2015.12.04-06 Turniej o Puchar RSsport, Nadrzecze

Z Historia Wisły

„Udowodniliśmy, że można grać przez trzy dni na wysokim poziomie”. Wisła 2003 najlepsza w Turnieju o Puchar RSsport

Podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego okazali się najlepsi w trzydniowym turnieju w Nadrzeczu. – Zwycięstwo na pewno cieszy ponieważ powoduje u chłopców jeszcze większą determinację i zapał do pracy. Uważam również, że po małych niepowodzeniach w poprzednich turniejach, gdy jeden słaby mecz powodował słabszą lokatę to pierwsze miejsce doda im pewności i wiarę, że cały turniej można grać na wysokim poziomie – ocenił postawę swojej drużyny trener.

Wiślacy rywalizację zaczęli i zakończyli remisami, w pozostałych pięciu meczach wygrywali. Turniej wystartował w piątek, kiedy drużyna trenera Stolarskiego rozegrała spotkanie z UKS 9 Siedlce. Mimo przewagi Wisły mecz zakończył się podziałem punktów po bardzo ładnym strzale zawodnika rywali. Sobota stanęła pod znakiem wyniku 2:0 – Biała Gwiazda wygrała tego dnia wszystkie cztery spotkania i każde kończyło się takim rezultatem. Ostatni dzień turnieju zaczął się od zwycięstwa 4:0 nad Akademią Piłki Nożnej Piotrków Trybunalskich i ostatnie spotkanie – z Drukarzem Warszawa – miało przesądzić kto wróci z Nadrzecza jako triumfator. Warszawianie tracili do Wisły dwa punkty, a dość szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Wiślacy jednak odrobili straty, zremisowali i to oni ostatecznie zajęli pierwsze miejsce. Podium zawodów: 1. Wisła Kraków, 2. Drukarz Warszawa, 3. UKS 9 Siedlce.

– Udowodniliśmy, że można grać przez trzy dni na wysokim poziomie. Pokazuje to mecz z Drukarzem Warszawa – bardzo dobrym zespołem – który w swoich ligach pokonuje Legię a zawodnicy Drukarza są w kręgu zainteresowań akademii z Warszawy. Ten mecz zadecydował o końcowej kolejności. Nam wystarczał remis natomiast oni musieli wygrać: w początkowej fazie meczu graliśmy bardzo nerwowo, co spowodowała utratę dwóch bramek, jednak wielkie brawa dla chłopaków, że potrafili wrócić do swojej gry i odrobić straty by ostatecznie zremisować 2:2. Pokazali charakter w trudnym momencie, gdzie w poprzednich turniejach mieliśmy z tym problemy. Odnośnie do turnieju: warunki do grania świetne, sztuczna murawa najwyższej jakości, dużo grania i dobre drużyny spowodowały, że pod względem szkoleniowym stawiam duży plus i mam nadzieję, że w Polsce będzie coraz więcej turniejów w takich warunkach. Brawa dla całego zespołu który grał płynnie i długo utrzymywał się przy piłce. Poza boiskiem tworzyliśmy zgrany kolektyw i pokazaliśmy że naszą największą siłą nie są jednostki – których nam nie brakuje – a mocna zgrana ekipa na boisku i poza nim! – podsumował turniej trener Mateusz Stolarski.

Wyniki spotkań Wisły U-13:
Wisła – UKS 9 Siedlce 1:1 (Aleksander Buksa)
Wisła – Kosa Konstancin 2:0 (Mateusz Kaleta, Buksa)
Wisła – Polonia Przemyśl 2:0 (Bartosz Pietruszka, Szymon Gołąb)
Wisła – APN Piotrków Trybunalski 4:0 (Maciej Tracz, Buksa dwie, Rolski)
Wisła – ZKS Stal Stalowa Wola 2:0 (Michał Opalski, Gołąb)
Wisła – Sdjuszor Zydaczew (Ukraina) 2:0 (Jan Rolski, Buksa)
Wisła – Drukarz 2:2 (Filip Leśniak, Buksa)

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Daniel Hoyo-Kowalski, Jan Rolski, Bartłomiej Fojt, Aleksander Buksa, Kasper Burkat, Bartosz Pietruszka, Patryk Fundament, Karol Włodarski, Mateusz Kaleta, Mateusz Gniecki, Maciej Tracz, Dawid Dąbrowski, Michał Opalski, Filip Leśniak, Szymon Gołąb.

Trenerzy: Mateusz Stolarski, Agnieszka Cyran.

Źródło: akademiawisly.pl