2015.04.25 Turniej „Orbita Cup”, Kraków

Z Historia Wisły

Adrian Mirecki (po lewo) z nagrodą dla najlepszego strzelca turnieju
Adrian Mirecki (po lewo) z nagrodą dla najlepszego strzelca turnieju

Wisła Kraków U-13 bezkonkurencyjna w turnieju „Orbita Cup”

W sobotę Wisłą Kraków 2002 rywalizowała w turnieju „Orbita Cup”. Podopieczni trenera Szymona Krzysztania, który zastępował nieobecnego trenera Michała Janię, zajęli pierwsze miejsce, zostawiając na pokonanym polu Śląsk Wrocław, GKS Katowice oraz FC Budapeszt.

W pięciu meczach wiślacy zdobyli 13 punktów, tracąc tylko dwie bramki. – Byliśmy stroną przeważającą w każdym meczu. Zdecydowanie częściej rozgrywaliśmy piłkę na połowie rywala niż swojej. Szkoda jednego remisu z Orbitą Bukowno, ale gospodarze ustawili się na swojej połowie i próbowali zaskoczyć nas długimi piłkami. Chcieliśmy szybko zdobyć bramkę, ponieważ graliśmy mecze po 20 minut, ale niestety zabrakło nam szczęścia. Najbardziej wyrównanym spotkaniem było to z Węgrami, gdzie na początku poszliśmy na wymianę ciosów, pod koniec zaczęliśmy dominować i w ostatniej akcji Eryk Olejnik zdobył decydującą bramkę – podsumował występy Wisły trener Szymon Krzysztań.

Królem strzelców został nasz pomocnik – Adrian Mirecki.

Nasi zawodnicy pamiętali o nieobecnym w sobotę trenerze Michale Jani, któremu na świat w ubiegłym tygodniu przyszło drugie dziecko. Po jednej z bramek zawodnicy… utworzyli dla trenera kołyskę!

Wisła wystąpiła w składzie: Szymon Goch, Jan Róg, Wiktor Martuszewski, Patryk Pischinger, Daniel Hoyo-Kowalski, Filip Leśniak, Adrian Mirecki, Kacper Masny, Michał Supel, Eryk Olejnik, Jakub Galos, Bartłomiej Kulig, Michał Wyligała, Kacper Tokaj, Aleks Leśniak.

Źródło: akademiawisly.pl