2012.05.30 Piłkarze Wisły w Szkole Podstawowej nr 162 w Krakowie

Z Historia Wisły

„Którą nogą lepiej się strzela gole?”

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 30-05-2012 14:51


Piłkarze Wisły po raz ostatni w tym sezonie odwiedzili swoich najmłodszych fanów w szkołach. Dzień po ostatnich zajęciach piłkarskich z dziećmi spotkali się Michał Czekaj i Cezary Wilk, którzy wizytowali szkołę numer 162 na Kurdwanowie.

Tym razem na odwiedzających podstawówkę piłkarzy czekał grad pytań. Dzieci zasypywały dwójkę Wiślaków coraz to nowymi sprawami. „Którą nogą lepiej strzela się gole?” – pytał mały chłopiec, „Jak to jest być kapitanem drużyny?” – chciał się dowiedzieć inny uczeń, „Jakie to uczucie wygrać mecz z Cracovią” – padło z ust kolejnego dziecka. Czekaj i Wilk cierpliwie odpowiadali na pytania, nawet te zadane przez... kibiców Cracovii. Wśród ponad trzystu dzieci na sali była bowiem także dziewczynka ubrana w koszulkę meczową Pasów, która zapytała się: „Co sądzicie o naszej ukochanej Cracovii?”. Jej odpowiedział Cezary Wilk. „Ja mam inny ukochany klub, którym jest Wisła, ale ty oczywiście masz prawo do tego, żeby lubić inny zespół” – odpowiedział pomocnik Białej Gwiazdy.


Po pytaniach i konkursach z nagrodami przyszedł czas na zdjęcia i autografy. Zawodnicy przez ponad 45 minut podpisywali pocztówki i pozowali do fotografii. Niektóre z dzieci już wychodziły z sali, w której odbywało się spotkanie, gdy nagle przypominały sobie, że mają do podpisania jeszcze jedno zdjęcie i wracały do kolejki. Całe spotkanie więc trwało ponad półtorej godziny, a na jego zakończenie przedstawiciele Białej Gwiazdy otrzymali przygotowanie własnoręcznie przez dzieci dyplomy z podziękowaniami „za wizytę i pokazanie, że piłka nożna to fantastyczny sport”.

M. Górski

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl