2012.05.19, Międzywojewódzki Turniej Młodzików i Dzieci w Judo, Tuchów

Z Historia Wisły

Wyniki

Z trzydziestu klubów najlepsza Wisła

23 maja 2012

Doskonały występ w Międzywojewódzkim Turnieju Młodzików i Dzieci w Judo, który odbył się 19 maja w Tuchowie, odnotowali zawodnicy Wisły. Nasi młodzi judocy wywalczyli 15 medali, w tym 5 złotych.

W pierwszym rzędzie klęczą: Bierówka Jakub, Baster Szymon, Dworczyński Tomasz, Karaś Kacper, Karaś Bartosz, Skocz Sławomir, Skocz Bronisław, Szlachta Nikola, Szlachta Paulina. W drugim rzędzie: Woźniak Jan, Sasulski Mateusz, Szczepkowski Karol, Klimek Julia, Kukułka Tomasz, trener Zaczkiewicz Robert, Puchała Mateusz, Guzowski Hubert i Korgol Jakub.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych - do 11, do 13 i do 15 lat. Wiślacy stawali na podium w każdej kategorii. Najwięcej medali, bo aż osiem, zdobyły zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 1998-1999. I tak, złote krążki wywalczyli:

Bartosz Karaś (46 kg), Jakub Korgol (50 kg), Sławomir Skocz (60 kg).

Na drugim miejscu uplasował się Jan Woźniak (66 kg), zaś trzecie lokaty zdobyli: Michał Wojtasik (46 kg), Julia Klimek (52 kg), Hubert Guzowski (60 kg), Tomasz Dworczyński (66 kg). Wyniki indywidualne znalazły - rzecz jasna - odzwierciedlenie w klasyfikacji zespołowej, którą Biała Gwiazda wygrała w sposób bezapelacyjny.

W kategorii wiekowej do 13 lat (roczniki 2000-2001) wiślacy zdobyli cztery medale. Złoty stał się udziałem Nikoli Szlachty (27 kg), srebrny Pauliny Szlachty (33 kg), zaś brązowe wywalczyli Michał Moskal (39 kg) i Kamil Gwóźdź (45 kg).

Od swych starszych kolegów nie chcieli być gorsi judocy do 11 roku życia (roczniki 2002-2003). Nasi najmłodsi dorzucili do tuchowskich zdobyczy trzy medale - złoty Kacper Karaś (36 kg), srebrny Jakub Ciszewski (39 kg) i brązowy Szymon Włoch (39 kg).

Warty odnotowania jest także fakt, że Bartosz Karaś i Kacper Karaś zostali uznani najlepszymi technikami swoich kategorii wiekowych. Nie ma się temu co dziwić - Bartek wygrał pięć walk przed czasem, a jego młodszy brat Kacper cztery.

Wyniki osiągnięte przez młodych wiślaków bardzo cieszą, gdyż obsada zawodów była mocna, a startowało w nich aż 385 zawodniczek i zawodników z 30 klubów.

Tagi: Międzywojewódzki Turniej Młodzików i Dzieci w Judo, Tuchów, Bartosz Karaś, Jakub Korgol, Sławomir Skocz, Nikola Szlachta, Kacper Karaś

Źródło: tswisla.pl