2013.11.08 Wisła Zistechnika Kraków - KS ZKS Unia Tarnów 53:51

Z Historia Wisły

2013.11.08, III liga, Kraków,
Wisła Zistechnika Kraków 53:51 KS ZKS Unia Tarnów
I: 17:21
II: 7:15
III: 17:6
IV: 12:9
Sędziowie: Komisarz: Widzów:
Wisła Kraków:
J.Żaczek 11, B.Woźniak 3, K.Czajka 8, S.Dąbek 4, D.Kubala 7, S.Róg 2, J.Natkaniec 6, K.Majka 2, J.Rerak 10, K.Zuń 2

Unia Tarnów:O awans do II ligi

Sensacja !

8 listopada 2013

8 listopada na hali treningowej trzecioligowy zespół Wisły Zistechniki Kraków podejmował drużynę Unii Tarnów MUKS 1811.

Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu odniósł sensacyjne zwycięstwo. Pierwsza kwarta rozpoczyna się od prowadzenia 3:0 ale w drugiej minucie nerwy puszczają trenerowi gospodarzy, który zostaje ukarany przewinieniem technicznym za komentowanie decyzji sędziego. Zespół gości wychodzi na prowadzenie 11:3 i wydaje się, że mecz będzie przebiegał zgodnie z oczekiwaniami - pod dyktando gości z Tarnowa

Jednak gospodarze nie odpuszczają mozolnie odrabiając straty. Druga kwarta to duża nerwowość w grze i po serii prostych błędów w ataku oraz kilku stratach na przerwę zespoły schodzą przy 12 punktowym prowadzeniu gości. Trener gospodarzy w trzeciej kwarcie zmienia system obrony na strefę co kompletnie zaskakuje i wybija z rytmu gry rywala i ta część gry kończy się przy jednopunktowym prowadzeniu zespołu Unii. Ostatnia kwarta to niesamowite emocje, walka na całej długości i szerokości boiska. Na 14 sekund przed końcem na tablicy widnieje remis, zespół Wisły przejmuje piłkę i po akcji dwóch najmłodszych zawodników zespołu (Jakub Natkaniec i Kacper Majka) Kacper oddaje celny rzut za dwa pkt na 6 sek. przed końcem meczu. Zespół gości popełnia błąd kroków w ostatniej akcji i sensacja staje się faktem.

Dziś było wszystko co kibice lubią najbardziej. Tradycyjnie techniczny dla mnie, jeden z zawodników gości o mało nie pozbawił mnie bardzo cennej części ciała a przede wszystkim bardzo dobry ciekawy mecz. W meczu z zespołem Wieliczki pękliśmy jako zespół w połowie trzeciej kwarty. Dziś chłopaki pokazali niesamowity charakter, świetnie bronili zarówno każdy swego jak i w strefie, a co najważniejsze bardzo mądrze rozegrali czwartą kwartę meczu. Cieszy mnie fakt, że zarówno młodzi zawodnicy trenujący i grający w pierwszym zespole jak również moi juniorzy, pomimo tego, że nie trenują ze sobą na co dzień, bardzo fajnie się ze sobą rozumieją i nawzajem wspierają. Jestem pewien, że to właśnie super atmosfera w dużej mierze pomogła nam dziś osiągnąć sukces. Bardzo dobry mecz Janka Reraka, świetny Kubusia Żaczka...do tego super zmiany Jauba Natkaniec, Kamila Zunia oraz Sebastiana Dąbka oraz dobra równa gra pozostałych chłopaków i mogliśmy się wspólnie cieszyć z końcowego sukcesu. Brawo chłopcy!!! Trzymać tak dalej !

Muszę na koniec podkreślić bardzo sportową postawę zespołu gości wśród których widziałem wielu znajomych bardzo sympatycznych chłopaków z poprzednich lat i roczników z którymi toczyliśmy ciężkie boje. Życzę im powodzenia w dalszej fazie rozgrywek oraz awansu do II ligi. Pomimo dzisiejszej porażki upatruję w zespole Unii jednego z głównych kandydatów do awansu.

Jestem przecież chłopakiem z Tarnowa.

TS Wisła Kraków - Unii Tarnów MUKS 1811 53:51 (17:21,7:15,17:6,12:9)

Punkty zdobywali:

J.Żaczek 11, B.Woźniak 3, K.Czajka 8, S.Dąbek 4, D.Kubala 7, S.Róg 2, J.Natkaniec 6, K.Majka 2, J.Rerak 10, K.Zuń 2

http://www.wawelskiesmoki.pl