2012.04.29 Turniej Pierwszy Krok Bokserski

Z Historia Wisły

Wyniki

  • Łukasz Lichosyt (senior, 81 kg) pokonał Kamila Fudali (GKS Jastrzębie).
  • Rafał Pląder (kadet, 54 kg) wygrał z juniorem Kamilem Cichoszem (Chemik Kędzierzyn).
  • Vahe Poghosyan (junior, 81 kg) zremisował z Grzegorzem Rasiewiczem (Walka Zabrze).
  • Szymon Domoń (junior, 64 kg) przegrał z seniorem Jackiem Wyleżołkiem (Concordia Knurów).
  • Paweł Radoń (junior, 81 kg) przegrał z Marcinem Wawro (Śląsk Ruda Śląska).

Dobre walki wiślaków w Zabrzu

30 kwietnia 2012

Pięciu pięściarzy Białej Gwiazdy wystąpiło podczas mocno obsadzonego turnieju bokserskiego w Zabrzu. Odnotowali oni dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki.

Najlepiej zaprezentował się Łukasz Lichosyt (senior, 81 kg), którego przeciwnikiem był Kamil Fudali (GKS Jastrzębie). Pierwsza runda była wyrównana, z kilkoma udanymi akcjami z obu stron. W drugiej inicjatywę przejął wiślak. Po jego ciosach rywal był dwukrotnie liczony i sędziemu nie pozostało nic innego, jak odesłanie jastrzębianina do narożnika. Lichosyt po raz kolejny udowodnił, że może wyrosnąć na naprawdę groźnego fightera. Fudali nie był przecież pierwszym, który nie wytrzymał z nim pełnego dystansu czasowego.

Z bardzo dobrej strony pokazał się także w Zabrzu Rafał Pląder (54 kg). Ponieważ nasz zawodnik nie miał przeciwnika w swojej kategorii wiekowej (kadet), walczył z juniorem Kamilem Cichoszem (Chemik Kędzierzyn). Pląder nie przestraszył się starszego rywala i wygrał z nim jednogłośnie na punkty.

Zremisował swój pojedynek Vahe Poghosyan (junior, 81 kg). Choć tak właściwie powinien wygrać, i to przed czasem. Jego przeciwnika Grzegorza Rasiewicza (Walka Zabrze) przed porażką przez RSC uratowała decyzja sędziego ringowego. Arbiter uznał, że cios wiślaka, po którym Rasiewicz powinien być liczony po raz drugi w rundzie, był zadany nieczysto. Formalnie do nokdaunu więc nie doszło i walka była kontynuowana. A sędziowie punktowi ocenili ją na remis.

Nie powiodło się dwóm pozostałym startującym w Zabrzu wiślakom. Będący jeszcze juniorem Szymon Domoń walczył w kategorii wiekowej seniorów (64 kg). Z bardziej doświadczonym Jackiem Wyleżołkiem (Concordia Knurów) stoczył w miarę wyrównany pojedynek i przegrał na punkty. Paweł Radoń (junior, 81 kg) przegrał z Marcinem Wawro (Śląsk Ruda Śląska).

Źródło: tswisla.pl

Video

  • Walczą Grzegorz Rasiewicz z sekcji bokserskiej klubu Walka Zabrze i Wahe Poghosyan (Wisła Kraków).