2011.05.14-15, Puchar Polski seniorów, Bytom

Z Historia Wisły

Wyniki

Relacja

Normą stało się, że przedstawiciele wiślackiej sekcji judo z każdych ważnych zawodów przywożą cenne zdobycze. Nie inaczej było w miniony weekend w Bytomiu, gdzie podczas Pucharu Polski seniorów nasze zawodniczki i zawodnicy wywalczyli aż sześć medali.

Najlepiej wypadł Bartłomiej Garbacik, który zdobył złoty medal w kategorii do 60 kg. Bartek walczył na Śląsku kapitalnie, na cztery stoczone walki, trzy rozstrzygając przed czasem.

Na wielkie słowa uznania zasłużyli także srebrni medaliści - Barbara Mirus (63 kg) i Oskar Romaniuk (+100 kg), który w finale przez ponad cztery minuty dzielnie stawiał czoła pięciokrotnemu medaliście Mistrzostw Europy Januszowi Wojnarowiczowi z Czarnych Bytom. Nie zawiedli także inni wiślacy - Małgorzata Tracz (70 kg), Anna Osajda (78 kg) i Dawid Tondera (81 kg) zdobyli brązowe medale, a Antoni Maciołowski (66 kg) był piąty.

Co warte podkreślenia, większość naszych medalistów, pomimo, że startuje wśród seniorów, może w dalszym ciągu występować w młodszych kategoriach wiekowych. Garbacik i Tracz są bowiem jeszcze juniorami, a Romaniuk i Tondera młodzieżowcami.

W Bytomiu nie startowali najlepsi obecnie nasi judocy - Katarzyna Kłys i Krzysztof Węglarz. Przygotowują się oni do turnieju Grand Slam w Moskwie, który będzie jedną w kwalifikacji olimpijskich.

Źródło: tswisla.pl