2015.12.27-2016.01.04 XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2015
Z Historia Wisły
Spis treści |
XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2015
- Kraków, Hotel Galaxy, ul. Gęsia 22a
- Organizator: MPZSzach/Urząd Miasta Krakowa
Wyniki Wiślaków
GRUPA A (dla zawodników z rankingiem FIDE ≥ 2100, 106 uczestników)
- 25. miejsce - Maciej Klekowski
- 41. miejsce - Jerzy Kyć
- 65. miejsce - Radosław Barski
GRUPA B (dla zawodników z rankingiem 1800 ≤ FIDE < 2100, 92 uczestników)
- 37. miejsce - Grzegorz Słabek
- 82. miejsce - Bartosz Warchoł
- 92. miejsce - Sebastian Krzemiński
GRUPA C (dla zawodników z rankingiem FIDE < 1800, 114 uczestników)
- 46. miejsce - Natalia Myśliwiec
- 50. miejsce - Andrzej Kulesza
- 62. miejsce - Andrzej Kosztyła
- 79. miejsce - Szymon Wydmański
GRUPA D (dla dzieci ur. w 2003 i młodszych, 28 uczestników)
- 22. miejsce - Mateusz Baran
GRUPA E (dla dzieci ur. w 2007 i młodszych, 23 uczestników)
- Wiślacy nie wystąpili
Wyniki szczegółowe
XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2015 Grupa A
Kraków, Hotel Galaxy, ul. Gęsia 22a 2015-12-27/2016-01-04
M-ce | Nr | Tytuł | Nazwisko Imię | Fed. | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Rp | Chg |
1 | 3 | GM | Dragun, Kamil | POL | 2564 | 2600 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. | 7.5 | 42.00 | 53.00 | 2696 | 1.44 |
2 | 10 | IM | Sadzikowski, Daniel | POL | 2506 | 2450 | KSZ Polonia Wrocław | 7.0 | 39.50 | 51.50 | 2594 | 1.02 |
3 | 6 | GM | Kovalev, Vladislav | BLR | 2546 | 2600 | 7.0 | 32.00 | 41.50 | 2586 | 0.46 | |
25 | 13 | IM | Maciej Klekowski | POL | 2465 | 2450 | TS Wisła Kraków | 5.5 | 30.50 | 39.00 | 2307 | -1.68 |
41 | 65 | k | Jerzy Kyć | POL | 2201 | 2200 | TS Wisła Kraków | 5.0 | 28.00 | 37.50 | 2237 | 0.34 |
65 | 32 | k++ | Radosław Barski | POL | 2342 | 2300 | TS Wisła Kraków | 4.0 | 32.50 | 43.00 | 2240 | -1.25 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 66 | 3.0 | FM | Lys, Josef | 2201 | 2300 | SK Karvina | |
2 | b | 0 | 44 | 5.5 | Martynov, Roman | 2284 | 2300 | |||
3 | w | = | 56 | 5.0 | PL-21639 | WFM | Kiołbasa, Oliwia | 2236 | 2100 | MUKS Stoczek 45 Białystok |
4 | b | = | 62 | 4.5 | PL-26062 | k | Niekraś, Dawid | 2221 | 2200 | UKS KSM Tęcza Kościan |
5 | b | = | 55 | 4.5 | FM | Dietmayer-Kraeutler, Marco | 2239 | 2300 | ||
6 | w | = | 64 | 3.5 | PL-13674 | k | Kulaś, Szymon | 2201 | 2200 | KSZ Polonia Wrocław |
7 | b | = | 60 | 5.5 | PL-5414 | k | Polok, Kacper | 2228 | 2200 | KSz Silesia Racibórz |
8 | w | 1 | 71 | 3.5 | Lomakin, Viktor | 2195 | 2200 | |||
9 | b | 1 | 57 | 4.5 | PL-10822 | k | Żochowski, Kacper | 2235 | 2200 | MUKS Stoczek 45 Białystok |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 0 | 12 | 6.5 | IM | Plat, Vojtech | 2471 | 2450 | ||
2 | b | 1 | 96 | 3.0 | PL-3392 | k | Kumor, Lukasz | 2093 | 2200 | KS Korona Kraków |
3 | w | 0 | 22 | 5.0 | PL-4353 | FM | Nasuta, Grzegorz | 2414 | 2300 | MUKS Stoczek 45 Białystok |
4 | b | 0 | 98 | 3.0 | PL-33414 | CM | Sanz Losada, Victoriano | 2072 | 2200 | KS LAURA Chylice |
5 | w | 1 | 83 | 3.5 | PL-3672 | k | Krzywda, Andrzej | 2140 | 2200 | LZS Victoria Chróścice |
6 | b | 1 | 102 | 3.5 | PL-2617 | CM | Delega, Tomasz | 2031 | 2200 | LKS Wrzos Miedzyborów |
7 | w | 1 | 32 | 4.0 | PL-3268 | k++ | Radosław Barski | 2342 | 2300 | TS Wisła Kraków |
8 | b | 0 | 34 | 5.0 | PL-2186 | m | Nguyen, Piotr | 2329 | 2400 | SzUKS Gostmat 83 Gostynin |
9 | w | + | 46 | 4.0 | PL-17194 | k | Marczuk, Dominik | 2277 | 2200 | KKSz Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 85 | 5.0 | Lagashin, Pavel | 2139 | 2200 | Petersburg | ||
2 | w | 0 | 3 | 7.5 | PL-1247 | GM | Dragun, Kamil | 2564 | 2600 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. |
3 | b | 1 | 73 | 3.0 | PL-2718 | m | Kaim, Piotr | 2188 | 2400 | ZMCh Polska YMCA Warszawa |
4 | b | 0 | 5 | 6.0 | GM | Bernadskiy, Vitaliy | 2546 | 2600 | ||
5 | w | 1 | 62 | 4.5 | PL-26062 | k | Niekraś, Dawid | 2221 | 2200 | UKS KSM Tęcza Kościan |
6 | w | 0 | 57 | 4.5 | PL-10822 | k | Żochowski, Kacper | 2235 | 2200 | MUKS Stoczek 45 Białystok |
7 | b | 0 | 65 | 5.0 | PL-26164 | k | Jerzy Kyć | 2201 | 2200 | TS Wisła Kraków |
8 | w | 1 | 69 | 4.0 | PL-2652 | WIM | Gasik, Anna | 2196 | 2250 | MLKS Nadnarwianka Pułtusk |
9 | b | 0 | 50 | 5.0 | PL-5948 | FM | Mulet, Piotr | 2258 | 2300 | SSz GMINY PAWŁOWICE |
XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2015 Grupa B
M-ce | Nr | Tytuł | Nazwisko Imię | Fed. | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Ruz | Chg |
1 | 7 | I++ | Khamidov, Komil | POL | 2076 | 2100 | KSz Polonia Wrocław | 7.0 | 40.00 | 50.00 | 2290 | 1.50 |
2 | 5 | Skliarov, Oleksandr | UKR | 2089 | 2100 | 7.0 | 38.50 | 49.50 | 2270 | 1.17 | ||
3 | 6 | k | Czerw, Dawid | POL | 2088 | 2200 | UKS Pionier Jastrzębie Zdrój | 7.0 | 38.00 | 49.00 | 2280 | 1.05 |
37 | 37 | k | Grzegorz Słabek | POL | 1957 | 2200 | TS Wisła Kraków | 4.5 | 39.50 | 49.50 | 2090 | 0.29 |
82 | 75 | I | Bartosz Warchoł | POL | 1789 | 2000 | TS Wisła Kraków | 3.0 | 23.50 | 32.00 | 1789 | -1.96 |
92 | 66 | I | Sebastian Krzemiński | POL | 1826 | 2000 | TS Wisła Kraków | 0.0 | 21.00 | 27.00 | 2000 | 0.00 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 83 | 3.5 | PL-19375 | I+ | Korcz, Daniel | 1709 | 2100 | MCKiS Jaworzno |
2 | w | = | 6 | 7.0 | PL-17383 | k | Czerw, Dawid | 2088 | 2200 | UKS Pionier Jastrzębie Zdrój |
3 | b | = | 16 | 6.5 | PL-3975 | k++ | Kasperek, Joanna | 2046 | 2100 | MKSz Gryf Dębica |
4 | b | 1 | 91 | 4.0 | PL-33977 | I | Kostecka, Marika | 1617 | 1800 | KSz LECH-WSUS Poznań |
5 | w | = | 17 | 7.0 | PL-3794 | I++ | Jaskółka, Tomasz | 2033 | 2100 | KKSz Urania Krosno |
6 | b | = | 1 | 5.0 | Cvetanovic, Damjan | 2098 | 2100 | |||
7 | w | 0 | 9 | 6.5 | Heinrici, Simon | 2068 | 2100 | |||
8 | b | 0 | 24 | 6.0 | Kardo Ako, Mohammad | 2002 | 2100 | |||
9 | w | = | 2 | 4.5 | PL-4481 | I++ | Kowalczyk, Mariusz | 2092 | 2100 | UKS Rodło Opole |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 0 | 29 | 4.5 | Jocher, Georg | 1986 | 2000 | |||
2 | b | 0 | 17 | 7.0 | PL-3794 | I++ | Jaskółka, Tomasz | 2033 | 2100 | KKSz Urania Krosno |
3 | w | 0 | 45 | 6.0 | PL-7895 | I+ | Ociepka, Tomasz | 1912 | 2100 | KS Roszada Żory |
4 | w | = | 72 | 2.5 | PL-49697 | I | Brożyna, Mateusz | 1791 | 2000 | MAT Myślenice |
5 | b | = | 80 | 2.0 | PL-43635 | I | Dyląg, Emilia | 1726 | 1800 | KKSZ Kraków |
6 | w | 0 | 93 | 2.5 | PL-40516 | II | Kucharski, Bartłomiej | 1528 | 1800 | LKSz GCKiP Czarna |
7 | b | = | 78 | 3.0 | PL-39508 | I | Strzelecki, Maciej | 1743 | 2000 | KSz Piątka Skierniewice |
8 | w | = | 88 | 3.5 | PL-37298 | II+ | Kostecki, Samuel | 1630 | 1900 | KSz LECH-WSUS Poznań |
9 | + | undefined |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | - | 20 | 7.0 | PL-10567 | I++ | Mika, Tomasz | 2016 | 2100 | LKSz GCKiP Czarna |
2 | undefined | |||||||||
3 | undefined | |||||||||
4 | undefined | |||||||||
5 | undefined | |||||||||
6 | undefined | |||||||||
7 | undefined | |||||||||
8 | undefined | |||||||||
9 | undefined |
XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2015 Grupa C
M-ce | Nr | Tytuł | Nazwisko Imię | Fed. | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Ruz | Norma | Chg (Ru) |
1 | 3 | I | Zima, Teofil | POL | 1802 | 2000 | GKSz Kornuty Gorlice | 8.0 | 37.00 | 48.00 | 2167 | 1,60 | |
2 | 32 | I | Łuczka, Szymon | POL | 1654 | 2000 | UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski | 7.0 | 44.00 | 55.00 | 2130 | 2,85 | |
3 | 9 | II | Hodorowicz, Kamil | POL | 1786 | 1800 | MDK Bochnia | 7.0 | 41.00 | 53.00 | 2100 | I | 1,35 |
46 | 74 | I | Natalia Myśliwiec | POL | 1345 | 1800 | TS Wisła Kraków | 5.0 | 29.50 | 35.00 | 1730 | 1,59 | |
50 | 57 | II | Andrzej Kulesza | POL | 1435 | 1800 | TS Wisła Kraków | 4.5 | 37.00 | 44.00 | 1750 | 1,23 | |
62 | 44 | II | Andrzej Kosztyła | POL | 1541 | 1800 | TS Wisła Kraków | 4.0 | 34.50 | 41.00 | 1730 | -1,58 | |
79 | 103 | III | Szymon Wydmański | POL | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków | 4.0 | 25.00 | 33.00 | 1650 | (1365) |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 0 | 17 | 5.0 | PL-2941 | I+ | Rychlik, Bogdan | 1730 | 2100 | PUKS Fides Węgrów |
2 | b | 1 | 108 | 1.0 | Mohammed, Omer Mohammed | 0 | 1000 | |||
3 | w | 1 | 41 | 5.0 | PL-59508 | II | Bylica, Jacek | 1556 | 1800 | |
4 | b | 0 | 33 | 5.0 | PL-48085 | II | Nalichowski, Sebastian | 1654 | 1800 | MDK Bochnia |
5 | w | 0 | 35 | 4.0 | PL-7826 | II | Kuta, Krzysztof | 1638 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
6 | w | = | 49 | 4.5 | PL-24163 | I | Duda, Ryszard | 1512 | 2000 | MKS Korona Góra Kalwaria |
7 | b | = | 112 | 3.5 | Kocurek, Wojciech | 0 | 1000 | |||
8 | b | 1 | 97 | 3.0 | PL-53494 | II | Wnęk, Filip | 1134 | 1800 | UKS GONIEC Staniątki |
9 | w | 1 | 44 | 4.0 | PL-19172 | II | Andrzej Kosztyła | 1541 | 1800 | TS Wisła Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 108 | 1.0 | Mohammed, Omer Mohammed | 0 | 1000 | |||
2 | b | 0 | 23 | 5.5 | Nagy, Andrea | 1702 | 1800 | |||
3 | b | 1 | 106 | 3.0 | PL-65218 | III | Robert Wydmański | 0 | 1600 | Ujazd |
4 | w | 1 | 30 | 4.0 | PL-59525 | II | Serafin, Jerzy | 1666 | 1800 | |
5 | b | = | 22 | 6.0 | PL-28851 | II+ | Kołodziej, Krzysztof | 1704 | 1900 | MPZSzach Kraków |
6 | w | 1 | 15 | 6.5 | PL-6913 | I | Chmielewski, Miroslaw | 1733 | 2000 | TS-R Hetman Konin |
7 | w | 0 | 25 | 6.5 | PL-51663 | I | Stanuch, Marcin | 1694 | 2000 | KKSz Kraków |
8 | b | 0 | 21 | 6.5 | II | Vasilenko, Ekaterina | 1710 | 1800 | Kharkiv | |
9 | w | 0 | 28 | 5.5 | PL-13505 | II | Kapusta, Paweł | 1667 | 1800 | KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 107 | 2.0 | Belobrad, Miroslav | 0 | 1000 | |||
2 | b | 0 | 12 | 5.0 | PL-30330 | I | Ptaszek, Piotr | 1758 | 2000 | UKS Hetman Częstochowa |
3 | w | 1 | 77 | 5.5 | PL-44555 | II | Krawczyk, Wojciech | 1339 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
4 | b | 0 | 8 | 5.5 | PL-41167 | I | Grabarczyk, Sylwester | 1787 | 2000 | SSz Pocztowiec Bydgoszcz |
5 | w | = | 81 | 5.5 | PL-31099 | II | Radosław Peszkowski | 1297 | 1800 | KKSz Kraków |
6 | w | 1 | 83 | 3.5 | PL-37804 | II | Belczewski, Roman | 1271 | 1800 | UKS SP11 Skoczek Tczew |
7 | b | 0 | 6 | 5.5 | PL-3345 | I | Gregulski, Zbigniew | 1795 | 2000 | KKSz Kraków |
8 | w | = | 85 | 5.0 | PL-53675 | II+ | Trzaskowska, Hanna | 1259 | 1700 | WMZSzach Olsztyn |
9 | b | 0 | 74 | 5.0 | PL-52318 | I | Natalia Myśliwiec | 1345 | 1800 | TS Wisła Kraków |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 0 | 50 | 3.0 | Dzurilla, Ondrej | 1507 | 1600 | |||
2 | b | 1 | 72 | 4.0 | PL-33699 | II | Kielar, Wiktor | 1346 | 1800 | KSz Gambit Przeworsk |
3 | b | = | 52 | 4.5 | PL-21355 | II+ | Godek, Martyna | 1486 | 1700 | WKS Górnovia Górno |
4 | w | 0 | 51 | 6.0 | PL-41636 | I | Furtak, Joanna | 1487 | 1800 | MKS Sandecja Nowy Sącz |
5 | w | 0 | 73 | 3.5 | PL-26336 | III | Haluch, Kacper | 1346 | 1600 | GKSz Kornuty Gorlice |
6 | b | 0 | 75 | 4.0 | PL-23217 | I | Tkaczyk, Weronika | 1344 | 1800 | UKS Czternastka Warszawa |
7 | w | 1 | 42 | 2.5 | PL-22269 | II | Szczerbak, Stefan | 1556 | 1800 | UKS Hetman Częstochowa |
8 | b | 1 | 87 | 2.5 | PL-11303 | II | Ostrowski, Michał | 1242 | 1800 | KKSz Kraków |
9 | w | = | 69 | 4.0 | PL-56129 | IV | Lesman, Karol | 1362 | 1400 |
XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA'2015 Grupa D
M-ce | Tytuł | Nazwisko Imię | Fed. | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Ruz | Norma |
1 | Silich, Yahor | BLR | 1639 | 1800 | 7.5 | 40.00 | 50.50 | 2010 | II | ||
2 | II+ | Dadełło, Barbara | POL | 1313 | 1700 | KSz Polonia Wrocław | 6.5 | 39.00 | 50.50 | 1930 | |
3 | II | Yatskovyna, Roman | UKR | 1144 | 1800 | 6.5 | 38.50 | 49.00 | 1880 | ||
22 | III | Mateusz Baran | POL | 0 | 1600 | TS Wisła Kraków | 3.5 | 34.00 | 42.50 | 1523 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | + | 4 | 0.0 | PL-53092 | II | Dziewoński, Dariusz | 1378 | 1800 | MLKSz Myślenice |
2 | w | 0 | 7 | 5.5 | PL-38216 | II+ | Wrona, Florian | 1235 | 1900 | MKS MOS Wieliczka |
3 | b | 1 | 27 | 3.0 | PL-58427 | IV | Stanek, Tomasz | 0 | 1400 | MKS KSOS Kraków |
4 | w | 0 | 11 | 5.0 | PL-41523 | II | Knapik, Kamil | 1089 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
5 | b | 1 | 21 | 5.0 | Gerashchenko, Artur | 0 | 1600 | |||
6 | w | = | 15 | 5.5 | PL-45783 | II | Strączek, Wiktoria | 0 | 1600 | LUKKS Kielce |
7 | b | 0 | 8 | 6.0 | PL-53461 | II | Szlósarczyk, Hubert | 1156 | 1800 | MKS MOS Wieliczka |
8 | b | 0 | 13 | 5.0 | Sokol, Vladislav | 0 | 1800 | |||
9 | w | 0 | 25 | 5.0 | PL-54912 | III | Obrochta, Lena | 0 | 1400 | ChTS Chorzów |