2010.09.04-05, Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Mława

Z Historia Wisły

Wyniki

A judocy swoje

W tamtym tygodniu informowaliśmy o zakwalifikowaniu się do kadry na mistrzostwa świata naszych seniorów, tym razem miło nam podać do wiadomości, że także w kategorii juniorów mamy się czym poszczycić.

Kajetan Pintal, nasz zawodnik w wadze do 100 kg, uzyskał nominację na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w dniach 17-19 września w Bułgarii.

Kajetan równą, wysoką formę wykazuje przez cały sezon, a swoją pozycję ugruntował zwyciężając w zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w dniach 4-5 września w Mławie. Wiślak nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń, kto jest aktualnie najlepszym polskim juniorem w kategorii do 100 kg. Dość powiedzieć, że tylko w jednym przypadku do rozstrzygnięcia walki potrzebował pełnego wymiaru czasowego, pozostałe, włącznie z finałową, wygrywał po niecałej minucie w każdym przypadku. Było to jego trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Polski.

Dobrze startowali pozostali nasi reprezentanci. Izabela Mirus była druga w kat. 57 kg, a brązowe medale wywalczyli: Małgorzata Tracz w kat.70 kg, Bartłomiej Garbacik w kat. 60 kg i Krzysztof Mrozek w kat.73 kg (w walce o podium pokonał w bratobójczym pojedynku Macieja Włosińskiego, który zajął 5. miejsce).

http://tswisla.pl