2015.10.17 Wisła Kraków - Unia Oświęcim 2:1

Z Historia Wisły

MLM: Dwie bramki Buksy dają Wiśle zwycięstwo

Mimo wielu dogodnych okazji strzeleckich Wisła Kraków pokonała Unię Oświęcim minimalnym stosunkiem bramkowym. Biała Gwiazda przeważała w pierwszej i drugiej połowie, ale zdobyła tylko dwie bramki – obie autorstwa Aleksandra Buksy. Była to 10. kolejka Małopolskiej Ligi Młodzików.

Już pierwsze minuty meczu pokazały, która z drużyn będzie stroną przeważającą. Jako pierwszy uderzał Bartosz Pietruszka, jednak bramkarz Unii zdołał jego mocny strzał wybić za siebie. Chwili później Pietruszka strzelał po raz kolejny, tym razem piłkę z bramki wybił jeden z obrońców gości. Wisła nie przestawała atakować – po kolejnej koronkowej akcji skrzydłem Szymon Gołąb dogrywał piłkę w pole karne, ale strzał znajdującego się tam Aleksandra Buksy został zablokowany. Napastnik próbował również strzałów z dystansu, ale w bramce dobrze spisywał się Gabriel Rogusz. To wszystko działo się w ciągu pierwszych dziesięciu minut meczu. Unia próbowała atakować za pomocą długich zagrań, jednak nie przynosiło to zbyt dużego pożytku. Zdecydowanie częściej sędzia tego spotkania zmuszony był do odgwizdywania spalonych, na które obrona Wisły łapała gości. Defensywa Wisły nie ustrzegła się błędu, ale w starciu jeden na jeden górą był Kasper Burkat. W 20. minucie Wisła objęła prowadzenie – Buksa otrzymał piłkę przed polem karnym, okiwał rywala i mocnym strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi. Dziesięć minut później było już 2:0, znowu po bramce Buksy, który tym razem zamknął dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Po przerwie gra się uspokoiła, Wisła już nie napierała z taką intensywnością jak w pierwszej połowie. Dopiero sytuację zmieniła kontaktowa bramka oświęcimian. W 46. minucie Igor Pawela strzałem z narożnika pola karnego pokonała Bartłomieja Fojta. Ostatnie 15 minut przebiegało pod pełną dominacją Wisły, która mimo świetnych sytuacji strzeleckich Buksy i Gołębia nie potrafiła jednak strzelić trzeciej bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się ósmym w sezonie zwycięstwem Wisły. We wtorek o 15:00 wiślacy rozegrają z Cracovią zaległe spotkanie 9. kolejki.

10. kolejka, Małopolska Liga Młodzików

Kraków, ul. Reymonta 22, 17.10, godz. 13:00

Wisła Kraków – Unia Oświęcim 2:1 (2:0)

Aleksander Buksa 20′, 30′ – Igor Pawela 46′

Wisła Kraków: 12. Kasper Burkat – 3. Jakub Butrymowicz, 13. Arkadiusz Krysik, 10. Filip Leśniak, 14. Karol Włodarski, 6. Bartosz Pietruszka, 11. Aleksander Buksa, 18. Szymon Gołąb, 11. Jakub Lorek oraz 55. Bartłomiej Fojt, 19. Mateusz Kaleta, 7. Maciej Łabuz, 16. Jan Rolski, 8. Aleksander Kowalski, 5. Maciej Tracz

Źródło: akademiawisly.pl