2012.09.14 Wisła Can-Pack Kraków - TSV 1880 Wasserburg 88:60

Z Historia Wisły

2012.09.14, mecz towarzyski,Mekr's Cup, Trutnov, 14.30
Wisła Can-Pack Kraków 88:60 TSV Wasserburg
I: 16:12
II: 28:8
III: 27:22
IV: 17:18
Sędziowie: Komisarz: Widzów:
TSV Wasserburg :
Emma Cannon, Tiina Sten, Katharina Fikiel, Anne Breitreiner,
Stine Barnert, Margaret Dwyer, Svenja Brunckhorst, Rebecca Louise Thoresen.
Trener:
Wanda Guyton

Wisła Can-Pack Kraków:
Anke De Mondt, Cristina Ouvina, Paulina Pawlak,
Daria Mieloszyńska, Justyna Żurowska, Dora Horti, Katarzyna Krężel, Petra Stampalija,
Katarzyna Suknarowska, Joanna Czarnecka.
Trener:
Jose Ignacio Hernandez


Zdecydowane zwycięstwo!

W pierwszym swoim meczu w MEKR'S CUP Wisła Can-Pack Kraków wysoko wygrała z niemiecką drużyną TSV 1880 Wasserburg 88:60. Najwięcej punktów dla Mistrzyń Polski zdobyła Katarzyna Krężel 18.

Mistrzynie Polski i obrończynie Pucharu Miasta Trutnova od bardzo mocnego akcentu rozpoczęły swój udział w tegorocznej edycji MEKR'S Cup wysoko pokonując TSV 1880 Wasserburg 88:60. Pierwsze punkty w meczu zdobyła wczorajsza solenizantka Anke De Mondt, która pewnie oddała rzut z półdystansu i wkrótce znów zwiększyła zdobycz punktową zespołu Białej Gwiazdy, tym razem trafiając za trzy punkty po znakomitej akcji w obronie i zbiórce Darii Mieloszyńskiej. Po piorunującym wstępie w wykonaniu Mistrzyń Polski rozbudziła się drużyna niemiecka. Punkty dla TSV zdobywały dobrze znane z parkietów PLKK Anne Breitreiner i Katharina Fikiel. Serię punktową TSV i kolejne punkty dla Wiślaczek zdobyła Petra Stampalija, a asystę przy tej akcji zaliczyła Cristina Ouvina. Przy stanie 8:4 dla zespołu Białej Gwiazdy trener Jose Hernandez dokonał zmiany w swoim zespole i w miejsce Dory Horti na boisko wbiegła Justyna Żurowska. W międzyczasie o czas poprosił trener TSV Bastian Wernthaler. Po tej krótkiej przerwie polska drużyna zwiększyła swoją zdobycz punktową, a konkretnie Cristina Ouvina. Pierwsza kwarta ostatecznie zakończyła się zwycięstwem Białej Gwiazdy 16:12.

W drugiej kwarcie tablicę wyników uruchomiła Joanna Czarnecka, a błąd popełniła Katharina Fikiel. Była to ta część spotkania w której Wiślaczki "odpłynęły" Niemkom i to zdecydowanie. Po udanych rzutach za trzy punkty w wykonaniu Katarzyny Krężel i Joanny Czarneckiej Wisła Can-Pack odskoczyła na bezpieczną 10-punktową przewagę (26:16). W połowie drugiej kwarty przewaga Wisły Can-Pack wynosiła już 14 punktów. W dalszej części tej odsłony Biała Gwiazda nie dała już żadnych szans drużynie TSV i ostatecznie Mistrzynie Polski miażdżąco wygrały drugą kwartę 28:8!

Przy stanie 44:20 rozpoczęła się trzecia odsłona pojedynku. I znów dominowały krakowianki - pierwsze w tej części gry punkty zdobyła Cristina Ouvina. Kolejne akcje zespołu polskiego finalizowały Daria Mieloszyńska i Petra Stampalija. W krótkim czasie przewaga Mistrzyń Polski wzrosła do 30 punktów (52:22) co oczywiście wpłynęło nieco na sposób gry Wiślaczek, które wyraźnie zwolniły znakomite temp. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem Wisły 27:22.

Ostatnią kwartę drużyny rozpoczęły przy stanie 71:42 i jasne było, że Biała Gwiazda nie może już przegrać tego spotkania. Pierwsze punkty dla Wisły CP w tej części spotkania zdobyła tak jak na początku meczu Anke De Mondt z tym, że był to rzut za 3 punkty. Po chwili "trójką" popisała się znakomicie dysponowana Katarzyna Krężel. W ostatnich minutach spotkania gra się nieco wyrównała. Czwarta kwarta zakończyła się zwycięstwem TSV 18:17, ale cały mecz zdecydowanie wygrały koszykarki Białej Gwiazdy 88:60.

Jutro w trzecim dniu MEKR'S Cup Wisła Can-Pack Kraków rozegra dwa spotkania o godz. 10.30 z Dynamem Kursk, a o 18.30 z ZVVZ USK Praga.

Wisła Can-Pack Kraków - TSV 1880 Wasserburg 88:60 (16:12, 28:8, 27:22, 17:18)


Wisła Can-Pack: Katarzyna Krężel 18, Anke De Mondt 13, Czarnecka Joanna 11, Justyna Żurowska 10, Petra Stampalija 8, Cristina Ouvina 8, Paulina Pawlak 7, Daria Mieloszyńska 5, Dora Horti 5, Katarzyna Suknarowska 3.

TSV: Emma Cannon 20, Tiina Sten 12, Katharina Fikiel 10, Anne Breitreiner 7, Stine Barnert 5, Margaret Dwyer 4, Svenja Brunckhorst 2, Rebecca Louise Thoresen 0

Źródło: wislacanpack.pl
Autor: RobertS