2012.09.16 Nadieżda Orenburg - Wisła Can-Pack Kraków 83:59

Z Historia Wisły

2012.09.16, mecz towarzyski - finał MEKR'S Cup o Puchar Miasta Trutnova, Trutnov,
Nadieżda Orenburg 83:59 Wisła Can-Pack Kraków
I: 23:19
II: 28:13
III: 18:14
IV: 14:13
Sędziowie: Komisarz: Widzów:
Nadieżda Orenburg:
Liudmila Sapova, Natalia Zhedik, Alena Danilochkina,
Iva Perovanović, Zane Tamane, Alexandra Tarasova, Katerina Keiru,
Julia Polujanova, Anestasia Maksimova.
Trener:
Aleksander Kowalew

Wisła Can-Pack Kraków:
Anke De Mondt, Cristina Ouvina, Paulina Pawlak,
Daria Mieloszyńska, Justyna Żurowska, Dora Horti, Katarzyna Krężel, Petra Stampalija,
Joanna Czarnecka, Katarzyna Suknarowska.
Trener:
Jose Ignacio Hernandez


Drugie miejsce Wisły Can-Pack w MEKR'S Cup

Dziś w Wielkim Finale Mistrzynie Polski uległy Nadieżdzie Orenburg 59:83 i zajęły drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju MEKR'S Cup o Puchar Miasta Trutnova. Najwięcej punktów dla zespołu Mistrzyń Polski w meczu finałowym zdobyła Katarzyna Krężel 14.

Pierwsze punkty w meczu padły już w 5 sekundzie gry po rzucie Liudmiły Sapovej, która za moment po faulu Dory Horti podwyższyła wynik wykonując rzut wolny i było 3:0 dla Nadieżdy. W drugiej minucie po rzucie Zane Tamane było już 5:0 dla drużyny rosyjskiej. Wreszcie odpowiedziała Wisła Can-Pack, a pierwsze punkty dla Białej Gwiazdy padły po rzucie Dory Horti. Wiślaczki starały się dogonić wynik, ale po momentach jak zbliżały się na jeden punkt, Rosjanki znów "odskakiwały". W 6 minucie pierwszej kwarty po rzutach wolnych ex-wiślaczki Ivy Perovanović Nadieżda uzyskała już 7 punktów przewagi prowadząc 11:4. Największą przewagę bo aż 10 punktową Nadieżda uzyskała po rzucie Ivy Perovanović w 8 minucie pierwszej kwarty (18:9). Wiślaczki wzięły się wtedy do roboty i najpierw pięknym rzutem za trzy punkty popisała się Katarzyna Krężel co było znakiem dla Mistrzyń Polski do dalszego ataku. Ostatecznie Wiślaczkom udało się zmniejszyć dystans do Nadieżdy do 4 punktów. Drużyna rosyjska wygrała pierwszą kwartę 23:19.

Druga kwarta zdecydowanie należała do Nadieżdy. Znów jako pierwsze punkty zdobyła zawodniczka Nadieżdy a konkretnie Alexandra Tarsova. Za moment po stracie Pauliny Pawlak wynik na 27:19 podwyższyła Zane Tamane. Kolejne punkty znów zapisane zostały na konto Nadieżdy, a stało się to po rzucie Aleny Danilochkiny. Nadieżda znów osiągnęła 10 punktową przewagę, prowadząc w drugiej minucie drugiej kwarty 29:19. Wtedy o czas poprosił Jose Hernandez. Po tej krótkiej przerwie padły wreszcie punkty dla Wisły Can-Pack, a zdobyła je znakomitym rzutem z dystansu Daria Mieloszyńska. Jednak w piątej minucie przewaga Nadieżdy osiągnęła 12 punktów, a stało się to po rzucie Alexandry Tarasovej (38:26 dla Nadieżdy). Minutę później było już 14 punktów straty po punktach zdobytych przez Natalię Zhedik. Wiślaczki zdobywały punkty, jednak Rosjanki były również bezbłędne w ataku i utrzymywały, a nawet powiększały dystans. Na 17 sekund przed końcem 2 kwarty rzutem z dystansu popisała się Alena Danilochkina i wynik meczu do przerwy 51:32, a więc 19 punktów przewagi zespołu rosyjskiego.

W trzeciej kwarcie znów jako pierwsze punkty zdobyły zawodniczki z Rosji, a konkretnie Alena Danilochkina. Za moment za trzy punkty dla Nadieżdy trafiła Lidumiła Sapova i wówczas Nadieżda osiągnęła 24 punktową przewagę prowadząc z Wisłą Can-Pack 56:32. Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie dla zespołu Białej Gwiazdy padły po rzucie Pauliny Pawlak. W trzeciej minucie kolejne punkty zdobywa Liudmiła Sapova i Nadieżda prowadziła 58:35. W piątej minucie celny rzut z dystansu oddała Anke De Mondt, ale przewaga Nadieżdy wynosiła wówczas 20 punktów (60:40). W dalszej części tej kwarty toczyła się wyrównana gra, Rosjanki kontrolowały bezpieczną przewagę, a jako ostatnia w tej części meczu punkty zdobyła Alena Danilochkina i trzecia drużyna ligi rosyjskiej przed rozpoczęciem ostatniej kwarty miała niezwykle komfortową sytuację prowadząc 23 punktami (69:49).

W ostatniej kwarcie pierwsze punkty padły dopiero w czwartej minucie gry, po rzutach wolnych wykonywanych przez Ivę Perovanović, a faulowała Katarzyna Suknarowska. Kolejne punkty znów na swoje konto zapisały Rosjanki po tym jak celnym rzutem z dystansu popisała się Natalia Zhedik. Dopiero w piątej minucie padły pierwsze punkty dla Wisły Can-Pack w ostatniej kwarcie a zdobyła je Cristina Ouvina. Wynik wówczas brzmiał 74:48. Do końca gra toczyła się w sposób wyrównany. Na 3 minuty przed końcem Anke De Mondt popisała się kapitalnym rzutem za 3 punkty, ale przewaga Nadieżdy wynosiła wtedy 24 punkty. Ostatecznie czwartą kwartę wygrały zawodniczki Nadieżdy 14:13 i cały mecz 83:59.

Nadieżda Orenburg vs Wisła Can-Pack Kraków 83:59 (23:19, 28:13, 18:14, 14:13)

Nadieżda: Liudmila Sapova 19, Natalia Zhedik 16, Alena Danilochkina 15, Iva Perovanovic 14, Zane Tamane 11, Alexandra Tarasova 8, Katerina Keiru 0, Julia Polujanova 0, Anestasia Maksimova 0.

Wisła Can-Pack: Katarzyna Krężel 14, Petra Stampalija 9, Anke De Mondt 8, Justyna Żurowska 8, Paulina Pawlak 5, Cristina Ouvina 4, Dora Horti 4, Joanna Czarnecka 4, Daria Mieloszyńska 3, Katarzyna Suknarowska 0

Końcowa klasyfikacja Turnieju o Puchar Miasta Trutnova MEKR'S Cup 2012:

1. Nadieżda Orenburg
2. WISŁA CAN-PACK KRAKÓW
3. Dynamo Kursk
4. CCC Polkowice
5. ZVVZ USK Praga
6. Uni Gyor
7. Kara Trutnov
8. TSV 1880 Wasserburg

MVP MEKR'S CUP została Eva Viteckova - ZVVZ USK Praga.

Źródło: wislacanpack.pl
Autor: RobertS