2013.11.26 Piłkarze Wisły w Publicznej Pozagminnej Placówce Wsparcia Dziennego w Niepołomicach

Z Historia Wisły

Piłkarze Wisły z wizytą w Niepołomicach

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 26-11-2013 16:37


We wtorek, tuż po treningu, piłkarze Wisły udali się w podróż do Niepołomic. Przedstawicielami Białej Gwiazdy tym razem byli: Łukasz Garguła, Rafał Boguski oraz Paweł Bożek.

Zawodnicy Wisły wizytowali Publiczną Pozagminną Placówkę Wsparcia Dziennego w Niepołomicach. Dzieci przywitały przybyłych gości gromkimi oklaskami. Na twarzach zebranych, oprócz wielkich uśmiechów, malowały się trójkolorowe barwy Wisły.


Spotkanie rozpoczęło się od wywołania, niczym na stadionie, zawodników Białej Gwiazdy. Najpierw przedstawicielka placówki wypowiadała numer zawodnika oraz jego imię, a potem chórem odpowiadali uczniowie, skandując nazwiska przybyłych gości.


Piłkarze opowiadali o początkach swoich karier, a następnie odpowiadali na pytania zebranych. Pytania były bardzo różnorodne. Młodzież pragnęła się dowiedzieć m.in. z kim Wisła rozgrywa następne spotkania, odwoływali się także do statystyk, pytając każdego piłkarza o zdobyte bramki w całej swojej karierze.

Jeden z uczestników zapytał Pawła Brożka, czy chciałby występować w… Legii Warszawa. Piłkarz oznajmił, że miał kiedyś propozycje zostania zawodnikiem klubu ze stolicy, jednak zawsze Wisła była u niego na pierwszym miejscu.


Zgodnie z tradycją odbyło się także kilka konkursów, podczas których uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnościami piłkarskimi, podbijając piłkę. Każdy z uczestników konkursów otrzymał nagrodę. Tym, którym nie udało się wziąć udziału w konkursach, wręczono wiślackie plany lekcji oraz autografy od przybyłych piłkarzy.

Wszyscy zebrani wykazali się także znajomością popularnej stadionowej przyśpiewki i na koniec spotkania, na słowa konferansjera: „Jazda, jazda, jazda…”, odpowiedzieli gromkim: „Biała Gwiazda!”.

Damian Urbaniec

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl