2012.03.22 Piłkarze Wisły z uczniami Szkoły Podstawowej nr 29 w Krakowie

Z Historia Wisły

„Czy uda wam się zagrać jeden mecz bez kartek?”

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 22-03-2012 00:05


W środowe popołudnie pawilon medialny został opanowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Krakowie, które dzięki Stowarzyszeniu Kibiców Wisły Kraków spotkały się z Radosławem Sobolewskim, Michałem Czekajem i Marko Jovanoviciem.

Dzieciaki brawami przywitały Wiślaków, którzy do pawilonu przybyli tuż po godz. 17:00. Michał Czekaj na spotkanie z najmłodszymi fanami przyjechał prosto z meczu Młodej Ekstraklasy, w którym strzelił jednego gola. Na początku mali goście zadawali zawodnikom pytania. Radosław Sobolewski opowiadał m.in. o tym, jak to jest być kapitanem drużyny i czy ma już kogoś na swoje miejsce. „Nie wybieram następców, kapitana zazwyczaj wybiera drużyna. To bardzo wielkie wyróżnienie, zwłaszcza w tak wielkim klubie. To jest wyzwanie, któremu muszę sprostać. Muszę dawać innym przykład, jak prymus w klasie, chociaż pewnie nie do końca mi to wychodzi” – odparł pomocnik. „Sobol” zdradził również, jaki był najpiękniejszy dzień w jego dotychczasowej karierze piłkarskiej. „Debiut w reprezentacji Polski i gol w debiucie. Czekam na kolejny, czyli awans Wisły do Ligi Mistrzów. Może się doczekam” – powiedział.


Kiedy z sali padło pytanie: „Czy uda wam się zagrać chociaż jeden mecz bez kartek, żółtych czy czerwonych?”, Michał Czekaj musiał wziąć na siebie ciężar odpowiedzi. „Ostatnio nie grałem i dlatego dostawaliśmy tych kartek, zwłaszcza czerwonych, mniej” – przyznał żartobliwie obrońca. „Tłumaczę te kartki tym, że chcemy bardzo, ale to bardzo mocno wygrać” – postanowił wytłumaczyć wpadki Wiślaków Radosław Sobolewski.


Po pytaniach do piłkarzy role się odwróciły i to mistrzowie Polski zadawali je dzieciom. Zagadki na temat Wisły nie sprawiały małym kibicom żadnych problemów, a prawidłowe odpowiedzi nagradzane były upominkami, wręczanymi przez zawodników. Kolejnym punktem programu był konkurs rysunkowy, polegający na wykonaniu rysunku o tematyce wiślackiej. Jury, złożone z „Sobola”, Michała i Marko, wybrało najładniejszą, ich zdaniem, pracę, a jej autorzy również otrzymali pamiątki. Spotkanie zakończyło się wycieczką po stadionie Białej Gwiazdy.


AM

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAŹródło: wisla.krakow.pl