2013.10.4-6, Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo, Gdańsk

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 12:25, 21 sie 2016; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
Krzysztof Węglarz w drodze po złoto.
Krzysztof Węglarz w drodze po złoto.
Bartłomiej Garbacik - pierwszy z prawej
Bartłomiej Garbacik - pierwszy z prawej

Wyniki

Pozostali Wiślacy nie zajęli miejsc punktowanych

Złoto na macie w Gdańsku. Trzeci tytuł Węglarza

4 października 2013

W Gdańsku rozpoczęły się mistrzostwa Polski seniorów w judo. W pierwszym dniu zawodów świetnie zaprezentował się Krzysztof Węglarz, który zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 90 kg.

W drodze po złoto Krzysztof stoczył cztery pojedynki. Najtrudniejszą przeprawę miał w pierwszej walce z Piotrem Kuczerą (Polonia Rybnik), którą wygrał nieznacznie. Pozostałe trzy pojedynki rozstrzygnął przed czasem, zdobywając w sposób bezapelacyjny mistrzowski tytuł. Jest to jego trzeci złoty medal mistrzostw Polski seniorów; poprzednio udało mu się to w roku 2006 i 2010.

Drugi startujący dzisiaj zawodnik Białej Gwiazdy Kajetan Pintal otarł się o podium. Wiślak stoczył w Gdańsku sześć pojedynków, z których cztery rozstrzygnął na swoją korzyść. W boju decydującym o brązowym medalu uległ minimalnie Kacprowi Laremowi (Gwardia Warszawa) i zajął ostatecznie piąte miejsce.

Źródło: tswisla.pl

Drugi medal judoków. Garbacik z brązem

5 października 2013

W drugim dniu mistrzostw Polski w judo brązowy medal w kategorii wagowej do 60 kg wywalczył Bartłomiej Garbacik.

Garbacik stoczył na matach w Gdańsku pięć pojedynków. W drugim z nich przegrał po bardzo wyrównanej walce z późniejszym wicemistrzem Grzegorzem Wieczorkiem (Czarni Bytom). Po tej porażce, chcąc stanąć na podium, nie mógł już sobie pozwolić na najmniejszy błąd. I Bartek faktycznie walczył już później bezbłędnie. Pierwszą walkę repasażową wygrał na ippon, drugą stoczył w pełnym wymiarze czasowym, a decydującą o brązowym medalu z Marcinem Wydrzyńskim (Czarni Bytom) ponownie rozstrzygnął przed czasem.

Z pozostałych startujących dzisiaj wiślaków nieźle zaprezentował się Filip Łątka, który w kategorii wagowej do 81 kg zajął siódme miejsce.

Przypomnijmy, że wczoraj złoty medal w kategorii wagowej do 90 kg wywalczył Krzysztof Węglarz. Przed jutrzejszymi walkami w kategorii open, w której wiślacy nie startują, Biała Gwiazda zajmuje wśród mężczyzn drugie miejsce w klasyfikacji medalowej oraz trzecie miejsce w punktowej.

Źródło: tswisla.pl