2013.10.05, Sobota Pływacka, Nowy Sącz
Z Historia Wisły
WYNIKI
INDYWIDUALNE
- 3. miejsce na 100 m stylem zmiennym - Piotr Maciąg
- 4. miejsce na 50 m stylem klasycznym - Zuzanna Schab
- 6. miejsce na 200m stylem dowolnym - Zuzanna Schab
- 8. miejsce na 200 m stylem dowolnym - Bruno Skrzyszowski
- 8. miejsce na 50 m stylem klasycznym - Bruno Skrzyszowski
- 9. miejsce na 100 m stylem grzbietowym - Tymon Ryś
- 11. miejsce na 100 m stylem klasycznym - Wojciech Słoczyński
- 13. miejsce na 200 m stylem dowolnym - Wojciech Słoczyński
- 17. miejsce na 200m stylem dowolnym - Tymon Ryś
SZTAFETA
- 5. miejsce na 4 x 100 m stylem dowolnym sztafety w składzie: Tymon Ryś, Wojciech Słoczyński, Wojciech Maciąg, Bruno Skrzyszowski
- 6. miejsce na 4 x 50 m stylem zmiennym sztafety w składzie: Tymon Ryś, Wojciech Słoczyński, Wojciech Maciąg, Bruno Skrzyszowski
Brąz Maciąga w "Sobocie Pływackiej"
8 października 2013
Młodzi pływacy Białej Gwiazdy wzięli udział w pierwszych zawodach po wakacyjnej przerwie. Podczas "Soboty Pływackiej", która odbyła się w Nowym Sączu, piątka startujących wiślaków pokazała się z dobrej strony, bijąc rekordy życiowe.
Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Białej Gwiazdy okazał się Wojciech Maciąg, który wynikiem 1:28,54 pobił rekord życiowy na 100 m stylem zmiennym, zajmując w silnej stawce 3. miejsce. Ten sam zawodnik pokazał się także z bardzo dobrej strony w wyścigu na 200 m stylem dowolnym, zajmując 5. miejsce. Jego wynik 2:48,92 bardzo ucieszył trenerkę Paulinę Palkę. Powodem radości pani trener był fakt, że rezultatem tym Wojtek aż o 10 sekund poprawił swoją "życiówkę" z maja tego roku.
Pozostali startujący w zawodach wiślacy zanotowali następujące rezultaty:
Zuzanna Schab - 6. miejsce na 200m stylem dowolnym (3:23,88), 4. miejsce na 50 m stylem klasycznym (0:49,76). Warto dodać, że to nowa zawodniczka o wielkich możliwościach.
Bruno Skrzeszowski - 8. miejsce na 200 m stylem dowolnym (3:30,30), 8. miejsce na 50 m stylem klasycznym (0:52,84).
Wojciech Słoczyński - 13. miejsce na 200 m stylem dowolnym (3,13,86), 11. miejsce na 100 m stylem klasycznym (1:47,11).
Tymon Ryś - 17. miejsce na 200m stylem dowolnym (3:22,60), 9. miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:39,66).
Sztafeta w składzie: Tymon Ryś, Wojciech Słoczyński, Wojciech Maciąg, Bruno Skrzeszowski zajęła 6. miejsce na 4 x 50 m stylem zmiennym oraz 5. miejsce na 4 x 100 m stylem dowolnym.
Łącznie w zawodach startowało 247 zawodniczek i zawodników.
Źródło: tswisla.pl
Wyniki szczegółowe
- 2013.10.05, Sobota Pływacka, Nowy Sącz
- Konkurencja 2 Chłopców, 4 x 50m zmienny 10 - 12 lat
- 11 lat
- 1. STP Nowy Sącz 1 STP Nowy Sącz 2:30.68 226
- 2. Ósemka Oświęcim 11lat Ósemka Oświęcim 2:50.51 156
- 3. Jordan 11lat Jordan Kraków 2:50.89 155
- 6. Wisła Kraków Wisła Kraków 2:54.27 146
- Tymon Ryś 02 44.88 Wojciech Maciąg 02 39.97
- Wojciech Słoczyński 02 48.67 Bruno Skrzyszowski 03 40.75
- Konkurencja 5 Dziewcząt, 200m dowolny 10 - 12 lat
- 10 lat
- 1. Drzazga Emilia 03 Victoria Kozy 2:53.42 263 37.77 44.55
- 2. Skorupa Weronika 03 Siemacha ASP Kraków 3:04.88 217 42.98 48.39 47.92 45.59
- 3. Dach Wiktoria 03 Siemacha ASP Kraków 3:10.89 197 42.82 51.51
- 6. Zuzanna Schab 03 Wisła Kraków 3:23.88 162 45.64 51.76
- Konkurencja 6 Chłopców, 200m dowolny 10 - 12 lat
- 11 lat
- 1. Michałowski Tomasz 02 STP Nowy Sącz 2:35.39 261 33.93 39.73 41.38 40.35
- 2. Synowiec Mikołaj 02 Omega Olkusz 2:36.44 256 33.41 40.51 42.14 40.38
- 3. Kurzeja Jakub 02 STP Nowy Sącz 2:40.96 235 36.85 40.93 42.59 40.59
- 5. Wojciech Maciąg 02 Wisła Kraków 2:48.92 203 37.87 43.37
- 13. Wojciech Słoczyński 02 Wisła Kraków 3:15.06 132 45.05 52.22
- 17. Tymon Ryś 02 Wisła Kraków 3:22.60 117 46.20 54.10 52.78 49.52
- 10 lat
- 1. Przystał Adam 03 Solne Miasto Wieliczka 2:58.56 172 38.06 45.56
- 2. Piechota Edgar 03 Aquarius Myślenice 2:59.35 170 38.09 46.92
- 3. Jamróz Michał 03 Solne Miasto Wieliczka 3:00.52 166 39.43 46.15
- 8. Bruno Skrzyszowski 03 Wisła Kraków 3:30.30 105 45.55 53.75
- Konkurencja 12 Chłopców, 100m klasyczny 11 - 12 lat
- 11 lat
- 1. Waga Mateusz 02 Kmita Zabierzów 1:35.13 199 44.84 50.29
- 2. Wawrzusiszyn Bartosz 02 Ósemka Oświęcim 1:36.66 190 46.03 50.63
- 3. Pniak Bartosz 02 SMS Galicja Kraków 1:38.98 177 46.28 52.70
- 11. Wojciech Słoczyński 02 Wisła Kraków 1:47.71 137 51.72 55.99
- Konkurencja 16 Chłopców, 100m zmienny 10 - 12 lat
- 11 lat
- 1. Dyrek Michał 02 STP Nowy Sącz 1:24.09 219 39.13 44.96
- 2. Urbański Kacper 02 STP Nowy Sącz 1:26.72 200 38.67 48.05
- 3. Wojciech Maciąg 02 Wisła Kraków 1:28.54 188 41.54 47.00
- Konkurencja 20 Chłopców, 100m grzbietowy 11 - 12 lat
- 11 lat
- 1. Michałowski Tomasz 02 STP Nowy Sącz 1:19.21 235 38.02 41.19
- 2. Jurkiewicz Dawid 02 Sokół Mościce Tarnów 1:29.42 163 43.12 46.30
- 3. Jacak Oliwer 02 Korona Kraków 1:31.97 150 43.57 48.40
- 9. Tymon Ryś 02 Wisła Kraków 1:39.66 118 49.26 50.40
- Konkurencja 25 Dziewcząt, 50m klasyczny 10 lat
- 1. Klimczyk Emilia 03 SMS Galicja Kraków 47.57 221
- 2. Skorupa Weronika 03 Siemacha ASP Kraków 48.55 208
- 3. Dach Wiktoria 03 Siemacha ASP Kraków 49.02 202
- 4. Zuzanna Schab 03 Wisła Kraków 49.76 193
- Konkurencja 26 Chłopców, 50m klasyczny 10 lat
- 1. Piechota Edgar 03 Aquarius Myślenice 42.62 207
- 2. Wójcik Szymon 03 STP Nowy Sącz 42.85 204
- 3. Szydłowski Erwin 03 Pływak Bochnia 45.06 175
- 8. Bruno Skrzyszowski 03 Wisła Kraków 52.84 109
- Konkurencja 30 Chłopców, 4 x 100m dowolny 11 - 12 lat
- 11 lat
- 1. STP Nowy Sącz 1 STP Nowy Sącz 4:56.28 236
- 2. Jordan 11lat Jordan Kraków 5:43.46 152
- 3. SMS Galicja Kraków 11lat SMS Galicja Kraków 5:50.17 143
- 5. Wisła Kraków Wisła Kraków 6:04.63 127
- Tymon Ryś 02 1:36.41 Bruno Skrzyszowski 03 1:40.80
- Wojciech Maciąg 02 1:17.32 Wojciech Słoczyński 02 1:30.10
- Konkurencja 2 Chłopców, 4 x 50m zmienny 10 - 12 lat