2013.11.22-23 Otwarte Zimowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu
Z Historia Wisły
WYNIKI
INDYWIDUALNE
- 4. miejsce na 400 m stylem dowolnym - Bruno Włodarczyk
- 4. miejsce na 200 m stylem motylkowym - Łukasz Chyba
- 4. miejsce na 100 m stylem motylkowym - Łukasz Chyba
- 4. miejsce na 200 m stylem klasycznym - Jakub Biłko
- Piotr Maciąg zajął miejsce w drugiej dziesiątce, z czasem 18:51,97 na 1500 m stylem dowolnym poprawił swój rekord życiowy o ponad dwie minuty.
SZTAFETA
(zawodnicy w wieku 14-15 lat)
- 2 miejsce - sztafeta kraulistów Piotr Maciąg, Marcin Klimczak, Michał Wojtasik, Szymon Ryś.
- 3. miejsce - sztafeta 4x100 m stylem zmiennym: Piotr Maciąg, Marcin Klimczak, Michał Wojtasik, Szymon Ryś.
(zawodnicy w wieku 13 lat)
- 4. miejsce - sztafeta 4x100 m stylem dowolnym: Bruno Włodarczyk, Łukasz Chyba, Konrad Sumara, Kacper Bator.
Medale młodych pływaków w Oświęcimiu
27 listopada 2013
Podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu Małopolskiego pływacy Wisły wywalczyli dwa medale. Na podium stanęły sztafety chłopców 4x100 m stylem dowolnym i 4x100 m stylem zmiennym.
Sztafeta kraulistów (zawodnicy w wieku 14-15 lat) wywalczyła drugie miejsce. Jej skład był następujący: Piotr Maciąg, Marcin Klimczak, Michał Wojtasik, Szymon Ryś. W tej samej kategorii wiekowej brązowy medal zdobyła sztafeta 4x100 m stylem zmiennym, płynąca w składzie: Piotr Maciąg, Marcin Klimczak, Michał Wojtasik, Szymon Ryś. Trzecia startująca w zawodach wiślacka sztafeta, 4x100 m stylem dowolnym 13-latków (Bruno Włodarczyk,Łukasz Chyba, Konrad Sumara Kacper Bator), zajęła czwarte miejsce.
W startach indywidualnych wszyscy zawodnicy uzyskali bardzo dobre rezultaty (zazwyczaj rekordy życiowe). Nie wystarczyło to jednak do wywalczenia pozycji na podium. Najwyższe, czwarte miejsca zdobyli: Bruno Włodarczyk na 400 m stylem dowolnym (4:57,54), Łukasz Chyba 200 na m stylem motylkowym (2:50,88) oraz Jakub Biłko na 100 m stylem klasycznym (1:43,46). Z dobrej strony pokazał się także Piotr Maciąg, który na 1500 m stylem dowolnym zajął, co prawda, miejsce w drugiej dziesiątce, jednakże czasem 18:51,97 poprawił swój rekord życiowy o ponad dwie minuty.
Kolejne starty naszych młodych pływaków już w najbliższą niedzielę w Kozach.
Źródło: tswisla.pl
Wyniki szczegółowe
- 2013.11.22-23 Otwarte Zimowe Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu
- Oświęcim, 22/ - 23/11/2013
- Konkurencja 18 Mężczyzn, 50m motylkowy 13 lat i starsi
- 23/11/2013
- 15 lat
- 1. Dzióbek Partyk SO 98 Unia Oświęcim 28.04 469
- 2. Ziemianin Jakub 98 Kmita Zabierzów 28.26 459
- 3. Kłapa Filip SO 98 Unia Oświęcim 29.03 423
- 8. Michał Wojtasik (pływanie) 98 Wisła Kraków 34.63 249
- 14 lat
- 1. Fiedosiuk Rafał SO 99 Unia Oświęcim 27.78 483
- 2. Drozd Tymoteusz SO 99 Unia Oświęcim 28.17 463
- 3. Cempel Oskar 99 SMS Galicja Kraków 28.23 460
- 15. Piotr Maciąg 99 Wisła Kraków 31.46 332
- Konkurencja 18, Mężczyzn, 50m motylkowy
- 13 lat
- 1. Michalczyk Andrzej SO 00 Unia Oświęcim 29.07 421
- 2. Kurleto Piotr 00 Korona Kraków 29.83 390
- 3. Opolka Kacper SO 00 Unia Oświęcim 30.16 377
- 11. Szymon Ryś 00 Wisła Kraków 36.37 215
- 13. Jakub Biłko 00 Wisła Kraków 40.01 161
- Konkurencja 20 Mężczyzn, 50m grzbietowy 13 lat i starsi
- 14 lat
- 1. Głąb Karol 99 Sokół Rzeszów 29.97 429
- 2. Podwika Kamil 99 SMS Galicja Kraków 30.94 390
- 3. Kolanowski Wiktor 99 SMS Galicja Kraków 31.36 374
- 8. Marcin Klimczak 99 Wisła Kraków 34.40 283
- 13 lat
- 1. Bigajski Aleksander 00 Korona Kraków 31.22 379
- 2. Barczyk Norbert 00 SMS Galicja Kraków 31.97 353
- 3. Jodłowski Mateusz 00 SMS Galicja Kraków 32.71 330
- 8. Konrad Sumara 00 Wisła Kraków 35.08 267
- 10. Kacper Bator 00 Wisła Kraków 42.32 152
- Konkurencja 22, Mężczyzn, 400m dowolny
- 13 lat
- 1. Biecki Szymon SO 00 Unia Oświęcim 4:43.73 418
- 2. Dawid Plutecki 00 SMS Galicja Kraków 4:51.58 385
- 3. Błażej Mioduszewski 00 CKiS Skawina 4:52.85 380
- 4. Bruno Włodarczyk 00 Wisła Kraków 4:57.54 363
- 50m: 34.01 34.01 150m: 1:49.04 37.96 250m: 3:05.55 37.65 350m: 4:21.04 37.44
- 100m: 1:11.08 37.07 200m: 2:27.90 38.86 300m: 3:43.60 38.05 400m: 4:57.54 36.50
- 5. Konrad Sumara 00 Wisła Kraków 5:00.43 352
- 50m: 33.26 33.26 150m: 1:50.15 39.25 250m: 3:07.74 38.93 350m: 4:23.83 37.53
- 100m: 1:10.90 37.64 200m: 2:28.81 38.66 300m: 3:46.30 38.56 400m: 5:00.43 36.60
- 7. Łukasz Chyba 00 Wisła Kraków 5:02.68 344
- 50m: 32.37 32.37 150m: 1:46.96 37.72 250m: 3:04.09 38.49 350m: 4:23.60 40.33
- 100m: 1:09.24 36.87 200m: 2:25.60 38.64 300m: 3:43.27 39.18 400m: 5:02.68 39.08
- 11. Kacper Bator 00 Wisła Kraków 5:43.75 235
- 50m: 36.99 36.99 150m: 2:04.76 44.41 250m: 3:33.77 44.23 350m: 5:02.80 44.30
- 100m: 1:20.35 43.36 200m: 2:49.54 44.78 300m: 4:18.50 44.73 400m: 5:43.75 40.95
- 12. Szymon Ryś 00 Wisła Kraków 6:20.12 174
- 50m: 39.44 39.44 150m: 2:17.44 50.91 250m: 3:55.17 49.18 350m: 5:34.55 49.34
- 100m: 1:26.53 47.09 200m: 3:05.99 48.55 300m: 4:45.21 50.04 400m: 6:20.12 45.57
- Konkurencja 24 Mężczyzn, 200m klasyczny 13 lat i starsi
- 15 lat
- 1. Trela Karol 98 Gilus Gilowice 2:24.91 577 32.61 36.19 37.27 38.84
- 2. Ulatowski Wojciech SO 98 Unia Oświęcim 2:27.40 548 33.66 38.20 37.93 37.61
- 3. Wawro Wojciech SO 98 Motyl MOSiR St. Wola 2:30.57 514 33.96 38.16 39.46 38.99
- 8. Michał Wojtasik (pływanie) 98 Wisła Kraków 3:08.53 262 40.46 47.67 50.11 50.29
- 14 lat
- 1. Jung Krzysztof 99 Piątka Chorzów 2:33.48 486 35.34 39.84 39.81 38.49
- 2. Goleniec Kamil SO 99 Unia Oświęcim 2:34.07 480 35.57 39.54 39.85 39.11
- 3. Koprynia Tomasz 99 Kmita Zabierzów 2:38.35 442 35.81 40.83 41.51 40.20
- 9. Marcin Klimczak 99 Wisła Kraków 3:15.57 234 43.41 49.93 51.28 50.95
- 13 lat
- 1. Michalczyk Andrzej SO 00 Unia Oświęcim 2:37.00 454 34.43 40.94 41.50 40.13
- 2. Kudela Paweł 00 Fala Niepołomice 2:47.53 373 37.92 42.45 44.05 43.11
- 3. Greczanik Paweł S0 00 Unia Oświęcim 2:54.49 330 38.72 44.32 45.72 45.73
- 5. Bruno Włodarczyk 00 Wisła Kraków 2:59.12 305 41.29 46.27 47.43 44.13
- DYSKW. Jakub Biłko 00 Wisła Kraków 3:32.83 49.10 57.07 55.47 51.19
- K16 - Niejednoczesne dotknięcie ściany dłońmi przy nawrocie lub na zakończenie wyścigu (Czas: 11:22)
- Konkurencja 26 Mężczyzn, 200m zmienny 13 lat i starsi
- 14 lat
- 1. Drozd Tymoteusz SO 99 Unia Oświęcim 2:17.72 504 30.16 35.81 40.13 31.62
- 2. Fiedosiuk Rafał SO 99 Unia Oświęcim 2:18.27 498 28.60 35.24 42.24 32.19
- 3. Blachura Patryk SO 99 Victoria Kozy 2:18.84 492 30.71 34.67 41.41 32.05
- 8. Piotr Maciąg 99 Wisła Kraków 2:32.29 373 32.90 38.07 47.41 33.91
- Konkurencja 28 Mężczyzn, 4 x 100m dowolny 13 lat i starsi
- 15 lat
- 1. III GMS Unia Oświęcim 3:39.36 583
- 2. Wisła Kraków 2 Wisła Kraków 4:40.42 279
- Piotr Maciąg 99 29.79 1:01.53 Michał Wojtasik (pływanie) 98 33.89 1:11.95
- Marcin Klimczak 99 31.58 1:07.38 Szymon Ryś 00 38.42 1:19.56
- 13 lat
- 1. SMS Galicja 2000 / 1 SMS Galicja Kraków 4:10.20 393
- 2. Unia Oświęcim 1 Unia Oświęcim 4:16.36 365
- 3. Unia Oświęcim 2 Unia Oświęcim 4:21.23 345
- 4. Wisła Kraków 1 Wisła Kraków 4:37.54 288
- Bruno Włodarczyk 00 32.36 1:07.08 Konrad Sumara 00 33.26 1:09.16
- Łukasz Chyba 00 31.75 1:07.26 Kacper Bator 00 35.20 1:14.04
- Konkurencja 30 Mężczyzn, 200m motylkowy 13 lat i starsi
- 13 lat
- 1. Dawid Plutecki 00 SMS Galicja Kraków 2:38.34 327 35.36 41.61 41.33 40.04
- 2. Opolka Kacper SO 00 Unia Oświęcim 2:46.86 279 34.61 43.18 46.57 42.50
- 3. Henke Marek 00 Fala Niepołomice 2:47.40 276 35.01 42.32 45.17 44.90
- 4. Łukasz Chyba 00 Wisła Kraków 2:50.88 260 36.11 43.36 46.37 45.04
- 8. Szymon Ryś 00 Wisła Kraków 3:23.29 154 38.90 52.64 56.51 55.24
- Konkurencja 32 Mężczyzn, 100m dowolny 13 lat i starsi
- 15 lat
- 1. Zając Mikołaj 98 MOSM Tychy 55.36 534 26.59 28.77
- 2. Ziemianin Jakub 98 Kmita Zabierzów 56.45 504 27.09 29.36
- 3. Kurowski Szymon 98 Piątka Chorzów 57.36 480 27.65 29.71
- 7. Michał Wojtasik (pływanie) 98 Wisła Kraków 1:13.98 224 33.62 40.36
- 13 lat
- 1. Kurleto Piotr 00 Korona Kraków 59.61 428 28.86 30.75
- 2. Barczyk Norbert 00 SMS Galicja Kraków 59.77 425 28.66 31.11
- 3. Niedziela Hubert SO 00 Unia Oświęcim 1:02.86 365 29.74 33.12
- 8. Bruno Włodarczyk 00 Wisła Kraków 1:05.82 318 31.80 34.02
- 13. Kacper Bator 00 Wisła Kraków 1:16.40 203 36.05 40.35
- 14. Jakub Biłko 00 Wisła Kraków 1:20.20 175 38.24 41.96
- Konkurencja 34 Mężczyzn, 100m grzbietowy 13 lat i starsi
- 13 lat
- 1. Bigajski Aleksander 00 Korona Kraków 1:07.66 378 32.52 35.14
- 2. Majerski Jakub 00 SMS Galicja Kraków 1:12.08 313 34.52 37.56
- 3. Chromik Mateusz SO 00 Unia Oświęcim 1:12.23 311 35.24 36.99
- 5. Konrad Sumara 00 Wisła Kraków 1:14.08 288 35.80 38.28
- 7. Kacper Bator 00 Wisła Kraków 1:33.78 142 45.87 47.91
- Konkurencja 36 Mężczyzn, 100m klasyczny 13 lat i starsi
- 15 lat
- 1. Trela Karol 98 Gilus Gilowice 1:07.70 554 32.30 35.40
- 2. Kłapa Filip SO 98 Unia Oświęcim 1:08.90 525 32.81 36.09
- 3. Brzykowski Krystian 98 Sokół Rzeszów 1:09.43 513 32.17 37.26
- 5. Michał Wojtasik (pływanie) 98 Wisła Kraków 1:27.81 253 40.77 47.04
- 14 lat
- 1. Goleniec Kamil SO 99 Unia Oświęcim 1:08.65 531 32.38 36.27
- 2. Krulikowski Maciej SO 99 Unia Oświęcim 1:09.82 505 33.43 36.39
- 3. Koprynia Tomasz 99 Kmita Zabierzów 1:11.50 470 33.31 38.19
- 7. Marcin Klimczak 99 Wisła Kraków 1:32.17 219 42.93 49.24
- 13 lat
- 1. Kudela Paweł 00 Fala Niepołomice 1:14.87 409 36.05 38.82
- 2. Kurleto Piotr 00 Korona Kraków 1:19.37 343 37.90 41.47
- 3. Robak Kamil 00 Pływak Bochnia 1:25.18 278 39.79 45.39
- 4. Jakub Biłko 00 Wisła Kraków 1:43.46 155 48.91 54.55
- Konkurencja 38 Mężczyzn, 100m zmienny 13 lat i starsi
- 14 lat
- 1. Kempa Mikołaj SO 99 MMKS Kędzierzyn Koźle 1:03.12 518 29.42 33.70
- 2. Jung Krzysztof 99 Piątka Chorzów 1:05.10 472 31.09 34.01
- 3. Cempel Oskar 99 SMS Galicja Kraków 1:05.66 460 30.95 34.71
- 9. Marcin Klimczak 99 Wisła Kraków 1:20.15 253 36.83 43.32
- 13 lat
- 1. Michalczyk Andrzej SO 00 Unia Oświęcim 1:05.17 471 30.60 34.57
- 2. Barczyk Norbert 00 SMS Galicja Kraków 1:07.14 430 30.27 36.87
- 3. Biecki Szymon SO 00 Unia Oświęcim 1:10.44 373 32.38 38.06
- 6. Bruno Włodarczyk 00 Wisła Kraków 1:14.20 319 35.16 39.04
- 11. Konrad Sumara 00 Wisła Kraków 1:18.50 269 35.94 42.56
- Konkurencja 40 Mężczyzn, 1500m dowolny 13 lat i starsi 14 lat
- 1. Macner Michał SO 99 Park Wodny Tarn. Góry 16:32.02 629
- 2. Kempa Mikołaj SO 99 MMKS Kędzierzyn Koźle 16:56.19 585
- 3. Wasiuk Jakub SO 99 MMKS Kędzierzyn Koźle 16:58.42 581
- 13. Piotr Maciąg 99 Wisła Kraków 18:51.97 423
- Konkurencja 42 Mężczyzn, 4 x 100m zmienny 13 lat i starsi
- 15 lat
- 1. III GMS Unia Oświęcim 4:09.19 510
- 2. III GMS 2 SMS Oświęcim 4:17.24 464
- 3. Wisła Kraków 2 Wisła Kraków 5:11.30 261
- Marcin Klimczak +0.75 37.80 1:17.75 Piotr Maciąg 33.52 1:11.78
- Michał Wojtasik (pływanie) 40.41 1:26.28 Kacper Bator 36.20 1:15.49
- 13 lat
- 1. SMS Galicja 2000 SMS Galicja Kraków 4:39.46 361
- 2. Unia Oświęcim 3 Unia Oświęcim 5:01.31 288
- 3. Unia Oświęcim 2 Unia Oświęcim 5:08.27 269
- 5. Wisła Kraków 1 Wisła Kraków 5:20.12 240
- Konrad Sumara +0.88 37.17 1:16.47 Łukasz Chyba 35.37 1:17.61
- Bruno Włodarczyk 41.69 1:25.39 Jakub Biłko 38.34 1:20.65