2012.02.23 Marwit Toruń - Wisła Krakbet Kraków 1:2

Z Historia Wisły

2012.02.23, Ekstraklasa, 18. kolejka, Toruń, 19.15
Marwit Toruń 1:2 (0:2) Wisła Krakbet Kraków
widzów:
sędzia:
Grzegorz Dworucha
Rafał Witkowski
Marcin Wołowski
Jarosław Gryckiewicz
Bramki


Igor Sobalczyk 36'
0:1
0:2
1:2
06' Rafał Franz
16' André Peres
Marwit Toruń
bramkarze:
Jurij Wasylczenko
Dariusz Słowiński

zawodnicy z pola:
Michał Maciąg
Adrian Citko
Dmitrij Korecki
Igor Sobalczyk
Mykola Morozow
Mateusz Kończalski
Sylwester Kieper
Patryk Szczepaniak
Daniel Krawczyk
Kamil Żółkiewski

trener: Roman Smirnov
Wisła Krakbet Kraków
bramkarze:
Kamil Dworzecki
Bartłomiej Nawrat

zawodnicy z pola:
Andrzej Szłapa
Krzysztof Kusia
Rafał Franz
Błażej Korczyński
Roman Vakhula
Maciej Wołoszyn
Adrian Pater
Douglas
Marcin Czech
André Peres

trener: Błażej Korczyński
100. mecz Rafała Franza w ekstraklasie futsalu.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Kolejne zwycięstwo

Niewiele bramek padło w meczu otwierającym 18. kolejkę Futsal Ekstraklasy. Marwit uległ przed własną publicznością Wiśle Krakbet 1-2. Gole dla naszej drużyny zdobyli Rafał Franz oraz Andre, W bramce Wisły świetne zawody rozegrał Bartłomiej Nawrat, który niejednokrotnie ratował swoich kolegów z niemałych opresji.

W pierwszej połowie obie drużyny wolno rozgrywały akcje. Niewiele było kreatywnych zagrań. Sytuacje podbramkowe nadażały się głównie po błędach przeciwników. Pierwszy groźny strzał oddał Sobalczyk. Krakowianie odpowiedzieli w 6. minucie. Rafał Franz przejął piłkę na połowie rywali i odegrał do Douglasa. Ten wyłożył futbolówkę z powrotem do Franza, a ten umieścił ją w siatce rywali. Marwit dążył do wyrównania, lecz świetnie bronił Nawrat. Wisła także miała swoje okazje do podwyższenia rezultatu. Najpierw Korczyński trafił w poprzeczkę, a kilka minut później Douglas uderzył w słupek. W 16. minucie Jurij Wasylczenko interweniował ręką poza polem karnym. Błażej Korczyński krótko rozegrał rzut wolny zagrywając do Andre. Brazylijczyk bez zastanowienia huknął nie do obrony i było 2-0. Gospodarze tuż przed przerwą byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej, lecz Sobalczyk minimalnie chybił.

W drugiej części spotkania zawodnicy obu drużyn marnowali wyśmienite okazje. Dobre zawody rozgrywali bramkarze. Najlepsze okazje do zdobycia bramki zmarnowali: po stronie gospodarzy Citko, Morozow i Sobalczyk, a po stronie gości Pater i Douglas. Na pięć minut przed końcem Marwit wycofał bramkarza. Gra w przewadzę przyniosła efekty już kilkadziesiąt sekund później. Kontaktowego gola strzelił Igor Sobalczyk. Wiślacy mieli kilka okazji do trafienia do pustej bramki, ale zawodziła celność. Ostatecznie Wisła Krakbet wygrała z Marwitem 2-1 odnosząc 16 zwycięstwo w tym sezonie. (...)

Źródło: wislafutsal.pl

Setny mecz Rafała Franza!

Czwartkowy występ w Toruniu, w meczu z tamtejszym Marwitem, był dla Rafała Franza setnym spotkaniem rozegranym w futsal ekstraklasie. Na tę liczbę składa się 50 spotkań w drużynie Novej Gliwice, 38 w barwach Akademii Pniewy oraz 12 w Wiśle Krakbet.

W tym czasie „Franek” strzelił 95 bramek, trzy razy zdobył Mistrzostwo Polski, dwa razy sięgał po Superpuchar, a także wywalczył koronę króla strzelców.

Rafałowi życzymy, aby w czasie kolejnych spotkań w barwach Wisły Krakbet – ku radości wszystkich kibiców Białej Gwiazdy – strzelał kolejne gole, które jednocześnie walnie przyczynią się do zdobycia przez nasz zespół i samego zawodnika Mistrzowskiego Tytułu, a także innych trofeów !

Źródło: wislafutsal.pl