2013.05.27 Piłkarze Wisły w Przedszkolu w Czernichowie

Z Historia Wisły

Piłkarze z wizytą w przedszkolu

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 27-05-2013 22:23


Trzech piłkarzy Wisły Kraków, Michał Miśkiewicz, Michał Chrapek i Patryk Małecki, odwiedziło po poniedziałkowym treningu przedszkole w Czernichowie.


Zawodnicy zostali przywitani głośnymi okrzykami, po czym opowiadali małym kibicom o swojej przygodzie z piłką oraz o tym, jak wygląda dzień zawodowego piłkarza.


Mali kibice nie czuli skrępowania wizytą gości, zachowywali się spontanicznie i śmiało zadawali ciekawe pytania. Bramkarz Wisły Kraków musiał wytłumaczyć przedszkolakom, na czym polega spalony i jak duża jest bramka. Po serii pytań i odpowiedzi zawodnicy Wisły wystąpili w roli jurorów: wybrali najładniejsze prace dzieci w konkursie plastycznym i wręczyli laureatom drobne upominki.


Następnym punktem spotkania był konkurs rzutów karnych. W bramce mogliśmy zobaczyć golkipera Wisły, który nie czuł się najpewniej, broniąc strzały wykonywane piłką plażową. Dzięki temu prostemu zabiegowi maluchy okazały się lepsze, popisując się skutecznością w egzekwowaniu jedenastek.


Dzieci bardzo poważnie i uroczyście podeszły do spotkania z piłkarzami Wisły Kraków, zaprezentowały więc swoim gościom piosenki o piłce nożnej.

Na koniec przedszkolaki mogły pograć w piłkę ze wszystkimi gośćmi i wówczas zaczęła dominować raczej piłka ręczna niż nożna. Maluchy nie przejmowały się, że używają rąk do gry w piłkę nożną. Wykonywały wszystkie zadania z zapałem i uśmiechem na twarzy, zawodnikom także udzielała się ich radość.

Wiślacy bardzo chętnie rozdawali autografy, ustawionym w kolejce najmłodszym sympatykom Białej Gwiazdy, a na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.


MS

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl