2015.11.28-29 Ogólnopolski Turniej Młodzików Kryspinów Cup

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 13:11, 24 lip 2017; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

„Wiślacka ekipa to nie tylko zespół, ale dość szeroka, piłkarska rodzinka

W ostatni weekend Wisła Kraków U-13 rywalizowała w turnieju Kryspinów CUP. Podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego w fazie grupowej ograli Resovię Rzeszów, Śląsk Wrocław oraz Rodło Opole, ale ostatecznie zajęli czwarte miejsce po dwóch porażkach w fazie pucharowej. Ich postawa została jednak doceniona przez portal Futbol-Małopolska.

Przedstawiamy fragment artykułu, który w całości można przeczytać TUTAJ:

Bardzo pozytywnie wyglądała w ogóle postawa szkoleniowców wszystkich ekip z Kryspinów Cup, którzy kreują u swoich podopiecznych przede wszystkim technikę i przegląd pola, co powoduje że piłkarze mogą się w realnym meczu cieszyć grą i możliwością naśladowania największych gwiazd światowego futbolu. Właśnie dzięki takiej postawie, młodych leniuchów można przywrócić na osiedlowe czy klubowe boiska już od orlika czy młodzika.

Wyśmienitym przykładem takiej właśnie pracy jest zespół Wisły Kraków. Prowadzona przez Mateusza Stolarskiego drużyna tworzy zespół nie tylko na boisku ale i poza nim. Przy każdej zmianie, każdy zawodnik otrzymuje soczyste przybicie tzw. piątki, każdy otrzymuje indywidualne uwagi i wskazówki, zawodnicy przebywający akurat na ławce rezerwowych nauczeni są wspierania kolegów na boisku. Wiślacka ekipa to nie tylko zespół, ale dość szeroka, piłkarska rodzinka. Ta atmosfera najpewniej powoduje, że młodzi adepci wpatrzeni w co rusz doszkalającego się trenera, naprawdę wiele się już od niego nauczyli. I to nie tylko szacunku i lojalności wobec innych ale i sztuki piłkarskiej, do jakiej przyzwyczaiła przez lata Biała Gwiazda jako klub. I wiślacy zgodnie z przewidywaniami przebrnęli bez żadnych kłopotów przez fazę grupową ogrywając z łatwością wrocławian, i po walce rzeszowian oraz rewelację turnieju, ekipę Rodła Opole. W półfinale, krakowianie trafili na MOSiR Jastrzębie, ekipę która gra bez fajerwerków i nie rzuca się w oczy. Niesłychana solidność i prostota w grze, jastrzębian zaprowadziła aż do ścisłego finału, po drodze eliminując właśnie zespół Białej Gwiazdy.

Wyniki Wisły U-13
Wisła – Rodło Opole 3:1
Wisła – Resovia 2:1
Wisła – Śląsk Wrocław 11:3
Wisła – MOSiR Jastrzębie 2:3
Wisła – Rodło 3:7

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Bartłomiej Fojt, Kasper BurkatFilip Leśniak, Daniel Hoyo-Kowalski, Karol Włodarski, Dominik Król, Dawid Dąbrowski, Mateusz Kaleta, Jan Rolski, Jakub Butrymowicz, Bartosz Pietruszka

Źródło: akademiawisly.pl