2013.03.16, Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Luboń k/Poznania

Z Historia Wisły

2. miejsce - Izabela Mirus.
2. miejsce - Izabela Mirus.
2. miejsce - Aleksander Wrona.
2. miejsce - Aleksander Wrona.
2. miejsce - Filip Łątka.
2. miejsce - Filip Łątka.
3. miejsce - Karolina Bobilewicz.
3. miejsce - Karolina Bobilewicz.

Wyniki

Relacja

17 marca 2013 Trzy srebra i jeden brąz. Judocy wciąż w formie

Kolejny dobry występ judoków Białej Gwiazdy. Podczas zawodów Pucharu Polski Juniorek i Juniorów, które odbyły się w Luboniu k. Poznania, wiślacy wywalczyli cztery medale. Drużynowo dało to trzecie miejsce juniorom, siódme juniorkom.

Wiślacy pokazali się w Luboniu z dobrej strony, choć jak podkreślił po zawodach trener Krzysztof Wojdan, zabrakło tym razem kropki nad "i", czyli przynajmniej jednego złotego medalu. Najbliżej pełnego sukcesu była Karolina Bobilewicz (44 kg), która jedyną porażkę w turnieju poniosła przez swoją nieuwagę. W swej pierwszej walce z Martyną Maślanką (Eljot Płock) nasza zawodniczka prowadziła, lecz nieprzepisowo złapała rywalkę za nogawkę. Wprowadzone od niedawna przepisy są w tej materii niezwykle restrykcyjne i powodują natychmiastową dyskwalifikację popełniającego taki błąd zawodnika. Rzecz jasna, tak też się stało w przypadku Karoliny. Wiślaczka, podrażniona takim obrotem sprawy, zdecydowanie wygrała potem dwie walki i zajęła 3. miejsce.

Niewiele zabrakło także do zwycięstwa Izabeli Mirus (63 kg). Nasza zawodniczka wygrywając w sposób zdecydowany cztery pojedynki dotarła do finału, w którym spotkała się z Aleksandrą Langiewicz (Koka Jastrzębie-Zdrój). Walka o złoto była niezwykle wyrównana, a o porażce Mirus zadecydowała kara dla wiślaczki.

Wśród juniorów wiślacy zdobyli dwa srebrne medale. W kategorii do 73 kg Aleksander Wrona, po wygraniu pięciu walk, w tym w półfinale ze znacznie wyżej notowanym Damianem Stępniem (Żak Kielce), stanął w pojedynku o złoto naprzeciw bardziej doświadczonego Szymona Pękali (Janosik Bielsko-Biała). Wiślak walczył dzielnie, lecz rywalowi udało się dwa razy wykonać techniki ocenione na waza-ari i wygrać przez ippon.

Bardzo dobrze spisał się także Filip Łątka (81 kg). Nasz zawodnik pokonał w drodze do finału czterech rywali, w tym teoretycznie zdecydowanie mocniejszego Patryka Iwaszkiewicza (Gwardia Wrocław). W finale stoczył zacięty bój z faworyzowanym Tomaszem Szczepaniakiem (AZS Opole), dając się tylko raz skontrować na waza-ari. Srebrny medal to jednak duży sukces pozyskanego z Tarnowa wiślaka.

Poza medalistami punktowali również inni reprezentanci Białej Gwiazdy. Siódme miejsca wywalczyli:

Julianna Siwek (52 kg), Mateusz Sordyl (73 kg) i startujący po kontuzji Oliwier Romaniuk (+ 100 kg).

W drużynowej klasyfikacji punktowej wśród juniorów wiślacy zajęli 3. miejsce na 35 drużyn, zaś juniorki uplasowały się na 7. miejscu na 33 sklasyfikowane zespoły.

Źródło: tswisla.pl