2013.09.18 Piłkarze Wisły w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi

Z Historia Wisły

Wiślacy odwiedzili szkołę

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 18-09-2013 17:06


W środę piłkarze Wisły odwiedzili szkołę podstawową w Wielkiej Wsi. Białą Gwiazdę na spotkaniu reprezentowali Rafał Boguski oraz Michał Nalepa.


Na początku dwójka Wiślaków przeczytała zebranym dzieciom książkę, która w dokładny sposób przedstawiała zawód piłkarza. Po lekturze nie brakowało pytań, które padały z wypełnionej sali. Najmłodsi fani chcieli wiedzieć między innymi, w jakim wieku Michał Nalepa zaczął trenować piłkę nożną i jak to jest wygrać w meczu ligowym. "Nalepka", nie namyślając się długo, odpowiedział, że to takie samo uczucie jak dostać ocenę celującą ze sprawdzianu.


Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach cyklu "15-stki z biblioteką" - jest to cykl zajęć adresowanych do uczniów szkół podstawowych w gminie Wielka Wieś, których inicjatorką jest Pani Joanna Patej - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi.

Po serii pytań przyszedł czas konkursów z nagrodami oraz rozdawania wiślackich tarcz wraz z planami lekcyjnymi, na których piłkarze złożyli swoje autografy.

A. Koprowski

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl