2010.12.06 Żuraw Mikołajem

Z Historia Wisły

Żuraw mikołajem

W poniedziałek 6 grudnia (2010 r.), w dniu św. Mikołaja, przedstawiciele SKWK wraz z Maciejem Żurawskim udali się do krakowskiego szpitala im. Gabriela Narutowicza, gdzie odwiedzili odział dziecięcy i wręczyli przebywającym tam dzieciom prezenty.

Na oddział, gdzie leżą najmłodsi pacjenci przedstawiciele SKWK przywieźli specjalnie przygotowane paczki - każdy z pacjentów dostał pluszaka, a także wiślackie gadżety i słodycze.

Nie wszystkie dzieci mogły podziękować za prezenty, gdyż ... większość z nich jeszcze nie mówiła. Aktualnie na oddziale przebywają naprawdę mali pacjenci - najmłodszy obdarowany przez nas chłopiec miał tylko miesiąc!

Byli też i starsi pacjenci, którym wizyta piłkarza Białej Gwiazdy sprawiła dużą niespodziankę i radość. W pamięć zapisał się na pewno jeden z chłopców, który na widok „Żurawia" aż rozpromieniał, a gdy piłkarz usiadł koło niego nieśmiało się przytulił :)

Maciek świetnie spisał się w roli Mikołaja - prezenty rozdawał z uśmiechem na twarzy, z rodzicami chętnie rozmawiał, a także rozdawał autografy - wiele z nich jak później mówili trafi do starszych braci młodych pacjentów.

Mamy nadzieję, że prezenty sprawią dzieciom chociaż odrobinę radości, a życzenia zdrowia szybko się spełnią i maluchy już niedługo wrócą do domu.

Źródło: skwk.pl