2011.11.22 Piłkarze Wisły w Woli Zachariaszowskiej

Z Historia Wisły

Odwiedziny w Woli Zachariaszowskiej

Data publikacji: 22-11-2011 18:53

Najlepszy strzelec Wisły – David Biton oraz ostoja defensywy – Osman Chavez odwiedzili we wtorek szkołę w Woli Zachariaszowskiej. Hymn, intrygujące pytania, wymagające konkursy sprawnościowe, a na koniec kwiaty: tak w wielkim skrócie można opisać tą wizytę.

Wola przywitała zawodników bardzo ciepło, pomimo dość mroźnej aury. Grono pedagogiczne oraz dyrektor szkoły, przyodziany w szaliki Wisły, witali piłkarzy już od bramy wjazdowej do placówki. Po przejściu do sali gimnastycznej, zebrana młodzież odśpiewała hymn i można było rozpocząć spotkanie.

Po przedstawieniu przybyłych gości „Szef” szkoły zaintonował najbardziej znaną przyśpiewkę: „Jazda, jazda, jazda...”, oczywiście uczniowie odpowiedzieli gromkim :”...Biała Gwiazda.”. Następnie samorząd szkolny, po angielsku, przywitał naszych graczy, którzy z uśmiechem na ustach mogli wygodnie rozsiąść się i oczekiwać na pytania zgromadzonych. Przez chwilę mogliśmy się poczuć jak na konferencji prasowej, gdyż pytania zadawane przez uczniów stały na bardzo wysokim poziomie. „Z kim najlepiej się Panu współpracuje na środku defensywy?”, „Jak przebiega współpraca z nowym trenerem?”, „Dlaczego w podstawowym składzie występuje tak mało naszych rodaków?” - to tylko niektóre z nich.

Kolejnym punktem programu był konkurs sprawnościowy, przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Był on naprawdę wymagający. Umiejętność w panowaniu nad piłką oraz równowaga - to musiało cechować uczestników zabawy. Zarówno chłopcy jak i dziewczyny radzili sobie świetnie. Pewien „smaczek” rywalizacji dodało to, że nauczyciele prowadzili ranking i mierzyli wszystkim czas przy wykonywaniu konkurencji.

W końcu przyszedł czas na tradycyjny quiz z pytaniami dotyczącymi Wisły Kraków. Prowadzący miał problem, by wyłowić spośród zgromadzonych osobę, która odpowie na pytanie, gdyż tylu było chętnych. Po pytaniu o najlepszego strzelca Białej Gwiazdy, zwycięzca podszedł odebrać nagrodę. David Biton, który nagradzał zwycięzcę, wręczył mu... szklankę wypełnioną słonymi paluszkami. Ta zabawna sytuacja rozbawiła zgromadzonych. Oczywiście uczestnik otrzymał później właściwy prezent. Tradycyjnie piłkarze rozdawali później autografy. Był też czas na wspólne zdjęcia.

Spotkanie zakończyło się dość nietypowo. Zawodnicy otrzymali, w ramach podziękowania, piękne bukiety kwiatów oczywiście w wiślackich barwach. Warto też wspomnieć, iż spora grupa uczestników spotkania ubrana była w czerwono-biało-niebieskie barwy, co świadczy o tym, że Wola Zachariaszowska też kibicuje Wiśle Kraków

D.Urbaniec
Biuro Prasowe Wisły Kraków
Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria