2012.10.13 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Kraków 1:3

Z Historia Wisły

2012.10.13, mecz towarzyski, Nieciecza, Stadion LKS-u, 12:20, sobota
Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:3 (0:1) Wisła Kraków
widzów: 1.000
sędzia: Marcin Szrek z Kielc
Bramki


Szymon Sobczak 75'

0:1
0:2
1:2
1:3
13' (g) Daniel Sikorski
69' Daniel Sikorski

84' (g) Daniel Sikorski
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
4-5-1
Maciej Budka
Grafika:Zk.jpg Dalibor Pleva Grafika:Zmiana.PNG (63' Jan Pawłowski)
Jakub Czerwiński Grafika:Zmiana.PNG (46' Michał Nalepa)
Grafika:Zk.jpg Maciej Maślany
Łukasz Pielorz Grafika:Zmiana.PNG (63' Damian Skołorzyński)
Damian Piotrowski Grafika:Zmiana.PNG (67' Dariusz Jarecki)
Krzysztof Kaczmarczyk
Vojtech Horváth Grafika:Zmiana.PNG (46' Krzysztof Lipecki)
Andrzej Rybski Grafika:Zmiana.PNG (46' Piotr Ceglarz)
Szymon Sobczak Grafika:Zmiana.PNG (77' Krzysztof Wrzosek)
Łukasz Szczoczarz Grafika:Zmiana.PNG (63' Emil Drozdowicz)

trener: Kazimierz Moskal
Wisła Kraków
4-5-1
Michał Miśkiewicz
Kew Jaliens Grafika:Zmiana.PNG (46' Marko Jovanović)
Arkadiusz Głowacki Grafika:Zmiana.PNG (70' Michał Czekaj)
Michał Czekaj Grafika:Zmiana.PNG (46' Jan Frederiksen)
Gordan Bunoza
Rafał Boguski Grafika:Zmiana.PNG (46' Michał Szewczyk Grafika:Zk.jpg)
Cezary Wilk Grafika:Zmiana.PNG (46' Alan Uryga)
Michał Chrapek Grafika:Zmiana.PNG (46' Romell Quioto)
Łukasz Garguła Grafika:Zmiana.PNG (70' Cezary Wilk)
Ivica Iliev Grafika:Zmiana.PNG (46' Cwetan Genkow)
Daniel Sikorski

trener: Tomasz Kulawik

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy.
Bilet meczowy.

Spis treści

Przed pierwszym gwizdkiem

Kulawik: To będzie dla nich test

Data publikacji: 12-10-2012 15:17


W sobotę w południe Biała Gwiazda zagra w sparingu z I-ligową Termaliką, którą prowadzi Kazimierz Moskal. Będzie to pierwszy pojedynek trenerski Kulawik – Moskal, którzy znajdą się doskonale z czasów gry dla Wisły Kraków.


Jak powiedział trener Kulawik, jego podopieczni będą mogli sprawdzić się w meczu przeciwko drużynie z Niecieczy na nowych pozycjach. „Niektórych chcę wypróbować na innych pozycjach. To będzie dla nich taki test” – powiedział szkoleniowiec.

Spotkanie z Termaliką krakowianie będą mogli również przećwiczyć to, nad czym pracowali w trakcie treningów. „W tym tygodniu skupiliśmy się na defensywie. Chciałem, żeby piłkarze zobaczyli, jakie odległości powinni zachować, żeby być skutecznym w odbiorze piłki, obronie i asekuracji. Nawet rozbieganie po siłowni zawierało te elementy. Tego nam brakowało, czego przykładem są bramki, które de facto traciliśmy w każdym meczu” – kontynuował trener Białej Gwiazdy.

W Niecieczy na pewno nie zagrają kontuzjowani Łukasz Burliga i Radosław Sobolewski. Pozostali są do dyspozycji trenera Kulawika. „Przyjęliśmy, że większość będzie grała 45-60 minut. Na pewno nie będzie piłkarza, który zagra cały mecz” – podkreślił.

Sparing z I-ligowym zespołem będzie okazją dla Tomasza Kulawika do spotkania z Kazimierzem Moskalem, doskonale znanego wszystkim sympatykom Wisły. „To pierwszy mecz, w którym staniemy naprzeciwko siebie jako trenerzy. To będzie miła sprawa spotkać się z Kaziem, w końcu graliśmy razem dla Wisły i wspólnie tutaj pracowaliśmy” – powiedział Kulawik.

AM

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAŹródło: wisla.krakow.pl

Relacje z meczu

Powtórzyć to w lidze

Data publikacji: 13-10-2012 14:16


Wisła pokonała w sparingowym meczu trzecią drużynę pierwszej ligi, Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 3:1. Biała Gwiazda zagrała ładnie, ofensywnie i skutecznie. Pierwsze gole w pierwszej drużynie Białej Gwiazdy zdobył Daniel Sikorski. Napastnik strzelił od razu trzy bramki. Teraz ten dobry występ trzeba powtórzyć za tydzień, w meczu T-Mobile Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok.

Kazimierz Moskal szkoleniowiec zespołu z Niecieczy.
Kazimierz Moskal szkoleniowiec zespołu z Niecieczy.

Sparing z Termaliką trener Kulawik wykorzystał na sprawdzenie na bokach obrony Kew Jaliensa i Gordana Bunozy. Obaj spisali się dobrze i pokazali, że są alternatywą dla grających do tej pory w podstawowym składzie zawodników. Szczególnie podobać mogły się ofensywne wyjścia Bunozy.


O tym, że jest dobrą alternatywą dla swojego rywala o miejsce w składzie przekonał też Daniel Sikorski, który od początku meczu zagrał w ataku. To właśnie on zdobył wszystkie trzy bramki dla Wisły. Najpierw po podaniu z rzutu wolnego od Łukasza Garguły głową skierował piłkę do siatki. W drugiej części spotkania natomiast wykorzystał sytuację sam na sam z Budką, mijając bramkarza gospodarzy i kierując piłkę do siatki oraz strzelił gola głową po podaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez Szewczyka

Wisła zagrała tak, jak wymaga tego trener Kulawik – dużą liczbą podań od jednego zawodnika do drugiego. Piłka coraz lepiej krąży między Wiślakami, czego efektem były bardzo ładne akcje Białej Gwiazdy. Często brakowało w nich ostatniego podania do znajdującego się w polu karnym napastnika. Raz natomiast sytuację sam na sam zmarnował Ivica Iliev.

W drugiej części gry Wisła pozwoliła na więcej Termalice, która pierwszą okazję w meczu stworzyła sobie tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Pierwsze okazje w drugiej połowie niecieczanie marnowali, ale wreszcie w 75. minucie po ładnej kontrze Sobczak wpakował piłkę do siatki. To było jednak wszystko, na co w tym meczu stać było przy dobrze grającej Wiśle Termalikę.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Wisła Kraków 1:3 (0:1)

0:1 Sikorski 12’

0:2 Sikorski 69’

1:2 Sobczak 75’

1:3 Sikorski 84’

Termalica: Budka – Pielorz (63' Drozdowicz), Czerwiński (46' Nalepa), Pleva (63' Skołorzyński), Maślany – Piotrowski (67' Jarecki), Horvath (46' Lipecki), Kaczmarczyk, Sobczak (77' Wrzosek) – Rybski (46' Ceglarz), Szczoczarz (63' Pawłowski)

Wisła Kraków I połowa: Miśkiewicz – Jaliens, Głowacki, Czekaj, Bunoza – Boguski, Wilk, Chrapek, Garguła, Iliev – Sikorski

II połowa: Miśkiewicz – Jovanović, Głowacki (70’ Czekaj), Frederiksen, Bunoza – Genkov, Uryga, Szewczyk, Garguła (70’ Wilk), Quioto – Sikorski

Żółte kartki: Pleva, Maślany (Termalica) – Szewczyk (Wisła)

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl

Źródło: wisla.krakow.pl

Wisła Kraków wygrywa w Niecieczy po hat-tricku Sikorskiego

Bartosz Karcz

[Foto: Olga / skwk.pl]

[Foto: Olga / skwk.pl]

Wykorzystując przerwę na mecze reprezentacji, piłkarze Wisły Kraków rozegrali sparing z I-ligową Termalicą Bruk-Bet w Niecieczy. "Biała Gwiazda" wygrała to spotkanie 3:1.

Trener Tomasz Kulawik testował w Niecieczy zmodyfikowane ustawienie obrony. Ostatnio najwięcej problemów w tej formacji było z grą bocznych obrońców. Dlatego tym razem w pierwszej połowie na prawej stronie defensywy zagrał Kew Jaliens, a z lewej strony Gordan Bunoza. Można się spodziewać, że tak samo będzie już w ligowym meczu z Jagiellonią Białystok.

Wisła prowadzenie uzyskała w 12 min, kiedy to z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Łukasz Garguła, a Daniel Sikorski posłał piłkę głową do siatki.

Poza tym gra toczyła się głównie w środku pola. Oba zespoły nie stwarzały zbyt wielu okazji do strzelenia bramek. Ze strony gości najbliżej podwyższenia wyniku był Ivica Iliev, który nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Maciejem Budką.Z drugiej strony boiska bliski powodzenia był Andrzej Rybski, ale nie trafił czysto w piłkę.

W drugiej połowie w obu zespołach doszło do kilku zmian. Gra znów toczyła się najczęściej w środkowej strefie boiska, choć kilka razy zakotłowało się pod obiema bramkami. Wreszcie w 69 min Cwetan Genkow podał idealnie do Daniela Sikorskiego, a ten w sytuacji sam na sam spokojnie obiegł Macieja Budkę, a następnie skierował piłkę do pustej bramki.

Sześć minut później odpowiedziała Termalica. Akcję rozprowadził Dariusz Jarecki, a skutecznie sfinalizował ją Szymon Sobczak.

W 84 min Wisła strzeliła trzeciego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniel Sikorski głową posłał piłkę do siatki i w ten sposób skompletował hat-tricka.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Kraków 1:3 (0:1)

Bramki: Sobczak 75 - Sikorski 12, 69, 84.

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Żółte kartki: Plewa, Maślany - Szewczyk.

Termalica: Budka - Pielorz (63 Skołorzyński), Czerwiński (46 Nalepa), Plewa (63 Pawłowski), Maślany - Piotrowski (67 Jarecki), Horvath (46 Ceglarz), Kaczmarczyk, Sobczak (77 Wrzosek) - Rybski (46 Lipecki), Szczoczarz (63 Drozdowicz).

Wisła: Miśkiewicz - Jaliens (46 Jovanović), Czekaj (46 Frederiksen), Głowacki (70 Czekaj), Bunoza - Wilk (46 Uryga), Chrapek (46 Szewczyk) - Boguski (46 Genkow), Garguła (70 Wilk), Iliev (46 Quioto) - Sikorski.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Wygrany sparing Wisły w Niecieczy. Hat-trick Daniela Sikorskiego!

Korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych - krakowska Wisła rozegrała towarzyskie spotkanie z trzecią aktualnie drużyną I ligi, Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Podopieczni Tomasza Kulawika wygrali 3-1, po dokładnie trzech trafieniach Daniela Sikorskiego.

Pierwszy gol dla "Białej Gwiazdy" padł już w 12. minucie, po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie Łukasza Garguły na bramkę strzałem głową zamienił wspomniany Sikorski. Ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców w minucie 69., wykorzystując prostopadłe podanie od Cwetana Genkowa i sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Hat-trick Sikorski skompletował w 84. minucie, tym razem celnie główkując po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Szewczyka.

I-ligowcy honorowe trafienie zdobyli po jednej z kontr, na kwadrans przed końcem spotkania.

Warto na pewno przypomnieć, że zespół z Niecieczy prowadzi były opiekun Wisły, Kazimierz Moskal, a w jego składzie zagrał wypożyczony z naszego klubu obrońca, Michał Nalepa oraz były gracz Młodej Wisły Damian Skołorzyński.

Dodał: Redakcja

Źródło: wislaportal.pl

Kulawik: Przyjemny sparing

Data publikacji: 13-10-2012 14:45

[Foto: Olga / skwk.pl]

[Foto: Olga / skwk.pl]


„Bardzo dziękuję trenerowi Moskalowi, że zaproponował ten sparing, bo chciałem zagrać z dobrą drużyną, która gra piłką, a taką właśnie grę preferuje trener Moskal. To był bardzo przyjemny sparing” – podkreślił szkoleniowiec Wisły.


Trener przyznał, że na boisku momentami było widać efekty ciężkiej pracy, którą drużyna wykonała w ostatnich dniach, gdy na przykład piłkarze niedokładnie do siebie podawali. „Zawodnicy cztery dni mocno popracowali i efekty tego było widać, można było dostrzec brak czucia. Potrzebowaliśmy jednak tego sparingu, żeby ten okres mocnej pracy zakończyć graniem w piłkę” – mówił Kulawik.

Formą błysnął Daniel Sikorski, który zdobył trzy gole. Skąd ta skuteczność napastnika Wisły? „Za ciężko pracował, dlatego się rozstrzelał” – śmiał się trener Kulawik, a na poważnie już dodawał: „Tylko mu przyklasnąć i niech utrzyma tę formę. Już w trakcie ciężkich treningów wyglądał bardzo dobrze. Zobaczymy, kto wygra rywalizację o miejsce w ataku w meczu z Jagiellonią”.

Trener Kulawik sprawdzał kilka nowych rozwiązań w trakcie meczu z Termaliką. Czy więc występ piłkarzy rozwiał jego wątpliwości co do obsady poszczególnych pozycji? „Więcej się rozwiązało niż skomplikowało. Trzon drużyny mam już w głowie, a do nich trzeba dobrać piłkarzy, którzy są w najlepszej formie” – odpowiedział Kulawik.

M. Górski

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Sikorski: Cała drużyna wykonała bardzo dobrą pracę

Data publikacji: 13-10-2012 15:26


W meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza z dobrej strony pokazał się Daniel Sikorski, który zdobył wszystkie bramki dla Wisły. „Nie pamiętam meczu, w którym ostatnio strzeliłem trzy gole” – przyznał po spotkaniu napastnik Białej Gwiazdy.


W meczu z Termaliką najpierw zagrałeś jako środkowy napastnik, potem po prawej stronie boiska. Na obu pozycjach udało Ci się strzelić gole. Nie robi Ci więc różnicy, na której z tych pozycji grasz?

Najlepiej czuję się grając w pierwszej jedenastce. Ogólnie dobrze gra mi się na każdej pozycji w ofensywie. Przyzwyczajony jestem do grania jako wysunięty napastnik, ale nie ma problemu, gdy mam wystąpić po prawej lub lewej stronie. Ważne, żeby grać.

Dwie bramki zdobyłeś po stałych fragmentach gry.

Mamy bardzo dobrych wykonawców stałych fragmentów gry w drużynie. Łukasz Garguła już w meczu w Warszawie udowodnił, że potrafi bardzo dobrze zagrać z rzutu wolnego. Trzeba się tylko dobrze ustawić, bo piłka spada na głowę i pozostaje tylko trafić.

Trzema golami na pewno dałeś trenerowi Kulawikowi znak, że możesz grać w podstawowym składzie.

Myślę, że cała drużyna w tym tygodniu wykonała bardzo dobrą pracę. Wszyscy czekamy na sobotni mecz, chcemy się pokazać. Udało nam się wygrać, a dzięki temu nabrać pewności siebie. To jest najważniejsze. Zobaczymy, jak to będzie w sobotę. Na pewno jeszcze musimy dopracować kilka rzeczy, żeby zdobyć trzy punkty w meczu z Jagiellonią.

Jagiellonia to chyba dobry rywal na przełamanie?

Słyszałem, że w Jagiellonii jest kryzys, że trener Hajto dostał ultimatum. Na pewno więc nie będzie to łatwy mecz, bo Jagiellonia będzie chciała za wszelką cenę wygrać. Trzeba będzie się więc dobrze do tego spotkania przygotować.

M. Górski

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl

Skrót meczu