2015.06.13-14 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Bochnia
Z Historia Wisły
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Data publikacji: 16 czerwca 2015
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 lat II – Runda
Zawody o Drużynowy Puchar Prezesa MOZP Młodzików 11 – 13 lat 13/14.06.15r.
W miniony weekend, młodsi zawodnicy sekcji pływackiej swój ostatni start w sezonie zakończyli bardzo dobrze rywalizując w Bochni podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.
Zawodnicy TS Wisła stanęli na podium aż 11 razy, najlepszym zawodnikiem w kategorii 13 lat został Wojciech Maciąg wygrywając bon do sklepu pływackiego TYR o wartości 100zł.
W klasyfikacji drużynowej TS Wisła zajęła 5-miejsca i piękny puchar do gabloty na pamiątkę.
Konkurencja była mocna, wśród zawodników 12 i 13 letnich każdy z zawodników pływał lepiej od rekordów życiowych.
Wojciech Maciąg stanął na najwyższym podium 3 razy, pierwsze miejsce 100m. stylem motylkowym 01:14,55, pierwsze miejsce 100m. stylem dowolnym 01:05,60 i drugie miejsce 200m. stylem zmiennym.
Tymon Ryś cztery razy stanął na podium, w tym dwa razy na najwyższym stopniu. Pierwsze miejsce 200m. stylem grzbietowym 02:52,33, pierwsze miejsce 100m. stylem grzbietowym 01:23,76 drugie miejsce 200m. stylem zmiennym 03:01,46 i trzecie miejsce 100m. stylem motylkowym 01:26,85.
Zuzanna Mirowska również nie miała sobie równych zdobywając pierwsze miejsce 200m. stylem zmiennym 02:53,55 drugie miejsce 100m. stylem motylkowym 01:21,39 i trzecie miejsce 400m. stylem dowolnym 05:22,63.
Bardzo dobrze wystąpili również: Zuzanna Schab 200m. stylem zmiennym 4 miejsce, Bruno Skrzyszowski 100m. stylem dowolnym 6 miejsce, Stanisław Kubsik 100m. stylem motylkowym 5 miejsce.
Dziękuję za pomoc w organizacji zawodów rodzicom, a już za tydzień kolejne zmagania, tym razem starszych zawodników sekcji pływackiej TS Wisła w Oświęcimiu.
Źródło: tswisla.pl
Wyniki szczegółowe
- 2015.06.13-14 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Bochnia
- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 lat II Runda, Zawody o Drużynowy Puchar Prezesa **MOZP Młodzików 11 – 13 lat
- Bochnia, 13/ - 14/6/2015
- Konkurencja 1 Dziewcząt, 100m motylkowy 11 - 13 lat
- 13 lat
- 1. Peciak Katarzyna 02 Solne Miasto Wieliczka 1:11.89 449 32.96 38.93
- 2. Zuzanna Mirowska 02 Wisła Kraków 1:21.39 309 34.98 46.41
- Konkurencja 2 Chłopców, 100m motylkowy 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Dybowski Jan 03 SMS Galicja Kraków 1:13.29 289 35.00 38.29
- 2. Przystał Adam 03 Solne Miasto Wieliczka 1:19.63 225 35.74 43.89
- 3. Zając Kamil 03 Solne Miasto Wieliczka 1:21.35 211 37.14 44.21
- 5. Stanisław Kubsik 03 Wisła Kraków 1:21.58 209 38.02 43.56
- 13 lat
- 1. Wojciech Maciąg 02 Wisła Kraków 1:14.55 275 35.38 39.17
- 2. Pająk Jakub 02 Solne Miasto Wieliczka 1:16.09 258 35.88 40.21
- 3. Tymon Ryś 02 Wisła Kraków 1:26.85 173 41.12 45.73
- Konkurencja 3 Dziewcząt, 100m klasyczny 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Klimczyk Emilia 03 SMS Galicja Kraków 1:27.24 365 41.11 46.13
- 2. Jarosz Agnieszka 03 Ósemka Oświęcim 1:27.94 356 41.08 46.86
- 3. Słobodziańska Oliwia 03 UKS SP 8 Chrzanów 1:30.08 331 42.53 47.55
- 6. Zuzanna Schab 03 Wisła Kraków 1:31.34 318 43.55 47.79
- Konkurencja 6 Chłopców, 200m grzbietowy 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Szczurek Kacper 03 UKS SP 8 Chrzanów 2:39.89 292 38.17 41.85
- 2. Piechota Edgar 03 Aquarius Myślenice 2:40.99 286 39.32 42.48
- 3. Żukowski Kamil 03 SMS Galicja Kraków 2:44.37 269 39.76 42.25
- 9. Bruno Skrzyszowski 03 Wisła Kraków 2:51.69 236 42.24 43.80
- 13 lat
- 1. Tymon Ryś 02 Wisła Kraków 2:52.33 233 41.96 44.72
- Konkurencja 7 Dziewcząt, 400m dowolny 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Dach Wiktoria 03 Siemacha ASP Kraków 5:11.75 425
- 2. Klimczyk Emilia 03 SMS Galicja Kraków 5:16.83 405
- 3. Chabałowska Ewa 03 SMS Galicja Kraków 5:23.14 382
- 7. Zuzanna Schab 03 Wisła Kraków 5:30.97 355
- 50m: 38.68 38.68 150m: 250m: 350m:
- 100m: 1:21.20 42.52 200m: 2:45.46 300m: 4:05.51 400m: 5:30.97
- Konkurencja 7, Dziewcząt, 400m dowolny
- 13 lat
- 1. Peciak Katarzyna 02 Solne Miasto Wieliczka 5:03.49 461
- 2. Kopp Oliwia 02 Aquarius Myślenice 5:11.03 428
- 3. Zuzanna Mirowska 02 Wisła Kraków 5:22.63 384
- 50m: 36.77 36.77 150m: 250m: 350m:
- 100m: 1:16.96 40.19 200m: 2:38.49 300m: 4:02.77 400m: 5:22.63
- Konkurencja 8 Chłopców, 400m dowolny 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Lewicki Filip 03 SMS Galicja Kraków 5:03.29 342
- 2. Bochenek Nikodem 03 Solne Miasto Wieliczka 5:04.12 339
- 3. Wleciał Damian 03 Solne Miasto Wieliczka 5:17.24 299
- 8. Bruno Skrzyszowski 03 Wisła Kraków 5:26.17 275
- 50m: 38.24 38.24 150m: 250m: 350m:
- 100m: 1:20.75 42.51 200m: 2:44.29 300m: 4:07.29 400m: 5:26.17
- 9. Stanisław Kubsik 03 Wisła Kraków 5:34.94 254
- 50m: 39.02 39.02 150m: 250m: 350m:
- 100m: 1:22.25 43.23 200m: 2:48.40 300m: 4:13.05 400m: 5:34.94 13 lat
- 1. Pająk Jakub 02 Solne Miasto Wieliczka 4:56.20 367
- 2. Wojciech Maciąg 02 Wisła Kraków 5:04.25 339
- 50m: 34.88 34.88 150m: 250m: 350m:
- 100m: 1:13.25 38.37 200m: 2:33.06 300m: 3:51.21 400m: 5:04.25
- Konkurencja 10 Dziewcząt, 100m dowolny 11 - 13 lat
- 14/6/2015
- 16. Radoń Gabriela 03 SMS Galicja Kraków 1:31.95 170 41.75 50.20
- 13 lat
- 1. Kiszka Dominika 02 UKS SP 8 Chrzanów 1:05.31 476 32.12 33.19
- 2. Peciak Katarzyna 02 Solne Miasto Wieliczka 1:05.52 471 31.43 34.09
- 3. Kopp Oliwia 02 Aquarius Myślenice 1:06.75 446 32.04 34.71
- 4. Zuzanna Mirowska 02 Wisła Kraków 1:10.07 385 33.80 36.27
- Konkurencja 11 Chłopców, 100m dowolny 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Szczurek Kacper 03 UKS SP 8 Chrzanów 1:04.66 335 31.53 33.13
- 2. Bochenek Nikodem 03 Solne Miasto Wieliczka 1:07.94 289 32.17 35.77
- 3. Piechota Edgar 03 Aquarius Myślenice 1:08.13 287 32.22 35.91
- 6. Bruno Skrzyszowski 03 Wisła Kraków 1:10.03 264 33.64 36.39
- 13 lat
- 1. Wojciech Maciąg 02 Wisła Kraków 1:05.60 321 31.60 34.00
- Konkurencja 12 Dziewcząt, 200m klasyczny 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Dach Wiktoria 03 Siemacha ASP Kraków 3:06.48 375 42.15 47.88
- 2. Jarosz Agnieszka 03 Ósemka Oświęcim 3:08.22 365 42.94 49.06
- 3. Jodłowska Zuzanna 03 SMS Galicja Kraków 3:09.53 357 44.90 49.17
- 6. Zuzanna Schab 03 Wisła Kraków 3:13.00 338 46.40 48.97
- Konkurencja 13 Chłopców, 200m klasyczny 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Przystał Adam 03 Solne Miasto Wieliczka 2:59.51 303 41.78 46.55
- 2. Lewicki Filip 03 SMS Galicja Kraków 3:01.90 291 41.63 46.82 46.57 46.88
- 3. Dybowski Jan 03 SMS Galicja Kraków 3:03.27 285 42.30 46.91
- 12. Stanisław Kubsik 03 Wisła Kraków 3:25.01 203 48.41 52.60
- Konkurencja 15 Chłopców, 100m grzbietowy 11 - 13 lat
- 21. Różycki Aleksander 03 Korona Kraków 1:36.98 128 48.04 48.94
- 13 lat
- 1. Tymon Ryś 02 Wisła Kraków 1:23.76 199 41.52 42.24
- Konkurencja 16 Dziewcząt, 200m zmienny 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Dach Wiktoria 03 Siemacha ASP Kraków 2:45.42 413 35.64 43.69 47.38 38.71
- 2. Jodłowska Zuzanna 03 SMS Galicja Kraków 2:47.35 398 38.00 41.34 48.82 39.19
- 3. Chabałowska Ewa 03 SMS Galicja Kraków 2:52.97 361 41.20 40.59
- 4. Zuzanna Schab 03 Wisła Kraków 2:55.47 346 40.28 45.77 50.12 39.30
- 13 lat
- 1. Zuzanna Mirowska 02 Wisła Kraków 2:53.55 357 38.52 45.30 51.84 37.89
- Konkurencja 17 Chłopców, 200m zmienny 11 - 13 lat
- 12 lat
- 1. Piechota Edgar 03 Aquarius Myślenice 2:44.04 298 38.18 42.69 47.18 35.99
- 2. Przystał Adam 03 Solne Miasto Wieliczka 2:46.53 285 37.06 43.76
- 3. Dybowski Jan 03 SMS Galicja Kraków 2:47.35 281 35.88 45.26 47.32 38.89
- 7. Bruno Skrzyszowski 03 Wisła Kraków 2:57.24 236 40.66 46.03
- 8. Stanisław Kubsik 03 Wisła Kraków 2:58.85 230 39.79 46.25 54.25 38.56
- 13 lat
- 1. Wojciech Maciąg 02 Wisła Kraków 2:43.91 299 36.63 42.74 49.79 34.75
- 2. Tymon Ryś 02 Wisła Kraków 3:01.46 220 41.30 46.03