2012.06.23-24, XV Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia

Z Historia Wisły

Wyniki

Powtórzony sukces judoków w Kopalni Soli w Bochni

29 czerwca 2012

W podziemiach Uzdrowiska Kopalni Soli w Bochni odbył się w ubiegłym tygodniu XV Międzynarodowy Turniej Judo. Dobrze spisali się zawodnicy Wisły, którzy w klasyfikacji zespołowej wywalczyli - podobnie jak przed rokiem - drugie miejsce.

Na głębokości 248 metrów pod powierzchnią ziemi, na czterech matach, walczyło 589 zawodników z 47 klubów, w tym 23 zagranicznych. Była to rekordowa liczba startujących w tym turnieju. A byłaby jeszcze większa, gdyby ze względów technicznych organizatorzy nie ograniczyli jej nieco. Pokazuje to jak wielkim zainteresowaniem cieszy się judo wśród młodych ludzi.

W pierwszym dniu odbyły się zawody drużynowe roczników 98-99. Wiślacy poradzili sobie bardzo dobrze, pokonując kolejno: Thuringen z Niemiec 4:1, Samobor z Chorwacji 3:2 i AZS Gliwice 5:0. W finale nasi chłopcy, pomimo ambitnej postawy, nie sprostali zespołowi Liepaja z Łotwy, przegrywając 1:4. Drugie miejsce w silnej stawce na pewno jednak cieszy.

Wiślacy wystąpili w składzie: Michał Moskal, Bartosz Karaś, Jakub Korgol, Sławomir Skocz, Hubert Guzowski.

Po zawodach drużynowych przystąpiono do rywalizacji indywidualnej. Zawodniczki i zawodnicy Białej Gwiazdy zdobyli dziewięć medali. Najlepiej spisała się Aleksandra Bień, która wygrała swoją kategorię wagową. Drugie miejsca wywalczyli Tomasz Dworczyński i Paulina Szlachta. Na trzecich miejscach uplasowali się: Bartosz Karaś, Sławomir Skocz, Karolina Bobilewicz, Kacper Karaś, Jakub Ciszewski i Nikola Szlachta.

Źródło: tswisla.pl