2015.01.14 Spotkanie prezesa Roberta Gaszyńskiego z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków

Z Historia Wisły

Prezes Wisły Kraków Robert Gaszyński spotkał się z przedstawicielami SKWK

Data dodania: 2015-01-14

Prezes Wisły Kraków Robert Gaszyński spotkał się w środę z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków. Spotkanie przebiegało w spokojnej atmosferze, ale obie strony nie chcą komentować jego przebiegu, ani spraw, które były omawiane. Wiadomo tylko, że Gaszyński umówił się z przedstawicielami SKWK na kolejne tego typu spotkanie. Najprawdopodobniej dojdzie do niego w przyszłym tygodniu.

Prezes Wisły Kraków Robert Gaszyński spotkał się z przedstawicielami SKWK. Sam fakt, że Robert Gaszyński spotkał się z przedstawicielami SKWK, świadczy o tym, że prezes Wisły nie chce zaogniać stosunków ze Stowarzyszeniem i dąży do współpracy. Mogło być inaczej po wydarzeniach zarówno z dnia, w którym został zaprezentowany jako nowy sternik Wisły, jak i po otwartym spotkaniu z kibicami, do którego doszło w miniony poniedziałek.

W dniu, gdy Robert Gaszyński na konferencji prasowej mówił o planach, związanych z jego pracą w Wiśle, na stronie internetowej SKWK pojawił się tekst pod wiele mówiącym tytułem „Czy nowe znaczy lepsze?”. Kibice ze Stowarzyszenia zarzucili w nim Gaszyńskiemu m.in., że ten nie spotkał się z nimi, zanim objął oficjalnie funkcję prezesa oraz że buduje mur pomiędzy SKWK i klubem.

Kolejną iskrą, która mogła doprowadzić do ponownego konfliktu z częścią kibiców w klubie przy ul. Reymonta, było poniedziałkowe, otwarte spotkanie z fanami. Pojawili się na nim również przedstawiciele SKWK. Zapytali Roberta Gaszyńskiego, czy nadal w klubie będą pracować osoby, które popierały politykę byłego prezesa Jacka Bednarza. Dostało się przede wszystkim obecnemu na spotkaniu rzecznikowi prasowemu Maksymilianowi Michalczakowi. Gaszyński odparł, że pracownicy będą oceniani przede wszystkim ze względu na kompetencje. Po tych słowach, wspomniani przedstawiciele SKWK opuścili pawilon medialny.

Okazuje się jednak, że mimo tych zgrzytów, Robert Gaszyński będzie stawiał na dialog z SKWK. Czy będzie wiązało się to m.in. z wpływem kibiców na decyzje personalne w klubie, do czego wyraźnie chcieliby doprowadzić fani? Czas pokaże.

Źródło: gazetakrakowska.pl