2013.09.21-22, XII Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup, Gdynia

Z Historia Wisły

Wyniki

Trzy medale judoków w Warszawie, osiem w Gdyni

2 października 2013

Jedenaście medali zdobyli młodzi judocy Wisły w ciągu ostatnich dwóch weekendów.

W minioną sobotę i niedzielę odbył się w Warszawie Międzynarodowy Puchar Polski Warsaw Judo Open w kategorii młodzików, juniorów młodszych i juniorów. W hali Torwar na starcie stanęła rekordowa liczba 1111 zawodniczek i zawodników z 354 klubów. Reprezentanci Białej Gwiazdy wywalczyli po jednym medalu w każdej kategorii wiekowej. Wśród młodziczek, w wadze do 33 kg srebrny medal zdobyła Nikola Szlachta. W kategorii juniorów młodszych brązowy medal zdobył Bartosz Karaś (55 kg). I wreszcie wśród juniorek na drugim miejscu uplacowała się Olena Usenko. Oprócz medalistów na wyróżnienie zasłużyli: juniorki młodsze Karolina Bobilewicz (48 kg) i Aleksandra Bień (70 kg), które zajęły piąte lokaty, oraz młodziczka Paulina Szlachta - siódma w kategorii wagowej do 40 kg.

Tydzień temu w Gdyni odbyły się inne zawody rangi Pucharu Polski - turniej Baltic Cup. Wśród młodzików medale dla Białej Gwiazdy wywalczyli: złoty - Nikola Szlachta (33 kg), srebrny - Paulina Szlachta (40 kg), brązowy - Paweł Tylek (46 kg).

Jeszcze lepiej od swych młodszych koleżanek i kolegów spisały się juniorki i juniorzy młodsi, zdobywając pięć krążków. Na najwyższym stopniu podium stanęli Paulina Szlachta (40 kg) oraz Bartosz Karaś (55 kg), który wygrał wszystkie walki przed czasem. Srebrne medale stały się udziałem Karoliny Bobilewicz (48 kg) oraz Tomasza Dworczyńskiego (73 kg). Brązowy medal zdobył Wojciech Kałucki (73 kg).

Źródło: tswisla.pl