2016.03.20 KS MOSiR Cieszyn - TS Wisła Kraków 73:81

Z Historia Wisły

2016.03.20, II liga, Cieszyn,
MOSIR Cieszyn 73:81 Wisła Kraków
I: 21:25
II: 13:10
III: 13:16
IV: 26:30
Sędziowie: Komisarz: Widzów:Relacje z meczu

22 marca 2016

Jeszcze tylko jeden krok

Świadkami naprawdę dobrego widowiska byli kibice przybyli w niedzielny (20.03) wieczór na halę przy ulicy Paderewskiego w Cieszynie.

W drugoligowej potyczce zmierzyły się ze sobą ekipy gospodarzy występujący pod szyldem MOSiR-u oraz Wisły Kraków. Ten mecz miał ogromne znaczenie w kontekście miejsca w tabeli oraz dalszych szans na utrzymanie. Liczą się zarówno punkty jak i bilans bezpośrednich pojedynków pomiędzy poszczególnymi drużynami. Od prowadzenia rozpoczęli Cieszynianie, ale Wisła cały czas była w bezpośrednim kontakcie i mecz toczył się przy wyniku oscylującym wokół remisu. Pierwsza kwarta dla gości, druga dla gospodarzy i na przerwę zespoły schodzą przy stanie 35:36. Po trzech kwartach cztery oczka na korzyść Wiślaków i wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. Kiedy w 39 minucie meczu na tablicy było 58:69 wydawało się, że już nic nie zabierze gościom zwycięstwa. Chłopaki z Cieszyna trafiają w ciągu ostatnich 90 sekund trzy razy za trzy punkty i szybko faulują, na szczęście rzuty wolne, które do tej pory były mankamentem drużyny z Reymonta, tym razem znajdują drogę do celu i po ostatnim gwizdku arbitrów może ona razem z wiernymi kibicami z Krakowa świętować bardzo ważne zwycięstwo.

Chłopaki naprawdę się mocno skoncentrowali i wyszarpali bardzo ważne dla nas zwycięstwo. W najbliższą środę rozegramy mecz rewanżowy i jeśli uda nam się ponownie pokonać rywali już teraz będziemy się mogli cieszyć z utrzymania w lidze. Liczę i wierzę, że moja DRUŻYNA znowu będzie stanowić monolit i zostawi całe serce na boisku… tak jak dziś w Cieszynie. Chłopcy pokazali, że potrafią udźwignąć presje i mają prawdziwe kochones. Jeszcze tylko jeden krok……, ale musimy go wykonać wszyscy razem. Liczymy na naszych kibiców a tym, którzy byli z nami w Cieszynie w imieniu całego zespołu bardzo dziękuję. Jesteście naszym szóstym zawodnikiem na boisku. Wiemy, że w środę będzie tak samo - tyle trener Piotr Piecuch

MOSiR Cieszyn - TS Wisła Kraków 73:81 (21:25, 13:10, 13:16, 26:30)

Źródło: http://www.wawelskiesmoki.pl