2015.02.23 Red Devils Chojnice - Wisła Krakbet Kraków 3:1

Z Historia Wisły

Spis treści

Przed pierwszym gwizdkiem

WYGRAĆ NA TRUDNYM TERENIE

Na zakończenie 15. kolejki, w meczu transmitowanym przez telewizję, nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Red Devils Chojnice. Wiślacy są liderem tabeli, jednak zajmująca drugie miejsce Gatta, po wygranej w Głogowie, zbliżyła się do krakowian na 3 punkty. By nadal spokojnie patrzeć na poczynania rywali, nasi zawodnicy muszą wygrać poniedziałkowy mecz.

Identyczne założenie – zdobycie 3 punktów – ma na pewno też zespół z Chojnic. Z tym, że dla Diabłów ewentualnie zdobyte punkty pozwolą oddalić się trochę od strefy spadkowej.

Miejsce w tabeli obu zespołów może sugerować łatwy mecz dla naszej drużyny. Tak jednak na pewno nie będzie. Chojnicka hala jest trudnym terenem. W regulaminowym czasie gry wygraliśmy tam raz. W sezonie 2011/2012 rozbiliśmy gospodarzy 6:1. Rok później w sezonie zasadniczym ulegliśmy 3:1, jednak ten sezon skończył się dla nas bardzo dobrze. To właśnie na chojnickiej ziemi, po meczu z Red Devils, zakończonym serią rzutów karnych, Wisła Krakbet zdobyła Mistrzowski tytuł! Na zakończenie zeszłorocznych rozgrywek po niezwykle emocjonującym meczu zremisowaliśmy 5:5, dzięki czemu na szyjach Wiślaków zawisnąć mogły brązowe medale.

W tym sezonie spotkanie w Krakowie wygraliśmy pewnie, aplikując rywalom 5 bramek, tracąc jednocześnie tylko jedną. Nasza drużyna do meczu przystąpi jeszcze bez obu Brazylijczyków. Poza Douglasem i Ricardo do Chojnic nie pojechał jeszcze pauzujący za czerwoną kartkę Pater oraz chory Kocot, tak więc trener Kusia będzie miał do dyspozycji 12 graczy.

Poniedziałkowy pojedynek na żywo pokaże telewizja Orange Sport. Początek transmisji o 19:25.


Źródło: wislafutsal.pl

Relacje z meczu

PIERWSZA PORAŻKA WIOSNĄ

Zawodnicy Wisły Krakbet Kraków zanotowali pierwszą w tym roku porażkę. W Chojnicach ulegli tamtejszej drużynie Red Devils 3:1. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla naszych graczy. W 8 minucie Piotr Morawski wykorzystał dość zaskakujące zagranie trenera gospodarzy. Szkoleniowiec Diabłów wycofał bowiem bramkarza, zostawiając tym samym pustą bramkę. Po przechwycie we własnym polu karnym piłkę do siatki skierował właśnie Moraw.

Później było jednak już gorzej. Do przerwy mieliśmy remis 1:1, po golu głową zdobytym przez Kriezela. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie na listę strzelców znów wpisał się młody zawodnik gospodarzy. W dalszej fazie spotkanie wyrównało się. Nasi zawodnicy dążyli do wyrównania, jednak w najważniejszych momentach brakowało dokładności pod bramką Bondarenki. To co nie udawało się Wiślakom, po raz trzeci udało się Diabłom. Po szybkim wznowieniu gry, Dworzeckiego pokonał Sobański. Trener Kusia nie mając nic do stracenia zdecydował się na wycofanie bramkarza. Wisła piątką zawodników w polu grała aż 8 minut, ale nie przyniosło to jednak pożądanego rezultatu.

Tym samym nasza drużyna poniosła pierwszą w tym roku porażkę. Mimo tego zawodnicy Białej Gwiazdy nadal są liderami Futsal Ekstraklasy. Jednak strata punktów w Chojnicach zmniejszyła przewagę nad drugim miejscem do 3 oczek. Za tydzień, we własnej hali, podejmować będziemy ekipę Red Dragons Pniewy. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 28 lutego o godzinie 18:30. Już teraz zapraszamy!

Red Devils Chojnice – Wisła Krakbet Kraków 3:1

0-1 Piotr Morawski 8:00

1-1 Tomasz Kriezel 15:10

2-1 Tomasz Kriezel 20:36

3-1 Łukasz Sobański 30:52

Red Devils Chojnice: Łukasz Sobański (3), Andrii Lutsiv (5), Vadym Ivanov (9), Dmytro Kharchenko (10), Mihail Sundeev (11), Patryk Laskowski (14), Vitaliy Kolesnik (15), Jacek Burglin (21), Tomasz Kriezel (23), Patryk Kubiszewski (27), Vladyslav Bondarenko (33), Mariusz Kaźmierczak (77)

Wisła Krakbet Kraków: Sergiy Koval (5), Mikołaj Zastawnik (6), Adam Jonczyk (8), Marcin Czech (9), Kamil Dworzecki (11), Roman Vakhula (13), Kamil Lasik (19), Oleksandr Bondar (20), Piotr Morawski (21), Sebastian Wojciechowski (25), Tomasz Bieda (30), Paweł Budniak (89)

Źródło: wislafutsal.pl