2014.03.23, Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Suchy Las

Z Historia Wisły

Wyniki

Obfite plony w Suchym Lesie

25 marca 2014

W podpoznańskim Suchym Lesie odbyły się w miniony weekend silnie obsadzone zawody judo w kategorii dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Świetnie spisali się reprezentanci Wisły Kraków, którzy zdobyli 8 medali.

(...)

Na zakończenie zawodów, w niedzielę, do pucharowej rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi, wśród których mogli występować także młodzicy. Z okazji tej skorzystała Paulina Szlachta. I zdyskontowała swoją szansę z naddatkiem. Nasza "srebrna" młodziczka nie wykazała ani krzty respektu dla bardziej doświadczonych rywalek i zdobyło złoto! To naprawdę sporego kalibru wyczyn - w dwa dni zdobyte dwa medale, przy czym złoty wywalczony w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami. Brawo!

Niewiele gorzej od Pauliny Szlachty spisały się Karolina Bobilewicz (48 kg) i Aleksandra Bień (70 kg). Obie nasze zawodniczki walczyły naprawdę świetnie, a pogromczynie znalazły dopiero w finałach. Zdobyły więc srebrne medale, co należy uznać za bardzo dobry rezultat.

Trzy krążki wywalczone przez nasze dziewczęta dały im prestiżowe zwycięstwo w medalowej klasyfikacji drużynowej.

Swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdził Bartosz Karaś. Bartek stoczył w Suchym Lesie aż siedem pojedynków, z których przegrał tylko jeden. Wywalczył tym samym brązowy medal. Warto przy tym pamiętać, że nasz zawodnik zmienił niedawno kategorię wagową (teraz występuje w wadze do 60 kg).

Wyniki naszej młodzieży napawają sporym optymizmem. Tym bardziej, że o medale w Suchym Lesie było naprawdę bardzo trudno. Dość powiedzieć, że w zawodach młodzików i juniorów młodszych uczestniczyło przeszło 1000 zawodniczek i zawodników. I w tym gronie Biała Gwiazda mocno zaznaczyła swój udział.

Źródło: tswisla.pl