2013.01.05, I Jurajski Noworoczny Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Kraków Business Park w Zabierzowie
Z Historia Wisły
Wyniki
- 5. miejsce - Maciej Brzeski
- 6. miejsce - Marcin Tazbir
- 9. miejsce - Dariusz Mikrut
Relacja
W dniu 05.01.2013 odbył się I Jurajski Noworoczny Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Kraków Business Park w Zabierzowie, który został rozegrany w Restauracji Krakowskie Przedmieście. W akcji mogliśmy zobaczyć kilku arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych, a także posmakować nietypowej "piłkarskiej" punktacji: 3 oczka za zwycięstwo i 1 za remis. Nowinka przyniosła wiele pozytywnych emocji gdzie do ostatnich rund kilku zawodników rywalizowało o palmę pierwszeństwa.
Ostatecznie w zawodach zwyciężył Vitaly Bernadsky (2500) z dorobkiem 22 punktów. Najlepszym Polakiem był Maciej Brzeski (2336) TS Wisła Kraków z dorobkiem 19 punktów. Był to jeden z najsilniej obsadzonych turniejów szachów szybkich ostatnich lat w Małopolsce.
Nagrody na zakończeniu wręczali miejscowi przedsiębiorcy oraz przedstawiciel Kraków Business Park w Zabierzowie oraz gospodarz restauracji Pan Marek Rowecki. Wizytę grającym złożył również Prezes Małopolskiego Związku Szachowego Pan Jan Kusina.
W turnieju wzięło udział 87 zawodników z Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Polski. Wszyscy zawodnicy w ramach wpisowego mogli skorzystać z gorącego posiłku.
Źródło: mzszach.krakow.pl
Autor: Dariusz Mikrut
Wyniki szczegółowe
I JURAJSKI NOWOROCZNY OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR KRAKÓW BUSINESS PARK
Kraków Business Park w Zabierzowie 2013-01-05/2013-01-05
M-ce | Nr | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Duże punkty | MBch. | Bch. | Wins | Prog. | Uwagi (f) | Uwagi |
1 | 6 | IM | Bernadskiy, Vitaliy | 2500 | 2400 | 22.0 | 43.00 | 54.00 | 7 | 38.5 | |||
2 | 4 | IM | Mozharov, Mikhail | 2518 | 2400 | 21.0 | 44.00 | 56.50 | 6 | 41.0 | |||
3 | 8 | IM | Golubka, Petr | 2399 | 2200 | Dolyna | 21.0 | 41.50 | 52.50 | 6 | 39.5 | ||
5 | 10 | m | Maciej Brzeski | 2336 | 2300 | TS Wisła Kraków | 19.0 | 43.00 | 54.50 | 5 | 39.5 | ||
6 | 1 | IM | Marcin Tazbir | 2555 | 2400 | TS Wisła Kraków | 19.0 | 43.00 | 54.00 | 6 | 35.0 | ||
7 | 7 | GM | Shishkin, Vadim | 2498 | 2500 | 19.0 | 42.00 | 54.00 | 6 | 34.5 | |||
8 | 3 | GM | Jakubiec, Artur | 2518 | 2500 | TKKF Drogowiec Kraków | 19.0 | 42.00 | 53.00 | 6 | 34.0 | ||
9 | 9 | IM | Dariusz Mikrut | 2378 | 2400 | TS Wisła Kraków | 19.0 | 40.50 | 52.00 | 6 | 37.0 | ||
10 | 28 | I | Jerzy Kyć | 1782 | 2000 | TS Wisła Kraków | 19.0 | 36.50 | 45.50 | 6 | 32.0 | 1800 | |
17 | 17 | k | Grzegorz Słabek | 2074 | 2200 | TS Wisła Kraków | 17.0 | 40.00 | 50.50 | 5 | 32.0 | 2100 | |
18 | 30 | II+ | Szymon Gumularz | 1762 | 1800 | TS Wisła Kraków | 17.0 | 37.50 | 48.00 | 5 | 29.0 | 1800 | |
33 | 38 | II+ | Sebastian Krzemiński | 1669 | 1800 | TS Wisła Kraków | 15.0 | 32.00 | 40.00 | 5 | 28.0 | 1800 | |
34 | 47 | II+ | Renata Gaudyn | 1535 | 1600 | TS Wisła Kraków | 15.0 | 30.50 | 40.00 | 5 | 18.0 | 1600 | |
58 | 69 | III | Radosław Peszkowski | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków | 12.0 | 21.50 | 28.50 | 4 | 14.0 | 1600 | |
64 | 44 | III | Witold Poręba | 1576 | 1600 | TS Wisła Kraków | 10.0 | 29.00 | 38.00 | 3 | 15.5 | 1600 | |
77 | 67 | III | Haridas Poręba | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków | 8.0 | 24.00 | 31.50 | 2 | 12.0 | 1600 | |
83 | 78 | IV | Tomasz Pukło | 0 | 1400 | TS Wisła Kraków | 6.0 | 24.00 | 30.50 | 2 | 8.0 | 1600 | |
85 | 79 | IV | Franciszek Maj | 0 | 1400 | TS Wisła Kraków | 3.0 | 23.00 | 29.00 | 1 | 3.0 | 1600 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 53 | 12.0 | PL-28095 | II | Dulak, Karol | 1406 | 1800 | KSz SDK-Lotnik Mielec |
2 | b | 1 | 31 | 16.0 | PL-5431 | II+ | Tarasek, Bogdan | 1744 | 1800 | |
3 | w | 1 | 22 | 12.0 | PL-3420 | k | Michalak, Marek | 1905 | 2200 | |
4 | b | 1 | 5 | 18.0 | GM | Stupak, Kirill | 2512 | 2300 | ||
5 | b | = | 4 | 21.0 | IM | Mozharov, Mikhail | 2518 | 2400 | ||
6 | w | 1 | 2 | 20.0 | PL-23086 | GM | Malaniuk, Vladimir P | 2523 | 2500 | AKSz Hetman-PK Koszalin |
7 | b | = | 8 | 21.0 | IM | Golubka, Petr | 2399 | 2200 | Dolyna | |
8 | w | = | 9 | 19.0 | PL-3424 | IM | Dariusz Mikrut | 2378 | 2400 | TS Wisła Kraków |
9 | w | = | 7 | 19.0 | GM | Shishkin, Vadim | 2498 | 2500 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 44 | 10.0 | PL-46716 | III | Witold Poręba | 1576 | 1600 | TS Wisła Kraków |
2 | w | 1 | 24 | 14.0 | PL-3320 | k | Czernicki, Bogdan | 1861 | 2200 | TKKF Drogowiec Kraków |
3 | b | 1 | 12 | 18.0 | m | Piesik, Piotr | 2223 | 2176 | UKS Hetman Częstochowa | |
4 | w | 0 | 6 | 22.0 | IM | Bernadskiy, Vitaliy | 2500 | 2400 | ||
5 | w | 1 | 3 | 19.0 | PL-2694 | GM | Jakubiec, Artur | 2518 | 2500 | TKKF Drogowiec Kraków |
6 | b | = | 17 | 17.0 | PL-3472 | k | Grzegorz Słabek | 2074 | 2200 | TS Wisła Kraków |
7 | w | 1 | 13 | 19.0 | FM | Shilov, Sergej | 2217 | 2217 | ||
8 | b | 0 | 2 | 20.0 | PL-23086 | GM | Malaniuk, Vladimir P | 2523 | 2500 | AKSz Hetman-PK Koszalin |
9 | w | 1 | 11 | 18.0 | PL-5948 | FM | Mulet, Piotr | 2241 | 2300 | GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl. |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 52 | 12.0 | PL-23302 | II | Mroziński, Michał | 1426 | 1800 | LKS Promień Kowalewo Pom. |
2 | w | 1 | 32 | 12.0 | Mukhtarova, Viktoriya | 1784 | 1000 | |||
3 | b | 1 | 20 | 15.0 | PL-5754 | I++ | Janiszewski, Maciej | 1975 | 2100 | KS DORS Ruda Śląska |
4 | w | 0 | 4 | 21.0 | IM | Mozharov, Mikhail | 2518 | 2400 | ||
5 | b | 1 | 18 | 16.0 | PL-1078 | I | Mroziński, Paweł | 2040 | 2000 | Rabka |
6 | w | 1 | 14 | 16.0 | PL-6097 | k | Sroka, Janusz | 2129 | 2200 | TMS Roszada Gliwice |
7 | b | 1 | 12 | 18.0 | m | Piesik, Piotr | 2223 | 2176 | UKS Hetman Częstochowa | |
8 | b | = | 10 | 19.0 | PL-2593 | m | Maciej Brzeski | 2336 | 2300 | TS Wisła Kraków |
9 | w | 0 | 6 | 22.0 | IM | Bernadskiy, Vitaliy | 2500 | 2400 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 67 | 8.0 | PL-41394 | III | Haridas Poręba | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków |
2 | b | 0 | 5 | 18.0 | GM | Stupak, Kirill | 2512 | 2300 | ||
3 | w | 1 | 53 | 12.0 | PL-28095 | II | Dulak, Karol | 1406 | 1800 | KSz SDK-Lotnik Mielec |
4 | b | 1 | 86 | 15.0 | PL-27611 | Golenia, Stanisław | 0 | 1000 | Wieliczka | |
5 | w | 1 | 15 | 18.0 | Muhtarov, Leonid | 2097 | 1000 | |||
6 | b | 0 | 11 | 18.0 | PL-5948 | FM | Mulet, Piotr | 2241 | 2300 | GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl. |
7 | w | 1 | 25 | 15.0 | PL-19853 | II+ | Popiół, Michał | 1859 | 1800 | UKS Hetman Koronny Trzebinia |
8 | w | = | 14 | 16.0 | PL-6097 | k | Sroka, Janusz | 2129 | 2200 | TMS Roszada Gliwice |
9 | b | 1 | 21 | 15.0 | PL-17202 | I | Slęczka, Bartosz | 1920 | 2000 | MKS MOS Wieliczka |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 63 | 9.0 | PL-38588 | II | Surpeta, Julia | 0 | 1600 | LUKKS Kielce |
2 | w | 1 | 38 | 15.0 | PL-21512 | II+ | Sebastian Krzemiński | 1669 | 1800 | TS Wisła Kraków |
3 | b | 0 | 6 | 22.0 | IM | Bernadskiy, Vitaliy | 2500 | 2400 | ||
4 | w | 1 | 34 | 16.0 | Mukhtarova, Anastasiia | 1684 | 1000 | |||
5 | b | 1 | 71 | 15.0 | PL-26171 | III | Chowaniec, Artur | 0 | 1600 | UKS SP1 Leżajsk |
6 | w | = | 1 | 19.0 | PL-2998 | IM | Marcin Tazbir | 2555 | 2400 | TS Wisła Kraków |
7 | b | 0 | 2 | 20.0 | PL-23086 | GM | Malaniuk, Vladimir P | 2523 | 2500 | AKSz Hetman-PK Koszalin |
8 | w | = | 30 | 17.0 | PL-29659 | II+ | Szymon Gumularz | 1762 | 1800 | TS Wisła Kraków |
9 | b | 1 | 24 | 14.0 | PL-3320 | k | Czernicki, Bogdan | 1861 | 2200 | TKKF Drogowiec Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 68 | 12.0 | PL-44305 | III | Wikar, Rafał | 0 | 1600 | UKS Hetman Koronny Trzebinia |
2 | b | 0 | 7 | 19.0 | GM | Shishkin, Vadim | 2498 | 2500 | ||
3 | w | 1 | 57 | 15.0 | PL-25771 | II | Golenia, Wojciech | 0 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
4 | b | = | 13 | 19.0 | FM | Shilov, Sergej | 2217 | 2217 | ||
5 | w | 1 | 27 | 13.0 | I | Rojek, Stanisław | 1787 | 1787 | Korona Kraków | |
6 | b | 0 | 3 | 19.0 | PL-2694 | GM | Jakubiec, Artur | 2518 | 2500 | TKKF Drogowiec Kraków |
7 | w | 1 | 37 | 13.0 | PL-17193 | I | Marczuk, Anna | 1674 | 1800 | KKSz Kraków |
8 | b | = | 17 | 17.0 | PL-3472 | k | Grzegorz Słabek | 2074 | 2200 | TS Wisła Kraków |
9 | w | 1 | 23 | 13.0 | PL-20886 | I | Janik, Andrzej | 1877 | 2000 | Cracovia |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 82 | 6.0 | Garbowski, Michał | 0 | 1000 | Kraków | ||
2 | b | 0 | 17 | 17.0 | PL-3472 | k | Grzegorz Słabek | 2074 | 2200 | TS Wisła Kraków |
3 | w | 1 | 85 | 9.0 | Łędzki, Tadeusz | 0 | 1000 | Kraków | ||
4 | b | 0 | 19 | 12.0 | PL-7820 | I+ | Kuciel, Władysław | 2036 | 2100 | KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny |
5 | w | 1 | 62 | 10.0 | PL-31035 | II | Wierzbicka, Weronika | 0 | 1600 | CKiS Skawina |
6 | w | 1 | 20 | 15.0 | PL-5754 | I++ | Janiszewski, Maciej | 1975 | 2100 | KS DORS Ruda Śląska |
7 | b | 1 | 16 | 15.0 | PL-5485 | I | Bachorczyk, Marcin | 2089 | 2000 | TMS Roszada Gliwice |
8 | b | 0 | 11 | 18.0 | PL-5948 | FM | Mulet, Piotr | 2241 | 2300 | GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl. |
9 | w | 0 | 15 | 18.0 | Muhtarov, Leonid | 2097 | 1000 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 0 | 4 | 21.0 | IM | Mozharov, Mikhail | 2518 | 2400 | ||
2 | w | 0 | 71 | 15.0 | PL-26171 | III | Chowaniec, Artur | 0 | 1600 | UKS SP1 Leżajsk |
3 | w | 0 | 45 | 12.0 | PL-22561 | II | Olkuski, Tadeusz | 1574 | 1800 | KKSz Kraków |
4 | b | 1 | 78 | 6.0 | PL-31181 | IV | Tomasz Pukło | 0 | 1400 | TS Wisła Kraków |
5 | w | 1 | 72 | 15.0 | III | Niemiec, Krzysztof | 0 | 1600 | Zielonki | |
6 | b | 1 | 62 | 10.0 | PL-31035 | II | Wierzbicka, Weronika | 0 | 1600 | CKiS Skawina |
7 | w | 0 | 21 | 15.0 | PL-17202 | I | Slęczka, Bartosz | 1920 | 2000 | MKS MOS Wieliczka |
8 | b | 1 | 61 | 10.0 | PL-22004 | II | Molenda, Agnieszka | 0 | 1600 | UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski |
9 | w | 1 | 19 | 12.0 | PL-7820 | I+ | Kuciel, Władysław | 2036 | 2100 | KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 0 | 24 | 14.0 | PL-3320 | k | Czernicki, Bogdan | 1861 | 2200 | TKKF Drogowiec Kraków |
2 | w | 0 | 46 | 10.0 | PL-25772 | II | Golenia, Jan | 1569 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
3 | b | 1 | 83 | 6.0 | Sołtysiak, Mateusz | 0 | 1000 | |||
4 | w | 0 | 52 | 12.0 | PL-23302 | II | Mroziński, Michał | 1426 | 1800 | LKS Promień Kowalewo Pom. |
5 | b | 0 | 77 | 10.0 | IV | Kunach, Tomasz | 0 | 1400 | Lublin | |
6 | w | 1 | 78 | 6.0 | PL-31181 | IV | Tomasz Pukło | 0 | 1400 | TS Wisła Kraków |
7 | b | 0 | 54 | 9.0 | PL-598 | I | Franek, Mieczyslaw | 0 | 2000 | UKS Szach-Mat Syców |
8 | w | 1 | 76 | 9.0 | IV | Jurasz, Jakub | 0 | 1400 | Katowice | |
9 | b | 1 | 35 | 9.0 | PL-3228 | II+ | Szczepański, Henryk | 1698 | 1800 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 0 | 1 | 19.0 | PL-2998 | IM | Marcin Tazbir | 2555 | 2400 | TS Wisła Kraków |
2 | b | 1 | 72 | 15.0 | III | Niemiec, Krzysztof | 0 | 1600 | Zielonki | |
3 | w | 0 | 21 | 15.0 | PL-17202 | I | Slęczka, Bartosz | 1920 | 2000 | MKS MOS Wieliczka |
4 | b | 0 | 66 | 13.0 | PL-23367 | III | Grochot, Ryszard | 0 | 1600 | KKSz Kraków |
5 | w | = | 75 | 7.0 | PL-41662 | IV | Dulak, Grzegorz | 0 | 1400 | Szczucin |
6 | b | 1 | 67 | 8.0 | PL-41394 | III | Haridas Poręba | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków |
7 | w | 0 | 45 | 12.0 | PL-22561 | II | Olkuski, Tadeusz | 1574 | 1800 | KKSz Kraków |
8 | b | 0 | 27 | 13.0 | I | Rojek, Stanisław | 1787 | 1787 | Korona Kraków | |
9 | w | 1 | 59 | 7.0 | II | Popov, Vadim V. | 0 | 1800 | SK 1858 Giessen |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 0 | 28 | 19.0 | PL-26164 | I | Jerzy Kyć | 1782 | 2000 | TS Wisła Kraków |
2 | w | 0 | 50 | 12.0 | PL-47229 | II | Karcz, Piotr | 1495 | 1800 | MPZSzach Kraków |
3 | b | 1 | 81 | 3.0 | Krukowski, Maksymilian | 0 | 1000 | SP Wiązów/ SP Bad Hersfeld | ||
4 | w | 0 | 48 | 16.0 | PL-29926 | II | Adamczyk, Paweł | 1528 | 1800 | MKS Babia Góra Lipnica Wielka |
5 | b | = | 73 | 11.0 | PL-44156 | III | Pietrzak, Tomasz | 0 | 1600 | MLKSz Myślenice |
6 | w | 0 | 44 | 10.0 | PL-46716 | III | Witold Poręba | 1576 | 1600 | TS Wisła Kraków |
7 | b | = | 70 | 8.0 | PL-28844 | III | Grzyb, Rafał | 0 | 1600 | KS Korona Kraków |
8 | w | 0 | 59 | 7.0 | II | Popov, Vadim V. | 0 | 1800 | SK 1858 Giessen | |
9 | b | 1 | 79 | 3.0 | PL-41639 | IV | Franciszek Maj | 0 | 1400 | TS Wisła Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 0 | 34 | 16.0 | Mukhtarova, Anastasiia | 1684 | 1000 | |||
2 | w | 0 | 59 | 7.0 | II | Popov, Vadim V. | 0 | 1800 | SK 1858 Giessen | |
3 | b | 0 | 63 | 9.0 | PL-38588 | II | Surpeta, Julia | 0 | 1600 | LUKKS Kielce |
4 | w | 0 | 47 | 15.0 | PL-23051 | II+ | Renata Gaudyn | 1535 | 1600 | TS Wisła Kraków |
5 | b | 1 | 81 | 3.0 | Krukowski, Maksymilian | 0 | 1000 | SP Wiązów/ SP Bad Hersfeld | ||
6 | b | 0 | 69 | 12.0 | PL-31099 | III | Radosław Peszkowski | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków |
7 | w | 1 | 84 | 6.0 | Łędzki, Piotr | 0 | 1000 | Kraków | ||
8 | w | 0 | 60 | 12.0 | PL-43503 | II | Wikar, Martyna | 0 | 1600 | UKS Hetman Koronny Trzebinia |
9 | b | 0 | 65 | 10.0 | PL-45800 | III | Pajdzik, Kamil | 0 | 1600 | MLKSz Myślenice |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Duże punkty | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 0 | 37 | 13.0 | PL-17193 | I | Marczuk, Anna | 1674 | 1800 | KKSz Kraków |
2 | b | 0 | 58 | 11.0 | II | Lipiński, Maciej | 0 | 1800 | Kraków | |
3 | w | 0 | 66 | 13.0 | PL-23367 | III | Grochot, Ryszard | 0 | 1600 | KKSz Kraków |
4 | b | 0 | 72 | 15.0 | III | Niemiec, Krzysztof | 0 | 1600 | Zielonki | |
5 | w | 0 | 83 | 6.0 | Sołtysiak, Mateusz | 0 | 1000 | |||
6 | b | 0 | 81 | 3.0 | Krukowski, Maksymilian | 0 | 1000 | SP Wiązów/ SP Bad Hersfeld | ||
7 | b | 1 | 82 | 6.0 | Garbowski, Michał | 0 | 1000 | Kraków | ||
8 | w | 0 | 64 | 9.0 | PL-22935 | II | Grochot, Alicja | 0 | 1600 | KKSz Kraków |
9 | w | 0 | 67 | 8.0 | PL-41394 | III | Haridas Poręba | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków |