2012.09.15 Wisła Can-Pack Kraków - USK Praga 77:74

Z Historia Wisły

2012.09.15, mecz towarzyski,Mekr's Cup, Trutnov, 18.30
Wisła Can-Pack Kraków 77:74 USK Praga
I: 19:28
II: 23:12
III: 26:23
IV: 19:11
Sędziowie: Komisarz: Widzów:
USK Praga:
Eva Viteckova, Ilona Burgrova, Katerina Elhotova,
Anna DeForge, Michaela Zrustova, Adela Necaskova, Anael Lardy,
Renata Zrustova, Jelena Skerović.
Trener:
Ivan Beneš

Wisła Can-Pack Kraków:
Anke De Mondt, Cristina Ouvina, Paulina Pawlak,
Daria Mieloszyńska, Justyna Żurowska, Dora Horti, Katarzyna Krężel,
Petra Stampalija, Joanna Czarnecka.
Trener:
Jose Ignacio Hernandez


Trzecie zwycięstwo i Wiślaczki w finale MEKR'S Cup!

Cristina Ouvina zdobyła 15 punktów dla Wisły Can-Pack w meczu przeciwko ZVVZ USK Praga. Fot.: Adam Lachowicz.

W swoim trzecim meczu w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Miasta Trutnova MEKR'S Cup Wisła Can-Pack Kraków pokonała Mistrza Czech ZVVZ USK Praga 77:74 i w niedzielę w finale turnieju zmierzy się z Nadieżdą Orenburg. Najskuteczniejszą Wiślaczką w meczu z Mistrzem Czech była Hiszpanka Cristina Ouvina, która zdobyła 15 punktów.

Dla oby drużyn był to drugi mecz rozgrywany w dniu dzisiejszym. Przypomnijmy Wiślaczki pokonały Dynamo Kursk 96:64, a ZVVZ USK Praga pokonała TSV 1880 Wasserburg 90:82. W zespole Mistrza Czech występują obecnie dwie zawodniczki, które niegdyś stanowiły o sile Wisły Can-Pack Amerykanka z czarnogórskim paszportem Anna De Forge i Czarnogórka Jelena Skerović.

Pierwsze punkty w meczu padły po rzutach wolnych Ilony Burgrovej, która wcześniej została sfaulowana przez Petrę Stampalija. Pierwsze punkty dla Mistrza Polski zdobyła Anke De Mondt, jednak wcześniej trzy punkty dla Mistrza Czech zdobyła fenomenalna (!) w meczu Eva Viteckova. Zespół z Pragi przeważał w pierwszych minutach meczu. W piątej minucie pierwszej kwarty po punktach zdobytych przez Katarzynę Krężel Wisła Can-Pack zdołała zmniejszyć przewagę drużyny czeskiej do jednego punktu, przegrywając 11:12. Jednak wkrótce po punktach Ilony Burgrovej i dwukrtonie Evy Viteckovej przewaga ZVVZ USK Praga wzrosła do 7 punktów (11:18). Ostatecznie Mistrzynie Czech wygrały pierwszą kwartę 28:19.

W drugiej kwarcie pierwsze punkty zdobyły Wiślaczki, a konkretnie Daria Mieloszyńska. Od tego momentu Wisła Can-Pack zaczęła odrabiać straty, by w 4 minucie drugiej kwarty po celnym rzucie Dory Horti wyrównać wynik spotkania 31:31. Po upływie kolejnych dwóch minutach tej części spotkania Wisła Can-Pack objęła prowadzenie 33:31 po rzucie Joanny Czarneckiej. Na 2 minuty przed zakończeniem drugiej odsłony po rzutach wolnych wykonanych przez Cristinę Ouvinę Biała Gwiazda objęła 5-cio punktową przewagę (38:33). Jednak ZVVZ USK Praga zdołała odzykać prowadzenie na minutę przed zakończeniem drugiej odsłony po rzucie Evy Viteckovej Mistrzynie Czech prowadziły 40:38. Końcówka tej części gry należała jednak do Wiślaczek, które za sprawą Justyny Żurowskiej i Petry Stampalija wyprowadziły Wisłę Can-Pack na prowadzenie 42:40.

Trzecia kwarta początkowo należała do Wiślaczek, które w piątej minucie tej części spotkania uzyskały nawet 7-mio punktową przewagę 54:47 po kapitalnym rzucie za trzy punkty Darii Mieloszyńskiej. Jednak od tego momentu do głosu doszły zawodniczki z Pragi i seryjnie zdobywały punkty ostatecznie uzyskując na zakończenie trzeciej kwarty aż 5-cio punktową przewagę prowadzą 63:58.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej części spotkania wygranej przez Wiślaczki 19:11. Do remisu 74:74 zaledwie na 2 minuty przed zakończeniem spotkania doprowadziła Petra Stampalija, a o wygranej 77:74 Mistrzyń Polski zadecydował jeden rzut wolny Joanny Czarneckiej i rzut za 2 punkty Cristiny Ouviny na 24 sekundy przed końcem.

Wisła Can-Pack Kraków wygrała rywalizację w grupie B MEKR'S Cup i w Finale turnieju zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji w grupie A - rosyjską ekipą Nadieżda Orenburg. Mecz finałowy zostanie rozegrany o godz. 16.00.


Wisła Can-Pack vs ZVVZ USK Praga 77:74 (19:28, 23:12, 16:23, 19:11)

Wisła Can-Pack: Cristina Ouvina 15, Petra Stampalija 14, Katarzyna Krężel 12, Dora Horti 10, Daria Mieloszyńska 8, Anke De Mondt 7, Justyna Żurowska 6, Joanna Czarnecka 3, Paulina Pawlak 2.

ZVVZ USK Praga: Eva Viteckova 30, Ilona Burgrova 12, Katerina Elhotova 11, Anna De Forge 9, Michaela Zrustova 4, Adela Necaskova 4, Anael Lardy 4, Renata Zrustova 0, Jelena Skerovic 0.

Źródło: wislacanpack.pl
Autor: RobertS