2012.04.29, Otwarty Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Luboń k/Poznania

Z Historia Wisły

Wyniki

Relacja

Doskonały występ w kategorii do 60 kg odnotował Bartłomiej Garbacik, który stoczył cztery walki i wszystkie wygrał. Pierwsze trzy bezdyskusyjnie, przed czasem. Pokonał kolejno Pawła Jankowiaka (Akademia Judo Poznań), Huberta Milczarskiego (Judo Sensei Płock) i Konrada Feligę (Siódemka Sochaczew). W finale wygrał ze względu na kary, które otrzymał jego przeciwnik Sebastian Janicki (Śląsk Wrocław).

Drugi medal zdobył dla Białej Gwiazdy Mikołaj Szostak (100 kg), który zajął trzecie miejsce.

Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz junior Aleksander Wrona (73 kg). Wiślak walczył bez cienia respektu dla bardziej doświadczonych rywali, odnosząc trzy zwycięstwa. Szczególnie zaimponował w walce ćwierćfinałowej, w której zostawił w pokonanym polu Jacka Brysza (Czarni Bytom). Ostatecznie medalu utalentowanemu wiślakowi nie udało się zdobyć. W półfinale przegrał z Borysem Birkowskim (Gwardia Łódź), a w bezpośredniej walce o podium z Gagą Szetekauri (AZS AWF Warszawa).

O wielkim pechu może mówić Barbara Mirus (63 kg). W pierwszej walce nasza judoczka bez najmniejszych problemów poradziła sobie z Moniką Latusek (Dwójka Tarnowskie Góry), a w drugiej prowadziła z Karoliną Koszelą (AZS AWF Wrocław). Przez nieuwagę podcięła jednak swoją rywalkę w zakazany sposób, została zdyskwalifikowana i ostatecznie sklasyfikowano ją na siódmym miejscu.

Źródło: tswisla.pl