2010.09.04 Kmita Zabierzów - Wisła II Kraków

Z Historia Wisły

2010.09.04 Kmita Zabierzów - Wisła II Kraków 8:5 / 1:7

2010-09-04 16:40

autor: RaWi1986

Wyjazdowym meczem w Zabierzowie z Kmitą chłopcy z rocznika 2003 rozpoczęli swoją przygodę w zespole Białej Gwiazdy.

Oba nasze zespoły stanęły przed trudnym zadaniem rywalizacji ze starszymi od siebie kolegami z Zabierzowa. Nie przestraszyli się jednak i podjęli walkę.

W meczu zespołów WISŁY II A z Kmitą A w 1.połowie doszło do zaciętej wymiany piłkarskich ciosów. Bramki padały średnio co 3 minuty. Kmita wychodził na prowadzenie, a Wiślacy wyrównywali. Do przerwy mieliśmy remis,4:4! Po przerwie nasze maluchy troszkę opadły z sił, a nieco starsi Zabierzowianie zachowali ich więcej i strzelili 4 bramki, Wisła 1. Ale co ważne! Chłopcy do samego końca grali bardzo dobrze i dzielnie walczyli o zmianę niekorzystnego rezultatu. Końcowy wynik 8:5 dla Kmity.

W meczu WISŁY II B emocji było równie dużo! Zwłaszcza,że w meczu tym wystąpiło wielu zawodników, którzy po raz pierwszy w oficjalnym meczu zagrali z Białą Gwiazdą na piersi. I to właśnie debiutant - Stefan Opalski otworzył wynik tego spotkania! Do przerwy nasz zespół prowadził 2:0, a bramkę zdobył Jakub Kulig. Kuba po przerwie dołożył jeszcze 3 bramki,Stefan 1, a na listę strzelców wpisał się również Jakub Wadowski. W bramce dzielnie spisywał się Damian Korczak, który nie puścił żadnego strzału przeciwników! Jedynego gola Kmita strzelił, gdy akurat w bramce stał Jakub Kulig, który "na chwilkę" musiał zastąpić Damiana. Stracona bramka nie popsuła nastrojów i chłopcy z uśmiechami na twarzach przyjęli wygraną 7:1 .

Duże brawa należą się debiutantom w WIŚLACKICH barwach: Damianowi Korczakowi, Stefanowi Opalskiemu, Kamilowi Bolsędze, Szymonowi Kosowskiemu i Danielowi Hoyo-Kowalskiemu.

Świetnie wspomagali nasz zespół chłopcy z rocznika 2002, mieszkający w Zabierzowie, bliźniacy: Bartek i Kuba Kulig. Obaj strzelili po 4 bramki!

Już za tydzień przed naszymi młodymi zespołami kolejne wspaniałe przeżycie! Pierwszy oficjalny mecz przy Reymonta 22!!!

Składy:

WISŁA II A: Marek Kaleta - Jakub Butrymowicz, Jakub Lorek, Bartosz Kutrzeba, Mateusz Kulma, Daniel Hoyo-Kowalski, Maciej Tracz (strzelec 1 gola), Mateusz Kaleta i Bartłomiej Kulig (kapitan-4 bramki)

WISŁA II B: Damian Korczak - Kamil Bolsęga, Jakub Wadowski (1 gol), Szymon Kosowski, Piotr Szczepaniak, Stefan Opalski (2 bramki), Patryk Grabiec i Jakub Kulig (kapitan-4 bramki)

http://tswisla2003.futbolowo.pl/tswisla2003/news,583028,pierwszy-mecz.html