2013.04.06 Mistrzostwa Polski Młodzieży

Z Historia Wisły

1. miejsce - Kajetan Pintal.
1. miejsce - Kajetan Pintal.

Wyniki

Kajetan Pintal wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju

Ofensywa judoków trwa. Złoty Pintal

6 kwietnia 2013

Judocy Białej Gwiazdy po raz kolejny potwierdzili świetne przygotowanie do sezonu. Podczas Mistrzostw Polski Młodzieży wiślacy wywalczyli trzy medale, w tym jeden złoty.

Klasą dla siebie był w Kątach Wrocławskich Kajetan Pintal, walczący w kategorii wagowej do 100 kg. Wiślak, aby zdobyć złoto, musiał stoczyć pięć pojedynków. Wszystkie, w tym w finale z Kamilem Niedzielą (AZS Gdańsk), rozstrzygnął na swoją korzyść w sposób bezdyskusyjny. O jego przewadze nad rywalami najlepiej świadczy fakt, że żaden z nich nie dotrwał do końca walki - wszyscy zostali pokonani przez ippon. Styl, jaki zaprezentował Pintal w dniu dzisiejszym, przypadł do gustu obserwatorom, którzy bezapelacyjnie wybrali go najlepszym zawodnikiem turnieju.

Nieco rozczarowany był po zawodach Bartłomiej Garbacik (60 kg), który miał ogromne szanse na tytuł mistrzowski. Po dwóch zwycięstwach stanął do pojedynku o złoto, w którym jego rywalem był członek kadry "Rio 2016" Łukasz Kiełbasiński (Ryś Warszawa). Walka powinna się zakończyć przed czasem, a rywal wiślaka powinien zostać zdyskwalifikowany. W regulaminowym czasie zablokował on bowiem w nieprawidłowy sposób nogę Garbacika, co w myśl nowych przepisów oznacza właśnie dyskwalifikację. Niestety, sędziowie nie dostrzegli tego faktu. Po pięciu minutach nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia i zarządzona została dogrywka. Po nieco ponad trzech minutach bardziej doświadczony rywal wykonał technikę ocenioną na yuko i on został mistrzem Polski. Srebrny medal Garbacika to jednak i tak spory sukces.

Dobrą dyspozycję zaprezentowała także Małgorzata Tracz (70 kg). Wiślaczka zdobyła brązowy medal, przegrywając w półfinale z późniejszą mistrzynią Karoliną Tałach (Wybrzeże Gdańsk).

W łącznej medalowej klasyfikacji zespołowej kobiet i mężczyzn Wisła zajęła 3. miejsce, zaś w klasyfikacji mężczyzn Biała Gwiazda była druga.

Źródło: tswisla.pl