2010.09.29 Piłkarze Wisły Kraków z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 z Krakowa

Z Historia Wisły

„Żuraw, Żuraw – władca muraw”

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 29-09-2010 16:25


Środowy trening piłkarzy Wisły Kraków był zamknięty, ale nie dla wszystkich. Ćwiczenia podopiecznych trenera Roberta Maaskanta na płycie głównej mogli oglądać uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 z Krakowa.

Po treningu dzieci udały się do pawilonu medialnego, gdzie czekały na zawodników Białej Gwiazdy. W międzyczasie obejrzały film o Wiśle i zadawały pytania rzecznikowi prasowemu klubu, Adrianowi Ochalikowi. Kiedy rzecznik mówił, że piłkarze potrzebują jeszcze kilka minut, żeby się przygotować i zaraz przyjdą, jeden z chłopców, Kamil, uspokajająco powiedział: „Nieładnie chłopaków stresować pod prysznicem”.


Uczniowie pytali się również o to, jak wygląda praca rzecznika prasowego klubu. Kamil zapytał się Adriana Ochalika, czy bycie rzecznikiem oznacza kłamanie i ciągłe telefony. Kiedy dzieci dowiedziały się, że do końca roku stadion Białej Gwiazdy nie będzie gotowy, Kamil głośno skomentował to, mówiąc: „Słabo!”.

Największe emocje pojawiły się wraz z przyjściem piłkarzy Wisły. Jeden z chłopców, Piotr, który nie mówi, widząc Macieja Żurawskiego, szybko pokazał na tabliczce z alfabetem: „Żuraw, Żuraw – władca muraw”. Na widok Pawła Brożka Kamil krzyknął głośno: „O jaaaa…!”. Paweł odparł z uśmiechem: „O jaaa… to ten co znowu nie strzelił”.

Dzieci mogły porozmawiać z piłkarzami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i wziąć autografy. To zapewne nie ostatnie spotkanie małych kibiców Wisły z zawodnikami. Goście z Zespołu Szkół Specjalnych zostali zaproszeni na mecze Białej Gwiazdy na stadionie przy Reymonta 22.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl