2013.11.05 Piłkarze Wisły w Gimnazjum nr 17 w Krakowie

Z Historia Wisły

Bohater odwiedził szkołę

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 05-11-2013 15:43


Po dzisiejszym treningu Michał Miśkiewicz oraz Emmanuel Sarki odwiedzili Gimnazjum nr 17.

Sarki stał się ważną postacią tego spotkania. Wzbudził wielkie zainteresowanie i życzliwość, gdy stwierdził: „Dużo rozumiem po polsku, jednak słabo mówię. Chętnie będę uczęszczał do waszej szkoły dwa razy w tygodniu, aby podszkolić język”.


Michał musiał zdradzić zebranym, jak potoczyła się jego sportowa droga, co się z nim działo po opuszczeniu murów szkoły, i co sprawiło, że teraz broni barw Białej Gwiazdy? Reymonta 22 to adres, który jest marzeniem wielu chłopców, nic więc dziwnego, że skrupulatnie dociekali, jaką drogę trzeba przebyć, by największe piłkarskie wydarzenia stały się ich udziałem, by nie tylko śpiewać na trybunach „ My, chłopcy, z Reymonta…”, ale być tym, który wybiega na murawę przy R22.

Emanuel Sarki także przybliżył kibicom Białej Gwiazdy swoją historię piłkarskiego życia, zwłaszcza tę z czasów zanim trafił do Wisły. Największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła jego przygoda z Chelsea Londyn.


Uczestnicy spotkania wzięli udział w licznych konkursach, zrobili sobie zdjęcie z piłkarzami - chłopakami z Reymonta, a zwycięzcy wygrali wiślackie nagrody.

MM

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl