2012.04.21-22, Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików, Kraków

Z Historia Wisły

Wyniki

Dwa medale młodych judoków. Karaś mistrzem Polski

21 kwietnia 2012

W Krakowie, hali Bronowianki, trwają mistrzostwa Polski młodzików w judo. W pierwszym dniu zawodów walczyli chłopcy. Młodzi judocy Wisły zdobyli dwa medale - złoty stał się udziałem Bartosza Karasia, a brązowy Sławomira Skocza.

Bartosz Karaś (46 kg) dla osiągnięcia celu, jakim był tytuł mistrzowski, musiał przebyć swoisty maraton. W jego kategorii wagowej do zawodów zgłosiło się 52 zawodników. Tak więc, aby zdobyć złoto, nasz zawodnik musiał wychodzić na tatami aż sześć razy. Wszystkie pojedynki rozstrzygał w sposób nie budzący najmniejszych wątpliwości. Co więcej, pięciokrotnie czynił to przed czasem. Stało się tak m.in. w finale, w którym pokonał przez ippon Jędrzeja Steckiego (Wybrzeże Gdańsk).

Niemniej zapracowany był Sławomir Skocz (55 kg). On także, aby zdobyć brązowy krążek, musiał stoczył sześć pojedynków. Przegrał tylko jeden, w półfinale, z Jakubem Siedlikowskim (Gryf-3 Słupsk). W decydującej walce o miejsce na podium pokonał przez ippon Michała Gniadego (Judo Gwardia Koszalin).

Z pozostałych startujących wiślaków punktowane, piąte miejsce zdobył jeszcze Jakub Korgol (50 kg). Jutro w szranki staną nasze dziewczęta.

Źródło: tswisla.pl

Jedno podium judoczek

22 kwietnia 2012

Wczoraj młodzicy Wisły wywalczyli złoty i brązowy medal mistrzostw Polski w judo. Dzisiaj do tego dorobku jeden brązowy krążek dołożyły młodziczki. Dokonała tego Aleksandra Bień w kategorii do 63 kg.

Na macie w hali Bronowianki Ola stoczyła pięć pojedynków. Pierwszy wygrała bezproblemowo z Agatą Kieloch (Olimp Nowa Sól). W drugim nie sprostała Klaudii Kabacie (Czarni Bytom). I choć każda porażka jest bolesna, to pewną osłodą dla wiślaczki jest fakt, że przegrała z późniejszą mistrzynią Polski. Bytomianka wygrała przed czasem pozostałe dwa pojedynki i została bezapelacyjnie złotą medalistką. Naszej zawodniczce pozostała zaś droga do medalu poprzez repasaże. Drogę tę przebyła wręcz śpiewająco. Pokonała kolejne trzy rywalki i mogła cieszyć się z miejsca na podium.

Z pozostałych trzech startujących dzisiaj wiślaczek blisko podium były Karolina Bobilewicz (44 kg) i Karolina Sobalska (70 kg). Obydwie, po porażkach odpowiednio w trzeciej i pierwszej walce eliminacyjnej, skutecznie przebrnęły przez repasaże. W bezpośrednich pojedynkach o medale nie zdołały jednak pokonać swych rywalek i musiały zadowolić się piątymi lokatami.

Łącznie nasze młode judoczki i judocy wywalczyli w mistrzostwach Polski trzy medale - jeden złoty i dwa brązowe. Medalistom gratulujemy, a tym, którym tym razem na podium stanąć się nie udało, życzymy tego w przyszłości.

Źródło: tswisla.pl