2013.11.27 Piłkarze Wisły w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Grzegorzowicach Wielkich

Z Historia Wisły

Gimnazjum im. Noblistów Polskich

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 27-11-2013 17:25


Około południa, po treningu, piłkarze Wisły wyruszyli w kolejną podróż do swych fanów. Tym razem miejscem docelowym były Grzegorzowice Wielkie, gdzie mieści się Gimnazjum im. Noblistów Polskich.

Piłkarze Białej Gwiazdy mają bardzo intensywny tydzień. Wtorek - wizyta w Niepołomicach, środa - Grzegorzowice Wielkie oraz uczestnictwo w Szlachetnej Paczce. Jak widać, zawodnicy nie żyją samymi treningami i meczami. Chętnie włączają się do dużej ilości akcji, by być bliżej fanów, których spotykają najczęściej już na Reymonta.


Do gimnazjum dzisiaj wybrali się: Marko Jovanović, Michał Czekaj, Paweł Stolarski. Wszyscy z uśmiechami na twarzy przekroczyli mury szkoły, powodując bardziej intensywne bicie serca zgromadzonych uczniów. Od progu witały gości wiślackie barwy, nie tylko w postaci szalików, ale także dekoracji na ścianach.

Piłkarze na początku opowiedzieli o sobie i o swoich sportowych karierach. Następnie przyszedł czas na zadawanie pytań przez uczniów. Te były bardzo różnorodne i dotyczyły wielu dziedzin piłkarskiego fachu. Poczynając od pytań o to, jakich rzeczy musieli sobie piłkarze odmawiać, by zostać profesjonalnymi zawodnikami, przez to, czy grają w popularne piłkarskie gry komputerowe, kończąc na pytaniach o zdrowie.


Pytania były jak zawsze dociekliwe i to z obu stron, bo goście sprawdzali wiedzę fanów o dyscyplinie sportu, którą reprezentują. Salwę śmiechu wywołała jedna z odpowiedzi, która mogła być skutkiem niezrozumienia pytania lub żartu: gdy trzeba było wskazać najlepszego strzelca Białej Gwiazdy, uczeń odparł, że jest nim Leo Messi. Koledzy natychmiast poprawili chłopca, oznajmując głośno zebranym, że najlepszym napastnikiem Wisły jest Paweł Brożek.


Warto także wspomnieć, iż Marko Jovanović całe spotkanie mówił w języku polskim, za co zbierał ogromne brawa od sympatyków Białej Gwiazdy.

Na koniec wizyty w Gimnazjum im. Noblistów Polskich wszyscy otrzymali autografy, wiślackie plany lekcji oraz naklejki z Białą Gwiazdą. Później uczestnicy spotkania pozowali do wspólnych zdjęć.

Damian Urbaniec

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl