2013.04-28-05.05, Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Kraków, Hotel Europejski
Z Historia Wisły
Wyniki
- 1. miejsce - Dariusz Mikrut
- 7. miejsce - Radosław Barski
- 13. miejsce - Grzegorz Słabek
- 16. miejsce - Jerzy Kyć
Wyniki szczegółowe
Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Grupa A
Data rozpoczęcia: 2013-04-28
Data zakończenia: 2013-05-05
Miejsce:Kraków, Hotel Europejski
M-ce | Nr | Tytuł | Nazwisko Imię | Fed. | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Prog. | Ruz | Norma | Chg |
1 | 1 | GM | Jakubiec, Artur | POL | 2531 | 2500 | TKKF Drogowiec Kraków | 6.5 | 38.00 | 49.00 | 32.5 | 2364 | -1.31 | |
2 | 2 | IM | Dariusz Mikrut | POL | 2361 | 2400 | TS Wisła Kraków | 6.5 | 36.00 | 46.50 | 32.0 | 2363 | -0.32 | |
3 | 5 | Tyukhanov, Alexey | RUS | 2237 | 2237 | 6.0 | 38.50 | 48.50 | 34.0 | 2283 | k | 0.34 | ||
4 | 4 | k++ | Radosław Barski | POL | 2238 | 2200 | TS Wisła Kraków | 6.0 | 36.50 | 46.50 | 32.0 | 2296 | 0.62 | |
14 | 23 | I+ | Jerzy Kyć | POL | 1880 | 2100 | TS Wisła Kraków | 5.0 | 31.50 | 40.00 | 23.5 | 2145 | 2.66 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 17 | 4.0 | PL-19883 | I++ | Zając, Mateusz | 2060 | 2100 | MKS MOS Wieliczka |
2 | w | = | 15 | 4.0 | PL-17812 | I++ | Buś, Konrad | 2077 | 2100 | MKS MOS Wieliczka |
3 | b | 1 | 19 | 5.0 | PL-21789 | I | Góra, Jan | 1958 | 2000 | UMKSz Jaćwież Suwałki |
4 | w | 0 | 9 | 5.5 | PL-47250 | Szuper, Paul | 2188 | 2188 | ||
5 | b | = | 13 | 5.0 | PL-3505 | k | Wątorek, Marcin | 2109 | 2200 | MLKSz Myślenice |
6 | w | 1 | 20 | 5.0 | PL-17208 | I+ | Chmiel, Marcin | 1956 | 2100 | MLKSz Myślenice |
7 | b | 1 | 5 | 6.0 | Tyukhanov, Alexey | 2237 | 2237 | |||
8 | w | 1 | 12 | 5.5 | PL-3392 | k | Kumor, Lukasz | 2120 | 2200 | KS Korona Kraków |
9 | b | = | 1 | 6.5 | PL-2694 | GM | Jakubiec, Artur | 2531 | 2500 | TKKF Drogowiec Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 0 | 19 | 5.0 | PL-21789 | I | Góra, Jan | 1958 | 2000 | UMKSz Jaćwież Suwałki |
2 | w | 1 | 21 | 3.5 | PL-19259 | I | Knapik, Andrzej | 1930 | 2000 | UKS przy SP 8 Chrzanów |
3 | b | 1 | 17 | 4.0 | PL-19883 | I++ | Zając, Mateusz | 2060 | 2100 | MKS MOS Wieliczka |
4 | b | 1 | 6 | 4.5 | PL-2557 | WIM | Jakubiec, Edyta | 2237 | 2200 | TKKF Drogowiec Kraków |
5 | w | 1 | 3 | 5.5 | PL-1184 | FM | Tokarski, Łukasz | 2270 | 2300 | MCKiS Jaworzno |
6 | w | 1 | 5 | 6.0 | Tyukhanov, Alexey | 2237 | 2237 | |||
7 | b | 0 | 1 | 6.5 | PL-2694 | GM | Jakubiec, Artur | 2531 | 2500 | TKKF Drogowiec Kraków |
8 | w | 1 | 9 | 5.5 | PL-47250 | Szuper, Paul | 2188 | 2188 | ||
9 | b | 0 | 18 | 6.0 | Kondopoulos, Dimitrios | 2031 | 2031 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 0 | 8 | 5.0 | FM | Shilov, Sergej | 2217 | 2300 | ||
2 | w | 1 | 11 | 5.0 | Foglia, Maurizio | 2144 | 2144 | |||
3 | b | 1 | 29 | 3.0 | PL-7770 | II | Kasperek, Krzysztof | 1810 | 1800 | |
4 | b | = | 12 | 5.5 | PL-3392 | k | Kumor, Lukasz | 2120 | 2200 | KS Korona Kraków |
5 | w | 0 | 10 | 6.0 | PL-21647 | k | Mucha, Roman | 2177 | 2200 | UKS Hetman Koronny Trzebinia |
6 | b | = | 14 | 4.0 | PL-3299 | k | Bętkowski, Andrzej | 2088 | 2200 | TKKF Drogowiec Kraków |
7 | w | = | 22 | 3.5 | PL-19260 | II+ | Knapik, Lucjan | 1889 | 1800 | UKS przy SP 8 Chrzanów |
8 | b | = | 6 | 4.5 | PL-2557 | WIM | Jakubiec, Edyta | 2237 | 2200 | TKKF Drogowiec Kraków |
9 | w | 1 | 17 | 4.0 | PL-19883 | I++ | Zając, Mateusz | 2060 | 2100 | MKS MOS Wieliczka |
Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Grupa B
M-ce | Nr | Tytuł | Nazwisko Imię | Fed. | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Ruz | Norma | Chg (Ru) |
1 | 11 | II | Adamczyk, Paweł | POL | 1645 | 1800 | MKS Babia Góra Lipnica Wielka | 7.0 | 38.00 | 48.50 | 1980 | 1,89 | |
2 | 1 | I | Drop, Szymon | POL | 1789 | 2000 | UKS przy SP 8 Chrzanów | 7.0 | 36.00 | 46.00 | 1960 | -0,00 | |
3 | 8 | II | Pityński, Paweł | POL | 1659 | 1800 | KKSz Kraków | 7.0 | 35.00 | 44.00 | 1960 | 1,59 | |
5 | 6 | II+ | Sebastian Krzemiński | POL | 1669 | 1800 | TS Wisła Kraków | 6.5 | 38.50 | 50.00 | 1920 | 1,30 | |
11 | 18 | II | Michał Berek | POL | 1566 | 1800 | TS Wisła Kraków | 5.0 | 37.00 | 47.50 | 1780 | 0,93 | |
19 | 23 | II+ | Helena Oleksy | POL | 1536 | 1600 | TS Wisła Kraków | 5.0 | 27.50 | 36.00 | 1740 | -0,10 | |
24 | 12 | II | Andrzej Kosztyła | POL | 1644 | 1800 | TS Wisła Kraków | 4.5 | 31.50 | 40.50 | 1680 | -1,61 | |
34 | 41 | III | Haridas Poręba | POL | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków | 3.5 | 29.00 | 37.00 | 1600 | (1254) | |
40 | 26 | III | Witold Poręba | POL | 1474 | 1600 | TS Wisła Kraków | 3.0 | 25.00 | 33.50 | 1500 | -1,28 | |
42 | 32 | III | Tomasz Pukło | POL | 1361 | 1600 | TS Wisła Kraków | 2.5 | 22.50 | 31.00 | 1400 | -1,37 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 31 | 4.5 | PL-22937 | II | Dębowska, Michalina | 1442 | 1600 | MKS MOS Wieliczka |
2 | w | 1 | 23 | 5.0 | PL-31179 | II+ | Helena Oleksy | 1536 | 1600 | TS Wisła Kraków |
3 | b | 1 | 14 | 4.5 | PL-23052 | I | Łęczek, Weronika | 1594 | 1800 | UKS Hetman Koronny Trzebinia |
4 | w | 1 | 18 | 5.0 | PL-38792 | II | Michał Berek | 1566 | 1800 | TS Wisła Kraków |
5 | b | = | 4 | 5.5 | PL-17206 | I | Tracz, Marcelina | 1711 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
6 | w | 0 | 11 | 7.0 | PL-29926 | II | Adamczyk, Paweł | 1645 | 1800 | MKS Babia Góra Lipnica Wielka |
7 | b | 1 | 13 | 6.5 | PL-24807 | II | Łuczka, Szymon | 1596 | 1800 | UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski |
8 | w | 0 | 8 | 7.0 | PL-17201 | II | Pityński, Paweł | 1659 | 1800 | KKSz Kraków |
9 | b | 1 | 3 | 5.0 | PL-23061 | II | Kowalewski, Władysław | 1732 | 1800 | KKSz Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 41 | 3.5 | PL-41394 | III | Haridas Poręba | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków |
2 | w | 1 | 8 | 7.0 | PL-17201 | II | Pityński, Paweł | 1659 | 1800 | KKSz Kraków |
3 | b | 1 | 3 | 5.0 | PL-23061 | II | Kowalewski, Władysław | 1732 | 1800 | KKSz Kraków |
4 | b | 0 | 6 | 6.5 | PL-21512 | II+ | Sebastian Krzemiński | 1669 | 1800 | TS Wisła Kraków |
5 | w | 1 | 5 | 3.0 | PL-3228 | II+ | Szczepański, Henryk | 1706 | 1800 | |
6 | w | 0 | 4 | 5.5 | PL-17206 | I | Tracz, Marcelina | 1711 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
7 | b | 0 | 10 | 5.0 | PL-7632 | II | Błaszczak, Jerzy | 1648 | 1800 | KS Cracovia 1906 Kraków |
8 | w | = | 24 | 5.0 | PL-27815 | II | Gawor, Jan Paweł | 1529 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
9 | b | = | 45 | 5.0 | PL-51663 | IV | Stanuch, Marcin | 0 | 1400 | KKSz Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 43 | 2.0 | PL-31109 | IV | Lemek, Tomasz | 0 | 1400 | KS Cracovia 1906 Kraków |
2 | b | 0 | 6 | 6.5 | PL-21512 | II+ | Sebastian Krzemiński | 1669 | 1800 | TS Wisła Kraków |
3 | w | = | 2 | 3.5 | PL-9897 | II | Rojek, Stanislaw | 1764 | 1800 | KS Korona Kraków |
4 | b | = | 34 | 4.0 | PL-40477 | III | Hebda, Mariusz | 1284 | 1600 | MPZSzach Kraków |
5 | w | 0 | 12 | 4.5 | PL-19172 | II | Andrzej Kosztyła | 1644 | 1800 | TS Wisła Kraków |
6 | b | 0 | 22 | 4.5 | PL-26171 | II | Chowaniec, Artur | 1540 | 1800 | UKS SP1 Leżajsk |
7 | b | 1 | 32 | 2.5 | PL-31181 | III | Tomasz Pukło | 1361 | 1600 | TS Wisła Kraków |
8 | w | 1 | 33 | 3.0 | PL-47149 | III | Bielecki, Andrzej | 1360 | 1600 | |
9 | b | 1 | 20 | 4.0 | PL-3073 | I | Marszalek, Jakub | 1564 | 2000 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | = | 36 | 4.5 | PL-47186 | III | Michał Usarz | 1191 | 1600 | MPZSzach Kraków |
2 | b | = | 28 | 4.0 | PL-38514 | III | Litwin, Adam | 1462 | 1600 | |
3 | w | 1 | 26 | 3.0 | PL-46716 | III | Witold Poręba | 1474 | 1600 | TS Wisła Kraków |
4 | w | 0 | 5 | 3.0 | PL-3228 | II+ | Szczepański, Henryk | 1706 | 1800 | |
5 | b | 1 | 23 | 5.0 | PL-31179 | II+ | Helena Oleksy | 1536 | 1600 | TS Wisła Kraków |
6 | b | 0 | 7 | 5.0 | PL-24355 | II | Kuciel, Piotr | 1659 | 1800 | MPZSzach Kraków |
7 | w | 0 | 16 | 5.0 | PL-38508 | II | Raźny, Paweł | 1584 | 1800 | |
8 | b | 1 | 34 | 4.0 | PL-40477 | III | Hebda, Mariusz | 1284 | 1600 | MPZSzach Kraków |
9 | w | = | 25 | 4.5 | PL-23062 | III | Seweryn, Jakub | 1483 | 1600 | KS Cracovia 1906 Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 0 | 18 | 5.0 | PL-38792 | II | Michał Berek | 1566 | 1800 | TS Wisła Kraków |
2 | b | = | 30 | 3.5 | PL-24233 | II | Kowicki, Adam | 1445 | 1800 | |
3 | w | 1 | 32 | 2.5 | PL-31181 | III | Tomasz Pukło | 1361 | 1600 | TS Wisła Kraków |
4 | b | 0 | 27 | 5.5 | PL-40478 | II | Płatek, Albert | 1472 | 1800 | |
5 | w | 0 | 34 | 4.0 | PL-40477 | III | Hebda, Mariusz | 1284 | 1600 | MPZSzach Kraków |
6 | w | = | 19 | 4.0 | PL-22561 | II | Olkuski, Tadeusz | 1566 | 1800 | KKSz Kraków |
7 | b | 1 | 44 | 3.0 | PL-38519 | IV | Owsianka, Marcin | 0 | 1400 | |
8 | b | 0 | 36 | 4.5 | PL-47186 | III | Michał Usarz | 1191 | 1600 | MPZSzach Kraków |
9 | w | = | 40 | 3.5 | PL-30384 | II | Wnuk, Wojciech | 0 | 1800 | UKS GONIEC Staniątki |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 0 | 1 | 7.0 | PL-19865 | I | Drop, Szymon | 1789 | 2000 | UKS przy SP 8 Chrzanów |
2 | w | 1 | 37 | 2.0 | PL-24225 | III | Pater, Kazimierz | 1158 | 1600 | KKSz Kraków |
3 | b | 0 | 12 | 4.5 | PL-19172 | II | Andrzej Kosztyła | 1644 | 1800 | TS Wisła Kraków |
4 | b | 0 | 7 | 5.0 | PL-24355 | II | Kuciel, Piotr | 1659 | 1800 | MPZSzach Kraków |
5 | w | 0 | 36 | 4.5 | PL-47186 | III | Michał Usarz | 1191 | 1600 | MPZSzach Kraków |
6 | w | 0 | 40 | 3.5 | PL-30384 | II | Wnuk, Wojciech | 0 | 1800 | UKS GONIEC Staniątki |
7 | b | 1 | 38 | 2.0 | PL-27668 | III | Troper, Kazimierz | 1125 | 1600 | |
8 | b | 0 | 46 | 3.5 | PL-52290 | Stryjecki, Stefan | 0 | 1000 | ||
9 | w | 1 | 42 | 1.5 | PL-47148 | IV | Bielecki, Radosław | 0 | 1400 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 0 | 8 | 7.0 | PL-17201 | II | Pityński, Paweł | 1659 | 1800 | KKSz Kraków |
2 | w | = | 42 | 1.5 | PL-47148 | IV | Bielecki, Radosław | 0 | 1400 | |
3 | b | 0 | 41 | 3.5 | PL-41394 | III | Haridas Poręba | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków |
4 | w | 0 | 31 | 4.5 | PL-22937 | II | Dębowska, Michalina | 1442 | 1600 | MKS MOS Wieliczka |
5 | b | 0 | 44 | 3.0 | PL-38519 | IV | Owsianka, Marcin | 0 | 1400 | |
6 | b | 1 | 37 | 2.0 | PL-24225 | III | Pater, Kazimierz | 1158 | 1600 | KKSz Kraków |
7 | w | 0 | 23 | 5.0 | PL-31179 | II+ | Helena Oleksy | 1536 | 1600 | TS Wisła Kraków |
8 | b | 1 | 43 | 2.0 | PL-31109 | IV | Lemek, Tomasz | 0 | 1400 | KS Cracovia 1906 Kraków |
9 | w | 0 | 38 | 2.0 | PL-27668 | III | Troper, Kazimierz | 1125 | 1600 |
Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Gr-C (U13)
M-ce | Tytuł | Nazwisko Imię | Fed. | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Prog. | Wins | Ruz |
1 | II+ | Madej, Roman | POL | 1606 | 1800 | MKS KSOS Kraków | 6.0 | 16.50 | 24.50 | 25.0 | 5 | 1925 |
2 | II | Singh, Abhiraj | 0 | 1800 | KKSz Kraków | 6.0 | 15.00 | 22.00 | 24.0 | 5 | 1900 | |
3 | II | Jagła, Artur | POL | 1604 | 1800 | MLKsz Myślenice | 5.0 | 18.00 | 25.00 | 19.0 | 3 | 1772 |
6 | III | Radosław Peszkowski | POL | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków | 3.0 | 20.50 | 28.50 | 12.5 | 0 | 1572 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | = | 2 | 5.0 | PL-28951 | II | Jagła, Artur | 1604 | 1800 | MLKsz Myślenice |
2 | w | = | 7 | 4.5 | PL-38897 | III | Żuwała, Marek | 0 | 1600 | KS Korona Kraków |
3 | b | = | 8 | 2.5 | PL-25936 | III | Kiszka, Arkadiusz | 0 | 1600 | KSz Gambit Przeworsk |
4 | w | 0 | 3 | 6.0 | PL-38932 | II | Singh, Abhiraj | 0 | 1800 | KKSz Kraków |
5 | + | undefined | ||||||||
6 | b | 0 | 5 | 4.0 | PL-49697 | III | Brożyna, Mateusz | 0 | 1600 | MLKsz Myślenice |
7 | w | = | 1 | 6.0 | PL-28423 | II+ | Madej, Roman | 1606 | 1800 | MKS KSOS Kraków |
Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski Seniorów i Juniorów, Gr-D (U10)
M-ce | Nr | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Prog. | Ruz | Norma |
1 | 1 | II | Miś, Mieszko | 1496 | 1800 | LKSz GCKiP Czarna | 6.5 | 22.50 | 32.00 | 26.5 | 1950 | |
2 | 16 | III | Bąchór, Tomasz | 0 | 1600 | Uks Czarny Koń Olkusz | 6.0 | 20.50 | 28.50 | 21.0 | 1775 | |
3 | 3 | II | Szczepanowski, Tomasz | 1128 | 1800 | KMKSz Victoria Kielce | 5.0 | 24.00 | 33.00 | 23.0 | 1800 | |
17 | 2 | IV | Konrad Ciborowski (junior) | 1230 | 1400 | TS Wisła Kraków | 3.0 | 20.00 | 28.50 | 14.0 | 1425 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 17 | 3.0 | PL-49683 | IV | Cichoń, Jakub | 0 | 1400 | MKS KSOS Kraków |
2 | b | 0 | 11 | 5.0 | PL-46979 | III | Bartosz Warchoł | 0 | 1600 | UKS Hetman Koronny Trzebinia |
3 | b | 1 | 6 | 3.5 | PL-31177 | II | Misiewicz, Natalia | 0 | 1600 | UKS Goniec Staniątki |
4 | w | 0 | 16 | 6.0 | PL-44309 | III | Bąchór, Tomasz | 0 | 1600 | Uks Czarny Koń Olkusz |
5 | b | 0 | 19 | 4.5 | PL-46110 | IV | Sikorski, Tytus | 0 | 1400 | KS Korona Kraków |
6 | w | 1 | 23 | 2.5 | PL-51156 | V | Mitela, Jakub | 0 | 1200 | Kraków |
7 | b | 0 | 10 | 4.0 | PL-49880 | III | Karol Starzyk | 0 | 1600 | MKS KSOS Kraków |