2012.05.08 Piłkarze Wisły w Szkole Podstawowej nr 86 w Krakowie

Z Historia Wisły

Michał Czekaj w krakowskiej szkole

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 08-05-2012 18:05


Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla Szkoły Podstawowej nr 86 na Osiedlu Jagiellońskim dzięki wizycie Michała Czekaja, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków.

Na zorganizowanym przez SKWK spotkaniu pojawił się tłum dzieciaków, dla których była to pierwsza w życiu okazja, by z piłkarzem Wisły chwilę porozmawiać czy wziąć autograf.

Do szkoły SKWK oraz zawodnik zaproszeni z okazji konkursu wiedzy o Mistrzostwach Europy. W finałowym etapie wzięło udział pięcioro dzieci, które musiały popisać się wiedzą zarówno na temat turnieju, który za miesiąc odbędzie się między innymi w naszym kraju, ale też udowodnić w konkursie swoją niemałą wiedzę dotycząca turniejów, które przeszły już do historii.

Piszących odwiedził w sali Michał Czekaj, by potem przejść do sali gimnastycznej, gdzie miało odbyć się spotkanie dla całej szkoły. To, co działo się na owej sali można określić jednym słowem: obłęd. Dzieci po serii pytań, które zadały Michałowi, przystąpiły do szturmu jego stolika, bo zdobyć autograf. Trzeba przyznać, że nasz zawodnik radził sobie bardzo dobrze z otaczającym go tłumem dzieci, który nie topniał, a wręcz przeciwnie, rósł z sekundy na sekundę. Jako wschodząca gwiazda drużyny Michał musi przyzwyczajać się do takiego zainteresowania ze strony fanów.

Po rozdaniu autografów, finaliści konkursu otrzymali nagrody, które wręczył im Michał. Wielu z nich tego dnia nie zapomni bardzo długo... Dzieciaki otrzymały m.in. wiślackie opaski, smyczki, szaliki, czapki. Oby pojawiali się w tych gadżetach na Reymonta i po tym spotkaniu wielu z nich zostało stałymi bywalcami naszego stadionu.


Mateusz, SKWK

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl