym nie odnotowywalibyśmy sukcesu naszych judoków. W miniony weekend tę bardzo cieszącą nas wszystkich tendencję podtrzymali juniorzy i dzieci.

Ci pierwsi startowali w Opolu, gdzie odbyły się kolejne zawody rankingowe PZJudo. W turnieju wzięło udział 215 zawodników z Polski, Niemiec i Białorusi. Zawodniczki i zawodnicy Białej Gwiazdy zdobyli sześć medali - 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

Najbardziej efektownie wypadł start naszych judoczek w kategorii do 70 kg. Małgorzata Tracz i Izabela Bryndza całkowicie zdominowały rywalki - wygrały po trzy walki eliminacyjne i spotkały się w "siostrzanym"; pojedynku finałowym. Finał stał na dobrym poziomie i był bardzo zacięty. Młodsza Iza broniła się dzielnie przed atakami bardziej doświadczonej koleżanki, lecz w końcówce musiała uznać jej wyższość. A Małgorzata opolskim zwycięstwem zrobiła kolejny krok w drodze na mistrzostwa Europy w Sofii.

Tradycyjnie już w wadze do 100 kg doskonale spisał się Kajetan Pintal, który oczywiście wygrał swoją kategorię. Tym razem, mówiąc kolokwialnie, "porozstawiał"; po kątach swoich przeciwników, a pewność z jaką "wykańczał"; kolejnych rywali (coraz mniej zawodników jest w stanie dotrwać z nim do końca walki) wzbudziła spory poklask.

Drugie lokaty wywalczyli Izabela Mirus (57 kg) i Bartłomiej Garbacik (60 kg), który kolejny raz pokazał jak należy rozgrywać walki taktycznie. Spokojnie i konsekwentnie zbiera również punkty Anna Osajda, która z turnieju na turniej prezentuje coraz wyższą formę. Tym razem w wadze do 78 kg zdobyła trzecie miejsce.

Źródło: tswisla.pl