2012.09.29-30, Puchar Świata: Green Hill World Cup m/w - Rzym

Z Historia Wisły

Wyniki

Dwa piąte miejsca w Pucharze Świata w Rzymie

1 października 2012

Judocy Wisły Krzysztof Węglarz i Rafał Filek, startujący w kategorii do 100 kg, zajęli piąte miejsca podczas zawodów Green Hill World Cup, które odbyły się w Rzymie. Jest to niezły prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.

Węglarz wygrał trzy pojedynki, a dwa przegrał. Kto wie, czy nie udałoby mu się wywalczyć lepszej pozycji, gdyby nie kontuzja łokcia, którą odniósł w przegranej przez trzymanie walce ćwierćfinałowej z Holendrem Meeuwsenem. Ból związany z urazem nie był chyba początkowo tak wielki, gdyż Krzysiek przystąpił do repasaży. Świetnie spisał się w pojedynku z Hiszpanem Marciem Fortuny, którego dwukrotnie rzucił na waza-ari. Zakwalifikował się tym samym do walki o brąz. Do pojedynku z Holendrem Van den Brinkiem, w trosce o zdrowie, już jednak nie przystąpił.

Rafał Filek, który także nie był w Rzymie w pełni zdrów (stłuczony bok), stoczył w zawodach cztery walki. Pierwszą wygrał "na kary" z Włochem Ardizio. W drugiej natrafił na świetnego Renana Nunesa (Brazylia). Nie dał mu rady, lecz może mieć tę satysfakcję, że jako jedyny ze wszystkich rywali Brazylijczyka, który wygrał kategorię wagową do 100 kg, nie przegrał z nim przed czasem.

W repasażach Filek pokonał przez ippon (dwukrotne waza-ari) Włocha D Arco. W walce o brąz spotkał się z pogromcą Węglarza, Meeuwsenem. Podobnie jak jego starszy kolega klubowy, także Rafał nie dał rady Holendrowi. Przegrał identycznie jak Węglarz, czyli przez trzymanie.

Walka w parterze w ogóle nie była w Rzymie mocną stroną reprezentantów Wisły. Startująca w kategorii wagowej do 63 kg Barbara Mirus przegrała w pierwszym swym pojedynku przez trzymanie ze Słowenką Trstenjak. Na pocieszenie pozostaje Basi fakt, że Słowenka, która nie znalazła w Rzymie konkurentki, trzy z czterech wygranych przez siebie pojedynków rozstrzygnęła właśnie przez trzymanie.

Źródło: tswisla.pl