2012.10.13 KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Wisła Can-Pack Kraków 36:58

Z Historia Wisły

2012.10.13, Ford Germaz Ekstraklasa, 5. kolejka,
Gorzów Wielkopolski, 18.00
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 36:58 Wisła Can-Pack Kraków
I: 13:8
II: 11:19
III: 6:12
IV: 6:19
Sędziowie:
Marek Ćmikiewicz
Damian Ottenburger
Dariusz Nejman
Komisarz:
Jerzy Żelaszkiewicz
Widzów:
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski:
Chineze Nwagbo, Agnieszka Skobel, Agnieszka Makowska,
Ariana Moorer, Claudia Trębicka, Sybil Dosty,
Katarzyna Dźwigalska, Katarzyna Jaworska.
Trener:
Dariusz Maciejewski

Wisła Can-Pack Kraków:
Dora Horti, Petra Stampalija, Katarzyna Krężel,
Anke De Mondt, Paulina Pawlak, Justyna Żurowska, Joanna Czarnecka,
Cristina Ouvina, Katarzyna Suknarowska.
Trener:
Jose Ignacio Hernandez


Wysokie zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim

W meczu V kolejki Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków wysoko pokonała w Gorzowie Wielkopolskim miejscową drużynę KSSSE AZS PWSZ 58:36. Najwięcej punktów 14 dla Mistrzyń Polski zdobyła najskuteczniejsza także w dwóch poprzednich spotkaniach Węgierka Dora Horti.

W hali PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim jak zwykle zjawił się komplet publiczności, który zgotował żywiołowy doping dla akademiczek. Niezrażone Wiślaczki rozpoczęły w następującym zestawieniu Anke De Mondt, Paulina Pawlak, Justyna Żurowska, Dora Horti i Katarzyna Krężel. Pierwsze punkty w meczu padły po celnym rzucie najskuteczniejszej w dwóch poprzednich spotkaniach zespołu Białej Gwiazdy – Dory Horti. Po minucie pierwsze punkty dla KSSSE AZS PWSZ zdobyła Ariana Moorer. Kolejne punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Justyna Żurowska, ale za moment na prowadzenie zespół gorzowski wyprowadziła Agnieszka Skobel klasyczną akcją 2+1, a faulowała Anke De Mondt. Był to najlepszy moment meczu w wykonaniu gorzowianek, które w 8 minucie po celnych rzutach wolnych Agnieszki Makowskiej prowadziły z Wisłą Can-Pack 13:6. W końcówce pierwszej kwarty Petra Stampalija po faulu Claudii Trębickiej wykorzystała dwa przyznane rzuty wolne i ustaliła wynik pierwszej kwarty na 13:8 dla KSSSE AZS PWSZ.

Pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobyła Ariana Moorer i gospodynie zwiększyły przewagę 15:8. Za moment jednak Petra Stampalija dała sygnał do ataku Wiślaczek i od tego momentu zespół Białej Gwiazdy zaczął kontrolować przebieg spotkania. W drugiej minucie drugiej odsłony 3 punkty zdobyła Katarzyna Krężel (15:13 dla AZS) a do remisu 15:15 rzutem hakiem doprowadziła Katarzyna Suknarowska. W dalszej części drugiej kwarty na chwilę do głosu znów powróciły gorzowianki i po celnych rzutach Chineze Nwagbo i Agnieszki Skobel prowadziły 19:15. Jednak w 7 minucie drugiej kwart Katarzyna Krężel znakomicie posłała piłkę do gorzowskiego kosza z dalekiego dystansu zdobywając 3 punkty i było już tylko 19:18 dla KSSSE. Po chwili do kosza trafiały tylko Wiślaczki Justyna Żurowska i Dora Horti i Wisła Can-Pack prowadziła 22:18. Przy stanie 24:24 w ostatniej sekundzie drugiej kwarty za trzy punkty celnie piłkę do gorzowskiego kosza posłała Anke De Mondt i na przerwę Wisła Can-Pack z parkietu schodziła prowadząc 27:24.

W trzeciej kwarcie jako pierwsza piłkę do kosza wrzuciła Petra Stampalija i Wisła Can-Pack osiągnęła 5 punktową przewagę. Po upływie 3 minut tej części gry Justyna Żurowska popisała się celnym rzutem za 3 punkty i Wisła Can-Pack prowadziła 32:26. W piątej minucie trzeciej kwarty po celnym rzucie Katarzyny Krężel Wisła Can-Pack prowadziła 34:26. Ostatni punkt w trzeciej kwarcie dla Wisły Can-Pack zdobyła Dora Horti, która po faulu Ariana Moorer wykorzystała jeden z dwóch przyznanych rzutów wolnych.

Przy stanie 39:30 dla Wisły Can-Pack rozpoczęła się ostatnia kwarta meczu, która zakończyła się bardzo wysokim zwycięstwem Wisły Can-Pack 19:6, a festiwal strzelecki Wisły Can-Pack w tej części meczu zapoczątkowała tak jak na początku spotkania Węgierka Dora Horti –dwukrotnie finalizując akcje zespołu krakowskiego. W trzeciej minucie ostatniej kwarty Anke De Mondt popisała się rzutem za trzy punkty i było 46:30 dla Wisły Can-Pack. Na 3 i pół minuty przed zakończeniem spotkania Joanna Czarnecka zdobyła 3 punkty dla Wisły Can-Pack i krakowianki uzyskały 20 punktową przewagę prowadząc 52:32. Ta sama zawodniczka na 31 sekund przed zakończeniem spotkania zdobyła ostatnie punkty w meczu tym samym ustalając końcowy rezultat na 58:36 dla Wisły Can-Pack.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski vs Wisła Can-Pack Kraków 36:58 (13:8, 11:19, 6:12, 6:19)

Wisła Can-Pack: Dora Horti 14, Petra Stampalija 8, Katarzyna Krężel 8, Justyna Żurowska 7, Anke De Mondt 6, Paulina Pawlak 6, Joanna Czarnecka 5, Cristina Ouvina 2, Katarzyna Suknarowska 2.

KSSSE AZS PWSZ: Chineze Nwagbo 10, Agnieszka Skobel 9, Agnieszka Makowska 7, Ariana Moorer 6, Claudia Trębicka 2, Sybil Dosty 2, Katarzyna Dźwigalska 0, Katarzyna Jaworska 0.

Źródło: wislacanpack.pl
Autor: RobertS

Galeria

Foto: Kuba Skowron Studio ANS
Źródło: koszykowkakobiet.pl